Poland
PL EN

Konferencja w Krakowie, 29 października 2014 r.

Organizatorzy
Synergy Poland Sp. z o.o. jest firmą konsultingową należącą do Grupy Kapitałowej BPC. Oferuje usługi doradcze w obszarze zarządzania strategicznego oraz marketingowego na rzecz firm sektora IT. Oprócz doradztwa świadczonego w sposób zindywidualizowany Synergy Poland organizuje warsztaty i szkoleniadla przedsiębiorców. W ciągu czterech lat działalności firma zorganizowała kilkadziesiąt spotkań szkoleniowych na terenie Polski i objęła działami edukacyjnymi kilka tysięcy osób.
Firma IFS™ jest uznanym liderem w dziedzinie rozwijania i dostarczania oprogramowania do planowania zasobów przedsiębiorstwa (Enterprise Resources Planning; ERP), zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (Enterprise Asset Management; EAM) oraz zarządzania obsługą serwisową (Enterprise Service Management; ESM). Firma IFS pomaga klientom z wybranych sektorów rynku skupić się na swojej działalności biznesowej, zwiększyć elastyczność działania i osiągać korzyści z wprowadzanych zmian. Założona w 1983 r. firma IFS jest spółką prawa publicznego (XSTO:IFS), zatrudniającą obecnie ponad 2800 pracowników. Firma IFS wspiera ponad milion użytkowników na całym świecie za pośrednictwem lokalnych oddziałów i poprzez rosnącą sieć swoich partnerów.
W rankingu zachodnich dostawców systemów klasy ERP w Polsce firma IFS jest w pierwszej trójce. IFS obsługuje na terenie Polski ponad 240 klientów z czterech biur własnych. Do grupy klientów IFS w Polsce należą m.in.: Bolix S.A., Cognor S.A., Enea Wytwarzanie sp. z o.o., Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA, Grupa ATLAS, Grupa Nowy Styl, Grupa Paradyż, Grupa Powen-Wafapomp SA, Libet S.A., Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o., Mostostal Zabrze S.A., MPWiK SA w Krakowie, MPWiK w m.st. Warszawie S.A., MPWiK SA we Wrocławiu, Nestle Waters Polska SA, PGNiG Termika, Poltarex Sp. z o.o., Porta KMI Poland Sp. z o.o., PREVAC sp. z o.o., Projprzem S.A., Quad/Graphics Europe, Slovnaft SA, Synthos S.A., TAURON Wytwarzanie S.A., TRI (Poland) Sp. z o.o., VECTOR Sp. z o.o. i wiele innych firm.
Więcej informacji: www.IFSWORLD.com.
ANT Spółka Technologiczna, producent zaawansowanych rozwiązań z dziedziny automatyki i systemów komputerowych. Rozwiązania ANT bazują na autorskim ANT Studio służącym do budowania systemów operujących na danych rzeczywistych oprogramowaniu pochodzących bezpośrednio z nadzorowanych procesów. Ponad 200 sprzedanych licencji ANT Studio i blisko 100 wdrożeń systemów w zakładach różnych branż gwarantuje realizację systemów na najwyższym poziomie.
Rozwiązania oferowane przez ANT służą najczęściej do monitorowania, nadzoru, rejestracji, alarmowania, raportowania i wizualizacji danych, pozyskanych z aparatury kontrolno-pomiarowej, urządzeń, maszyn produkcyjnych, systemów i aplikacji. Firma działa w obszarach: MES\SCADA\Optymalizacja energii i mediów\Telemetria GPRS\AMR\BMS.
Firma FASTEC GmbH jest międzynarodową niemiecką firmą z branży IT z Paderborn, która zalicza się do liderów oprogramowania MES. Od roku 1995 firma FASTEC rozwija i zaopatruje w oprogramowanie niezależne od branży do optymalizacji produkcji. Nasz odnoszący sukces system MES FASTEC 4 PRO jest tymczasem w użytku w 25 krajach w ponad 200 instalacjach.
FASTEC oferuje całościową realizację projektu z jednego źródła – od rozwoju oprogramowania i sprzedaży przez instalację i szkolenie do wsparcia użytkowników.
Produkty firmy FASTEC:
 • System MES FASTEC 4 PRO do planowania, kontroli i optymalizacji całej produkcji z modułami akwizycji danych produkcyjnych/OEE, Produkcji/BDE, Planowania/Centrum sterowania, Traceability, TPM/Konserwacji, Monitoringu, Alarmowania, monitoringu energii i logistyki;
 • MDE-Box compactOEE do monitorowania i optymalizacji do 20 maszyn. Ciągła rejestracja danych produkcyjnych w czasie rzeczywistym;
 • Urządzenie do mierzenia wydajności easyOEE do monitorowania i optymalizacji pojedyńczej maszyny. Również do wypożyczenia.
FASTEC jako certyfikowany Microsoft Gold-Partner rozwija całkowicie swoje oprogramowanie na przyszłościowej i wydajnej platformie Microsoft .NET, aby zawsze oferować najnowsze rozwiązania technologiczne, a tym samym gwarantuje długoterminowe bezpieczeństwo inwestycji.
DCLOG specjalizuje się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań IT i automatycznej identyfikacji (AI) dla firm logistycznych oraz produkcyjnych. Misją firmy jest bycie liderem na rynku innowacyjnych rozwiązań, chce stale podążać za światowymi osiągnięciami w tej dziedzinie oraz oferować je swoim klientom. Zespół firmy składa sie z wysokiej klasy specjalistów z dziedziny oprogramowania, baz danych, interfejsów, infrastruktury komunikacyjnej, systemów logistycznych i systemów magazynowych. Firma potrafi połączyć kompetencje z zakresu oprogramowania, sprzętu, komunikacji i automatyki przemysłowej.
DCLOG jeste dynamicznym zespołem z dużym doświadczeniem w integracji różnych systemów informatycznych, rozwiązań technicznych oraz technologii. Stara się pracować z najwyższym zaangażowaniem oraz jakością, ponieważ wierzy że ich klienci tego oczekują. Stara się podejmować wyzwania w obszarach nowych rozwiązań oraz technologii. Dzięki współpracy z producentami i klientami tworzy innowacyjne rozwiązania oraz wdraża najlepsze technologie.
Pepperl+Fuchs> – międzynarodowy koncern przemysłowy produkujący czujniki oraz moduły dla automatyki przemysłowej. Dzięki specjalistycznej wiedzy technicznej potrafimy dyskutować o rozwiązaniach a także dostosować naszą ofertę do zmieniających się potrzeb rynkowych i rosnących wymagań naszych klientów, stale wprowadzając na rynek nowe i udoskonalone produkty i technologie. Przed wdrożeniem do seryjnej produkcji intensywnie testujemy nasze produkty co zapewnia niezawodne i trwałe ich funkcjonowanie, nawet w ekstremalnych i agresywnych warunkach.
Produkty firmy Pepperl+ Fuchs znajdują się wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka precyzja i niezawodność.
W naszej ofercie możecie Państwo znaleźć:
 • Czujniki indukcyjne: bezkontaktowa detekcja i zakres detekcji do 1000 mm, temperatura pracy do 250 °C. Ponad 2000 modeli, w tym szeroka oferta czujników do stref zagrożonych wybuchem;
 • Czujniki pojemnościowe służą do wykrywania przedmiotów niemetalowych. Kategoria ta obejmuje płyny, materiały granulowane. Dostępne są w różnych obudowach, łącznie z obudową cylindryczną, obudową wyłącznika krańcowego oraz w obudowach płaskich;
 • Czujniki ultradźwiękowe przeznaczone są do wykrywania wszystkich materiałów stałych, płynnych i granulowanych na dużą odległość. Pomiar pozbawiony jest wad techniki optycznej : jest niewrażliwy na kolor, światło, połysk bez pogorszenia dokładności. Jako jedyni na rynku możemy pochwalić się czujnikiem ultradźwiękowym tego typu rodzaju z wyjściem analogowym i zakresem do 10m;
 • Czujników optyczne i systemy bezpieczeństwa. Rozwijana przez firmę metoda PRT nie mierzy przesunięcia w fazie fali odbitej a mierzy czas odbitych fotonów. Dzięki temu jest ona praktycznie niewrażliwa na światło zewnętrzne jak również w małym stopniu jest wrażliwa na kolor wykrywanego obiektu. W ofercie również niezawodne systemy bezpieczeństwa!
 • Czujniki wychylenia kątowego z zakresem od 0 do 360 stopni w dwóch płaszczyznach jak również możemy wykrywać drgania w zakresach od -2 do 2g;
 • Systemy pozycjonujące. Posiadamy pełną ofertę systemów pozycjonujących indukcyjnych jak również optycznych. Popularny system pozycjonowania WCS/PCV jest enkoderem absolutnym pozwalającym na pozycjonowanie obiektów z dokładnością -/+ 0,1mm, oraz maksymalna długością toru 10 km. Szczególnie dużym uznaniem cieszy się w takich aplikacjach jak : automatyczne systemy magazynowe, suwnice, dźwigi osobowe, procesy galwanizacyjne, przenośniki podwieszone, stoły pozycjonowane, wózki transportowe, automatyczne linie produkcyjne. W przeciwieństwie do tradycyjnych enkoderów obrotowych system WCS skanuje specjalną szynę albo taśmę kodową, która określa położenie mechanizmu nośnika. Możliwe jest pozycjonowanie w aplikacjach łukowych;
 • Enkodery inkrementalne i absolutne, z wałami pełnymi albo drążonymi do niemal każdego zastosowania przemysłowego. Posiadamy enkodery inkrementalne z rozdzielczością do 50 000 impulsów/obrót natomiast absolutne do 30 bitów. Nowością w naszej ofercie są enkodery bezstykowe;
 • Systemy identyfikacji RFID w temperaturze do 250°C oraz optyczne w temperaturze do 500°C;
 • ASI, płaskie kable zredukują i uporządkują architekturę sieci a prace instalacyjne będą szybsze o ponad 40%. ASI w liczbach: 992 urządzeń na jednej bramce oraz do 500 metrów sieci;
 • Kompletna rodzina kabli M8, M12 ze złączami prostymi lub kątowymi. Są one odporne na agresywne środowiska, materiały chemiczne, spawalnie, wilgoć, oleje. Nakrętki antywibracyjne, uszczelki O-ring gwarantują długą i bezawaryjną pracę.
PROXIA Polska Sp. z o.o. jest jedynym w Polsce oddziałem niemieckiej korporacji PROXIA Software AG wchodzącej w skład grupy kapitałowej COSCOM Computer GmbH, będącej producentem oprogramowania do optymalizacji procesów w przemyśle produkcyjnym.
PROXIA to międzynarodowe doświadczenie (oddziały zlokalizowane są w Europie, Ameryce Północnej i Azji) i kompetencje w automatyzacji produkcji od 1978 roku. Aktualnie w całej Europie i na świecie pracuje ponad 6 tys. systemów PROXIA i ok. 25 tys. podłączonych maszyn oraz układów sterowania CNC do systemu.
Jako jedyne przedsiębiorstwo na świecie, PROXIA rozwija i realizuje całościowy łańcuch procesowy zaczynając od konstrukcji CAD/CAM i kończąc na planowaniu i monitorowaniu produkcji. W ten sposób rozwiązania programistyczne PROXIA umożliwiają komunikację bezinterfejsową między różnymi modułami o możliwie najwyższej bezawaryjności od pierwszego dnia wdrożenia.
Konferencja Synergy Poland:
Termin: 29 października 2014 r.
Środa, 09:00
Miejsce: Kraków, QUBUS HOTEL Kraków ****
30-527 Kraków, ul. Nadwiślańska 6
Koszty: Spotkanie Bezpłatne
(w tym: imienne certyfikaty, lunch dla uczestników)
Język:
Spotkanie prowadzone
w języku polskim
Organizator Generalny:
Synergy Poland Sp. z o.o.
Partnerzy Technologiczni:
IFS Industrial and Financial Systems Poland Sp. z o.o. ANT Sp. z o.o. FASTEC GmbH DCLOG Sp. z o. o. Pepperl+Fuchs Sp. z o.o. Proxia Polska Sp. z o.o.
Prezentowane Rozwiązania:
compact_oee easy_oee fastec_4_pro
Sponsor Generalny:
Wydawnictwo Pascal
Sponsorzy:
Elektronika S.A. Księgarnia Internetowa Helion.pl Przedsiębiorstwo JOTKEL Vecto Sp. z o.o. Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
Big Data
 
Krystyna Zięba
Krystyna Zięba
Wiceprezes Zarządu
Virtual Technologies
IT Sp. z o.o.
W IT wszystko kręci się wokół Big Data. Każda współczesna firma zbiera dziś ogromne ilości danych dotyczących własnej działalności oraz zachowań i preferencji swoich klientów. Sztuką jest dokonać właściwej ich analizy i spożytkować uzyskane informacje tak, by jak najbardziej przysłużyły się firmie.
Nowoczesna analityka biznesowa, zwana Analityką 3.0, pozwala na odkrywanie przyczyn zaistniałych zdarzeń, wychwytywanie prawidłowości, ale także, co niezwykle istotne, na tworzenie prognoz i predykcji, czyli przewidywanie, czego możemy spodziewać się w niedalekiej przyszłości. Zastosowanie zaawansowanej analityki dla bardzo dużej ilości danych, umożliwia optymalizowanie swoich działań, lepsze planowanie biznesowe i budowanie przewagi konkurencyjnej.
Czytaj Więcej »
System ERP a zmiany w prawie
podatkowym w 2017 roku
Jakub Czyżkowski
Szymon Pociask
ERP Consultant
& Team Leader
JCommerce SA
W nadchodzącym roku przedsiębiorców czeka sporo zmian w prawie podatkowym, z których wynikają nowe obowiązki w zakresie przekazywania informacji do urzędu skarbowego.
Już od 1 stycznia 2017 roku mali i średni przedsiębiorcy będą mieli obowiązek comiesięcznego przesyłania deklaracji VAT w formie jednolitego pliku kontrolnego (JPK), a więc w formie elektronicznej. Za niedochowanie tej formy grozi kara do 40 tyś złotych, więc nie warto zwlekać z wdrożeniem systemu, który zapewni obsługę deklaracji podatkowych, zgodną z wymogami Ministerstwa Finansów.
To jednak nie koniec zmian, ponieważ na przyszły rok planowane jest także uruchomienie Centralnego Rejestru Faktur (CRF), a także przymiarki do wdrożenia elektronicznych faktur i e-paragonów. Wszystkie te rozwiązania mają na celu usprawnienie walki z wyłudzeniami VAT w formie przestępstw karuzelowych czy fałszowania faktur, a także zmniejszenie tzw. luki podatkowej. Czytaj Więcej »
Obieg dokumentów jednym z najbardziej
wieloznacznych i nieprecyzyjnych terminów
Marcin Kowalski
Marcin Kowalski
Prezes Zarządu
Archman Sp. z o.o.
Na rynku funkcjonuje bardzo wiele określeń, które krążą wokół tego samego obszaru tematycznego. Niektóre z nich to: obieg dokumentów, archiwizacja dokumentów, obieg pracy, workflow, ECM (Enterprise Content Management), BPM (Business Process Management). Konia z rzędem temu, kto potrafi usystematyzować te terminy pokazując jakie dzielą je różnice. Jeszcze trudniejszym zabiegiem byłoby jednoznacznie sklasyfikowanie systemów informatycznych (np. ten służy do BPM a ten do Workflow).
A gdyby na to spojrzeć od innej strony? Co łączy te terminy? Do czego firmy potrzebują takich systemów? Czy tylko po to aby usprawnić sobie tradycyjny obieg pism, faktur, czy umów? A jeżeli nie, to jakie są następne etapy? I najważniejsze pytanie: jakich kryteriów używać przy wyborze systemu, który w przyszłości ma służyć wparciu bliżej nieokreślonych obszarów? Czytaj Więcej »
Partnerzy Technologiczni 2007 – 2017:
Patronat Medialny 2007 – 2017:
Zapoznałem się
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie
oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności Grupy BPC.