Rozwiązania – Konferencja w Krakowie, 29 października 2014 r. – BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.

Konferencja w Krakowie, 29 października 2014 r.

Rozwiązania
IFS
System IFS Applications™ zapewnia pełną obsługę planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) i zarządzania obsługą serwisową (ESM). Rozwiązanie pozwala na optymalne wykorzystanie możliwości działania firmy, ułatwia rozszerzenie oferty, skali oraz zasięgu działania.
Charakterystyka:
  • Szeroka funkcjonalność branżowa oraz obsługa procesów związanych z finansami, zarządzaniem zasobami ludzkimi i relacjami z klientami;
  • Atrakcyjny, intuicyjny i wygodny interfejs IFS Aurena umożliwiający pracę w systemie z dowolnego urządzenia;
  • Możliwość wdrożenia w modelu SaaS (Software-as- a-Service - oprogramowanie jako usługa) lub lokalnie (on-premise);
  • Wsparcie działań globalnych i przejrzystość procesów biznesowych - pełny przegląd działalności całej firmy;
  • Technologia IoT i rejestracja danych w czasie rzeczywistym na potrzeby predykcyjnego zarządzania usługami serwisowymi;
  • Architektura wielowarstwowa (LAA), niskie koszty eksploatacji systemu, proaktywne zarządzanie jakością i ciągła innowacyjność dzięki regularnym aktualizacjom.
IFS Applications™
ANT
ANT Factory Portal to system do bieżącego nadzoru procesu produkcyjnego, będący uzupełnieniem systemów ERP. Wykorzystując najnowszą technologię AJAX WEB 2.0 daje bezpieczny i funkcjonalny dostęp do danych przez przeglądarki internetowe. Każdy uprawniony użytkownik może, zalogować się do serwisu i uzyskać dostęp do danych z wybranego obszaru zakładu produkcyjnego. Zastępuje ręczne raportowanie produkcji na rzecz automatycznego pozyskiwania danych wprost z maszyn i linii produkcyjnych.
Wdrożenie systemu przyniosło naszym klientom średni wzrost OEE o 20%, ponadto obniżyliśmy zużycie energii, zmniejszyliśmy koszty zarządzania oraz uzyskaliśmy poprawę jakości produktów.
Fastec
FASTEC 4 PRO – modułowy system MES dla całej produkcji.
FASTEC 4 PRO jest systemem klasy MES(Manufacturing Execution System), z którym procesy produkcyjne całego przedsiębiorstwa są kontrolowane, analizowane i sterowane 24 godziny na dobę. FASTEC dostarcza kompleksowe i dokładne dane na podstawie których można wyśledzić słabe punkty produkcji, usunąć je oraz zapobiegać im na przyszłość.
Moduły FASTEC 4 PRO mogą być łączone ze sobą albo zainstalowane oddzielnie. W ten sposób system MES może być rozszerzany.
  • Moduł akwizycji danych produkcyjnych/OEE: pełny przegląd całej produkcji dzięki ejestracji danych w czasie rzeczywistym. Dzięki przejrzystym raportom pozwala wykryć słabe punkty w procesie produkcji i je wyeliminować.
  • Moduł produkcji/BDE: Zarządza jedno albo wieloetapowymi zleceniami produkcyjnymi i np. Pozwala oceniać czas realizacji, wykorzystuje rejestracje czasu personelu do kalkulacji kosztów, udostępnia pracownikom produkcji dokumenty i w zarządzaniu recepturami zapisuje oraz zarządza parametrami maszyny, programami NC i rekordami ustawień.
  • Moduł planowania: Planowanie manualne, pół-automatyczne i automatyczne operacji ze zleceń produkcyjnych, planowanie dostępnego personelu oraz monitorowanie zaplanowanej produkcji w czasie rzeczywistym.
  • Moduł Monitoring/Alarm: Monitorowanie całej prokukcji w czasie rzeczywistym i szybka reakcja na zakłócenia.
  • Moduł Traceability: kontrola całego procesu produkcji, protokołowanie i następnie ewaluacja danych dotyczących zarejestrowanych serii i numerów partii.
  • Moduł TPM/Konserwacja: Zarządzanie, organizacja i kontrola wszystkich środków dotyczących „Total Productive Maintenance“ i w ten sposób zwiekszenie czasu dostępności i produkcji wszystkich maszyn i urządzeń.
  • Moduł Monitoring energii: Rejestracja zużycia energii w celu większej przejrzystości i optymalizacji.
  • Moduł Logistiki: Zarządzanie całym magazynem, kontrola nad zbieraniem jak również przechowywaniem i procesem pakowania.
compactOEE – MDE-Box do 20 maszyn.
MDE-Box compactOEE jest szybko instalowalnym systemem MDE, idealnym do monitorowania i optymalizacji od 10 do 20 maszyn.
compactOEE składa się z wydajnego panelu dotykowego Touch-Panel-PC z preinstalowanym oprogramowaniem FASTEC i ze skrzynki podłączeniowej i jest upgrade’owalne do systemu MES FASTEC 4 PRO. Wszystkie istotne dane z maszyn są rejestrowane przez Compact OEE automatycznie i w czasie rzeczywistym, zapisywane oraz monitorowane i bezpośrednio wyświetlane w sposób przejrzysty na panelu dotykowym.
Podstawowe funkcje: Informacje z maszyn w czasie rzeczywistym jak stany, ilości sztuk, wartości OEE zawierające dostępność, wydajność i jakość, informacje o zmianach etc. i przygotowanie danych w tabelach jak również na grafikach do raportów, analizy i tworzenia środków zaradczych
Funkcje opcjonalne: Dane procesowe i meldunki procesu jak również monitoring (wyświetlanie danych np. na dużych ekranach) i Alarmowanie.
easyOEE – Urządzenie do mierzenia wydajności dla pojedyńczej maszyny.
easyOEE jest wartym swojej ceny, jak również szybkim i prostym do zainstalowania systemem, żeby mierzyć wydajność pojedyńczej maszyny, urządzenia, linii i miejsca pracy ręcznej do rejestracji i do tworzenia raportów online z komputera PC.
Niezbędne dane z maszyn są rejestrowane za pomocą cyfrowych wejść i manualnego wprowadzania przez pracownika przy maszynie i przetwarzane przez oprogramowanie easyOEE. Te przetworzone dane są dostępne w czasie rzeczywistym z każdego komputera PC przez przeglądarkę.
Z zarejestrowanych przestojów, strat wydajności, dobrych i wadliwych sztuk, easyOEE oblicza wskaźniki produkcyjne takie jak wydajność, dostępność i jakość i z tych wskaźników jest obliczana wartość OEE jako wskaźnik ogólnej wydajności urządzenia.
Ze wskaźnikami w połączeniu z zarejestrowanymi przestojami można analizować słabe punkty i podjąć środki zaradcze w celu wzrostu produktywności.
Czas amortyzacji easyOEE wynosi w zależności od maszyny i czasu użytkowania od kilku tygodni do kilku miesięcy.
Urządzenie jest w użytku międzynarodowym dzięki wielojęzyczności. Również do wypożyczenia.
DCLOG
dcView Informacja jest w dzisiejszych czasach elementem, bez którego niemożliwe jest podejmowanie szybkich i skutecznych decyzji biznesowych oraz efektywne realizowanie procesów operacyjnych wraz z ich monitorowaniem. Dostęp do informacji jest ważny nie tylko z punktu widzenia kadry zarządzającej, lecz również z punktu widzenia zaangażowanych w realizację zadań szeregowych pracowników: jako ludzie z natury dążymy do ograniczania niepewności oraz ryzyka popełniania błędów. Dostęp do informacji nam w tym pomaga.
dcManager Opracowanie dokumentacji wytworzenia oraz wdrożenia, narzędzia informatycznego wspierającego proces rozliczania i fakturowania w obszarze operacyjno-administracyjnym funkcjonowania firmy.
dcWrapper System do rejestracji zdjęć DC Wrapper powstał jako odpowiedź na potrzebę tworzenia i gromadzenia dokumentacji fotograficznej palet wysyłanych do odbiorców zewnętrznych. W procesie logistycznym zdarzają się błędy na etapie kompletacji, foliowania oraz transportu. Wówczas odbiorca zgłasza reklamację, którą trzeba szybko i dokładnie rozpatrzyć. Obecnie są dostępne rozwiązania oparte na standardowych rejestratorach CCTV, które nie zapewniają dobrej jakości obrazu palet oraz są bardzo ograniczone pojemnością dyskową. Ulotka dcView Ulotka dcWrapper Ulotka dcPoD
dcInventory System DC Inventory jest prostym systemem do wykonywania szybkiej inwentaryzacji w marketach. Składa się z dwóch elementów: terminali mobilnych Motorola MC2180, na których zainstalowana jest aplikacja do inwentaryzacji oraz interfejsu do systemu zarządzania marketem. Plik z bazą inwentaryzacyjną jest przesyłany drogą radiową na terminal, oszczędzamy w ten sposób czas na wgrywaniu danych; można też wykonywać inwentaryzacje częściowe. W czasie inwentaryzacji korzystamy ze skanera kodów kreskowych a dane są gromadzone w pliku wynikowym, który jest transmitowany do systemu zarządzania.
dcGeoPoint Jest to przykład innowacyjnego pomysły na prostą aplikację do magazynu „pod chmurką”. System dcGeoPoint działa na terminalach lub telefonach z systemem Android. W momencie położenia towaru na placu operator wykonuje zdjęcie lub skan kodu kreskowego zaś system przypisuje te dane do pozycji GPS i identyfikatora tego towaru. Gdy chcemy zabrać towar z placu, wybieramy go z listy a aplikacja nawiguje operatora do miejsca złożenia.
dcTrace System DC Trace składa się z dwóch części:
  • FrontOffice dla klientów operatora logistycznego, którzy mogą sprawdzić status zleceń oraz transportu. Po zalogowaniu się na portal w bardzo szybki sposób mają dostęp do poszczególnych informacji i raportów o statusach.
  • BackOffice – jest to cała mechanika aplikacji w postaci bazy danych PostgreSQL, interfejsu do systemów ERP, w tym AS 400 i aplikacji dla przeglądarki internetowej. Dodatkowo jest zaimplementowany cały moduł zarządzania uprawnieniami i użytkownikami.
dcPoD Nowoczesna platforma do określania statusu dostaw w czasie rzeczywistym - Proof of Delivery (dcPoD) to aplikacja, która została przygotowana na platformę Android. Najnowszy produkt DCLOG spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających firm logistycznych i produkcyjnych.
PROXIA
Tematem prezentacji będzie demonstracja działania oprogramowania klasy MES,
w zakresie planowania produkcji, monitorowania maszyn i zleceń produkcyjnych.
W skład modułów wchodzących w systemu MES firmy PROXIA należy wymienić:
  • MDE czyli monitorowanie maszyn z wyliczaniem wskaźnika OEE;
  • BDE czyli monitorowanie zleceń produkcyjnych z wyliczaniem wskaźników KPI;
  • PROXIA czyli Zaawansowanie planowanie produkcji na zasobach ograniczonych;
  • DNC czyli serwer komunikacyjny do zarządzania programami NC dla maszyn
    sterowanych numerycznie;
  • TD czyli Zarządzanie Narzędziami i Danymi Produkcyjnymi.
Oczekiwania i cele użycia ProXIA MES:
  • Zarządzanie i podgląd aktualnych stanów maszyn z jednego miejsca;
  • Zarządzanie i podgląd aktualnego stanu realizacji zleceń produkcyjnych;
  • Zmniejszenie czasu wyliczania aktualnej wydajności maszyny;
  • Szybka integracja w przedsiębiorstwie przez wykorzystanie standardów
    baz danych Microsoft / Oracle.
Prostota użytkowania:
  • Obsługa programu MDE/BDE i komunikacja z maszynami na produkcji odbywa się
    przez sieć komputerową i jest niezleżna od producenta maszyny;
  • System charakteryzuje się w szczególności przez przyjazny dla użytkownika,
    praktyczny interfejs oraz prostotę obsługi przez pracownika;
  • Dostępność programu MDE/BDE dla obsługujących maszyny oraz dla kierownictwa
    przez 24 godziny na dobę.
Korzyści udostępniane przez system MES:
  • Aktualne informacje zwrotne z maszyny do poziomu planowania.
  • Koniec „bałaganu papierowego” w produkcji.
  • Centralna aktualizacja oprogramowania.
  • Prosta aktualizacja dokumentacji i oprogramowania NC.
  • Optymalne wykorzystanie istniejących zasobów.
Zbieranie danych:
Głównym celem podczas rozwoju oprogramowania do zbierania danych MDE było
udostępnienie również niedoświadczonym użytkownikom prostego i intuicyjnego interfejsu
użytkownika. Za pomocą modułu MDE można zbierać dane zarówno ręcznie wprowadzone
przez użytkownika (przez osobisty terminal przy maszynie), obsługującego maszynę poprzez
ekran dotykowy, jak i automatycznie odczytywać stany maszyny. Oprogramowanie
konfigurowane jest indywidualnie dla potrzeb danego przedsiębiorstwa.
Monitor online:
Moduł pakietu PROXIA Online-Monitor udostępnia użytkownikowi jednocześnie wszelkie
informacje pochodzące z maszyn i produkcji w czasie rzeczywistym. Użytkownik w ten
sposób ma natychmiastowy wgląd na aktualną sytuację w produkcji i montażu. Przedstawić
można między innymi zarówno czasy biegu i czasy pomocnicze, jak i liczby sztuk detali.
Zarówno jako podgląd dla mistrza w jego zakresie obowiązków, jak i jako globalny przegląd
dla planisty lub kierownika produkcji. Informowanie o zaistniałych wydarzeniach na produkcji
na danej maszynie za pomocą SMS lub poczty email są podstawowymi funkcjami.
Oś czasu:
Ten pakiet oprogramowania pozwala użytkownikowi wyświetlić zakres czasu i przedstawić
graficznie na osi czasu wydajność maszyn/urządzeń/zleceń/pracowników. Daje to osobie
zarządzającej możliwość prostego i szybkiego wglądu, w to jak np. przebiegała ostatnia
zmiana czy konkretne zlecenie produkcyjne.
Analiza wskaźnikowa: OEE i KPI:
Ważną cechą Menedżera MES jest wyznaczanie parametrów (np. OEE oraz KPI).
Odbywa się to na podstawie:
  • Raportów, które może projektować i modyfikować również użytkownik. Celem jest prosty
    i szybki sposób wizualizacji parametrów wydajności, czasów postojów i awarii.
  • Przeglądarki internetowej, gdzie w nowoczesnej i przyjaznej użytkownikowi graficznej
    formie, prezentowane są wszystkie wskaźniki wydajnościowe. Dostęp do tego modułu
    przez internet z poziomu telefonów klasy smartphone.
Dane te służą w głównej mierze do analizy słabych ogniw w organizacyjnym i technicznym
łańcuchu procesowym oraz do kalkulacji kosztów wykonanych zleceń. Poza tym można użyć
zebrane dane również do obliczania należnych premii i wynagrodzeń.

Konferencja BPC GROUP POLAND:
Termin: 29 października 2014 r.
Środa, 09:00
Miejsce: Kraków, QUBUS HOTEL Kraków ****
30-527 Kraków, ul. Nadwiślańska 6
Koszty: Spotkanie Bezpłatne
(w tym: imienne certyfikaty, lunch dla uczestników)
Język:
Spotkanie prowadzone
w języku polskim
Organizator Generalny:
BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.
Partnerzy Technologiczni:
IFS Industrial and Financial Systems Poland Sp. z o.o. ANT Sp. z o.o. FASTEC GmbH DCLOG Sp. z o. o. Pepperl+Fuchs Sp. z o.o. Proxia Polska Sp. z o.o.
Prezentowane Rozwiązania:
compact_oee easy_oee fastec_4_pro
Sponsor Generalny:
Wydawnictwo Pascal
Sponsorzy:
Elektronika S.A. Księgarnia Internetowa Helion.pl Przedsiębiorstwo JOTKEL Vecto Sp. z o.o. Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.