Poland
PL EN

Konferencja w Poznaniu, 22 kwietnia 2010 r.

Relacja Medialna

Szefowie IT przedsiębiorstw produkcyjnych przybyli do Hotelu Andersia w Poznaniu, głównie po to aby nawiązać kontakt z dostawcami rozwiązań ERP, MES lub SCADA. Ponad 80% uczestników konferencji "Synergia systemów IT: ERP + MES + SCADA" przyznało, iż chce zinformatyzować obszar produkcji i aktywnie poszukuje rozwiązań IT. Spotkanie zorganizowała 22-go kwietnia firma konsultingowa Business Penetration & Consulting (BPC) dla dużych przedsiębiorstw zlokalizowanych na terenie woj. wielkopolskiego.

Obecna na spotkaniu kadra zarządzająca reprezentowała przedsiębiorstwa produkcyjne różnych profilów działalności: 60% zarejestrowanych stanowiły firmy branży elektromaszynowej oraz celulozowo-papierniczej, 20% - firmy branży spożywczej. - Konferencja potwierdziła bardzo duże zainteresowanie kadry menedżerskiej oraz działów IT firm produkcyjnych zagadnieniami usprawniania przepływu informacji między działami produkcyjnymi, a warstwą biznesową – twierdzi Jarosław Gracel, Product Manager Wonderware MES z firmy Astor, wyłącznego dystrybutora rozwiązań Wonderware na rynek Polski.- Polskie firmy coraz częściej sięgają po takie rozwiązania w ramach działań strategicznych wpływających na podnoszenie konkurencyjności swoich towarów i usług na rynku międzynarodowym. – dodaje.

Na spotkaniu zaprezentowano systemy informatyczne dedykowane dużym przedsiębiorstwom m.in. klasy ERP IFS Applications, Wonderware MES oraz automatyki przemysłowej bazujące na kompleksowych rozwiązaniach firmy Siemens. Strategicznym Partnerem obszaru ERP był producent oprogramowania IFS Applications, firma IFS Poland, która przedstawiła elastyczne metody zarządzania produkcją z uwzględnieniem aspektów ekologicznych. - To bardzo dobre funkcjonalnie rozwiązanie, sprawdzone w zakresie struktury działania – ocenił aplikację Marcin Mrówka, Project Manager/Loading Technology z fimy Projprzem S.A. - na konferencji przedstawiono system w sposób bardzo prosty i przejrzysty, zamierzam dalej kontynuować rozmowy z dostawcą.

Rozwiązania obszaru MES prezentowała firma IT-REM z Gdańska, złoty Partner Wonderware. Prowadzący zwrócili uwagę na korzyści biznesowe wdrożenia aplikacji, zaprezentowali zarządzanie wydajnością oraz zleceniami produkcyjnymi, omówili również kwestę traceability tj. śledzenia operacji produkcyjnych. Największym zainteresowaniem cieszyła się praktyczna część prezentacji, w trakcie której dostawca przedstawił przykłady zastosowania rozwiązań omawiając konkretne studia przypadków. Michał Tomaszewski, dyrektor ds. inwestycji firmy Defor S.A. tłumaczy, że prezentowane rozwiązania dały mu szersze spojrzenie na tematykę integracji ERP, MES oraz SCADA. - Zainteresowała mnie w szczególności kontrola procesów produkcyjnych i koordynacja ich z działem zbytu – uzupełnia.

Rozwiązania bloku SCADA zaprezentowali uczestnikom dostawcy, którzy wyspecjalizowali się z tworzeniu aplikacji automatyki przemysłowej w oparciu o rozwiązania Siemens. Szymon Machtałowicz z SIMLOGIC Centrum Rozwiązań Automatyki z Łodzi, która jest wyspecjalizowaną firmą inżynierską i posiada Autoryzowane Centrum Szkoleniowo-Kompetencyjne w zakresie automatyki przemysłowej opisał centralny system akwizycji danych maszyn i urządzeń w zakładach przemysłowych. Natomiast Andrzej Cieślak, dyrektor IKS-Net firmy Encon z Wrocławia, posiadającej międzynarodowy status Solution Partner firmy Siemens położył nacisk na doświadczenia i kwalifikacje dostawców wdrażających rozwiązania obszaru SCADA i zaprezentował możliwości przeprowadzania szkoleń w Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym Siemens firmy Encon.

Organizator konferencji "Synergia systemów IT: ERP + MES + SCADA" wzbogacił konferencję o prezentacje rozwiązań wirtualizacji . – Przedsiębiorstwa potrzebują prostej oraz jasnej koncepcji zarządzania zasobami informacji w firmie, większość z nich działa na różnych platformach sprzętowych i programowych. Potrzeba im standaryzacji i konsolidacji, wiedzy o możliwościach współdzielenia infrastruktury wirtualnej. Gartner przewiduje, że w 2012 roku ok. 20% firm nie będzie miało własnych zasobów IT i do takiej redukcji ilości wykorzystywanego sprzętu przyczyni się wirtualizacja. Temat wirtualizacji należało wprowadzić na konferencję, tego chcieli od nas przedsiębiorcy – mówi Adrian Wróbel, Contact Center Manager grupy Business Penetration & Consulting Group.

Organizator planuje już następną edycję konferencji obszaru rozwiązań dedykowanych produkcji. Przewiduje, iż spotkanie odbędzie się w Katowicach w IV kwartale 2010 roku.

Źródło: www.automatyka.pl
Konferencja Synergy Poland:
Termin: 22 kwietnia 2010 r.
Czwartek, 09:00
Miejsce: Poznań, IBB Andersia Hotel
61-894 Poznań, Plac Andersa 3
Koszty: Spotkanie Bezpłatne
Język:
Spotkanie prowadzone
w języku polskim
Organizator Generalny:
Business Penetration & Consulting Sp. z o.o.
Partnerzy Technologiczni:
IFS Industrial and Financial Systems Poland Sp. z o.o. ENCON Sp. z o.o. IT-REM Sp. z o.o. Simlogic
Patroni Medialni:
Automatyka.pl
Big Data
 
Krystyna Zięba
Krystyna Zięba
Wiceprezes Zarządu
Virtual Technologies
IT Sp. z o.o.
W IT wszystko kręci się wokół Big Data. Każda współczesna firma zbiera dziś ogromne ilości danych dotyczących własnej działalności oraz zachowań i preferencji swoich klientów. Sztuką jest dokonać właściwej ich analizy i spożytkować uzyskane informacje tak, by jak najbardziej przysłużyły się firmie.
Nowoczesna analityka biznesowa, zwana Analityką 3.0, pozwala na odkrywanie przyczyn zaistniałych zdarzeń, wychwytywanie prawidłowości, ale także, co niezwykle istotne, na tworzenie prognoz i predykcji, czyli przewidywanie, czego możemy spodziewać się w niedalekiej przyszłości. Zastosowanie zaawansowanej analityki dla bardzo dużej ilości danych, umożliwia optymalizowanie swoich działań, lepsze planowanie biznesowe i budowanie przewagi konkurencyjnej.
Czytaj Więcej »
System ERP a zmiany w prawie
podatkowym w 2017 roku
Jakub Czyżkowski
Szymon Pociask
ERP Consultant
& Team Leader
JCommerce SA
W nadchodzącym roku przedsiębiorców czeka sporo zmian w prawie podatkowym, z których wynikają nowe obowiązki w zakresie przekazywania informacji do urzędu skarbowego.
Już od 1 stycznia 2017 roku mali i średni przedsiębiorcy będą mieli obowiązek comiesięcznego przesyłania deklaracji VAT w formie jednolitego pliku kontrolnego (JPK), a więc w formie elektronicznej. Za niedochowanie tej formy grozi kara do 40 tyś złotych, więc nie warto zwlekać z wdrożeniem systemu, który zapewni obsługę deklaracji podatkowych, zgodną z wymogami Ministerstwa Finansów.
To jednak nie koniec zmian, ponieważ na przyszły rok planowane jest także uruchomienie Centralnego Rejestru Faktur (CRF), a także przymiarki do wdrożenia elektronicznych faktur i e-paragonów. Wszystkie te rozwiązania mają na celu usprawnienie walki z wyłudzeniami VAT w formie przestępstw karuzelowych czy fałszowania faktur, a także zmniejszenie tzw. luki podatkowej. Czytaj Więcej »
Obieg dokumentów jednym z najbardziej
wieloznacznych i nieprecyzyjnych terminów
Marcin Kowalski
Marcin Kowalski
Prezes Zarządu
Archman Sp. z o.o.
Na rynku funkcjonuje bardzo wiele określeń, które krążą wokół tego samego obszaru tematycznego. Niektóre z nich to: obieg dokumentów, archiwizacja dokumentów, obieg pracy, workflow, ECM (Enterprise Content Management), BPM (Business Process Management). Konia z rzędem temu, kto potrafi usystematyzować te terminy pokazując jakie dzielą je różnice. Jeszcze trudniejszym zabiegiem byłoby jednoznacznie sklasyfikowanie systemów informatycznych (np. ten służy do BPM a ten do Workflow).
A gdyby na to spojrzeć od innej strony? Co łączy te terminy? Do czego firmy potrzebują takich systemów? Czy tylko po to aby usprawnić sobie tradycyjny obieg pism, faktur, czy umów? A jeżeli nie, to jakie są następne etapy? I najważniejsze pytanie: jakich kryteriów używać przy wyborze systemu, który w przyszłości ma służyć wparciu bliżej nieokreślonych obszarów? Czytaj Więcej »
Partnerzy Technologiczni 2007 – 2017:
Patronat Medialny 2007 – 2017:
Zapoznałem się
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie
oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności Grupy BPC.