Poland
PL EN

Warsztaty we Wrocławiu, 25 września 2013 r.

Rozwiązania
Infor LN
Infor LN to zaawansowane, łatwe w użyciu rozwiązanie przeznaczone dla firm produkcyjnych i dystrybucyjnych. System, obecny w Polsce od 1990 roku, wielokrotnie udowodnił swą wyjątkową przydatność dla przemysłu.
Infor LN oferuje szeroki zakres funkcji potrzebnych firmom zajmującym się produkcją seryjną, jednostkową i na zamówienie, w szczególności:
 • w produkcji maszyn i sprzętu dla przemysłu ciężkiego, energetyki i transportu;
 • w przemyśle obronnym i lotniczym;
 • w przemyśle motoryzacyjnym oraz w produkcji komponentów i nowoczesnego sprzętu elektronicznego.
Infor LN obejmuje wszystkie istotne aspekty funkcjonowania organizacji w dziedzinach:
 • Finansów: oferując pełną funkcjonalność rachunkowości finansowej oraz zarządczej.
 • Zakupów, sprzedaży, gospodarki magazynowej i wysyłki.
 • Produkcji: zarządzanie warsztatem produkcyjnym z integracją systemami kodów kreskowych oraz innymi rozwiązaniami wspomagającymi operacyjne zarządzanie produkcją.
 • Planowania: dostosowanego do potrzeb przedsiębiorstw zajmujących się produkcją na magazyn, montażem na zamówienie, produkcją na zamówienie czy konstrukcją na zamówienie.
 • Konstrukcji: istotną częścią rozwiązania jest Infor PDM. PDM, poza zarządzaniem konstrukcyjnymi danymi produktu, pozwala na sprawne połączenie systemu ERP i stosowanych w firmach produkcyjnych systemów wspomagania projektowania (CAD).
 • Serwisu i remontów, który może wspomagać zarówno wewnętrzną gospodarkę remontową i serwis własnego parku maszynowego jak i serwis posprzedażny.
 • Zarządzania zasobami ludzkimi.
 • Modelowania przedsiębiorstwa: może pomóc zarówno kierownictwu w określeniu modelu przedsiębiorstwa (mapy procesów biznesowych) podczas kolejnych faz wdrożenia, jak i użytkownikom końcowym(poglądowy obraz czynności i procesów, w które są zaangażowani).
Warto zwrócić uwagę na poniższe cechy rozwiązania Infor LN:
 • Skalowalność: ten sam system używany jest z sukcesem zarówno w wielkich organizacjach (takich jak Boeing), jak w mniejszych organizacjach (zatrudniających kilkudziesięciu pracowników). System może rosnąć z organizacją.
 • Wielojęzyczność: jest dostępny w wielu językach, a także może przechowywać wielojęzyczną informację o tych samych obiektach, np. produktach.
 • Otwartość platformy: poprzez zastosowanie technologii SOA (architektury zorientowanej na usługi) można powiązać biznesową stronę organizacji z jej zasobami informatycznymi, co da systemowi Infor LN możliwość konsolidacji danych także i z innych źródeł.
 • Wielozakładowość: Infor LN może obsługiwać zarówno organizacje jednozakładowe, jak i złożone grupy kapitałowe o praktycznie dowolnych strukturach firm finansowych i logistycznych.
 • Intuicyjny interfejs: system jest dostępny także przez przeglądarkę internetową.
 • Międzynarodowość: dostosowanie do pracy w firmach międzynarodowych oraz ciągłe dostosowywanie rozwiązania do przepisów prawnych (w tym oczywiście polskich).
Wybrani Klienci z świata: Flextronics, Boeing, Snap-on, Liebherr, Kongsberg, Greif, Ferrari, Nilfisk-Advance, Cargotec, Siemens, Raytheon, DWT Group, Physik, Instrumente, The Belden Brick Company, Thrane & Thrane, PRIDE, Industries, Holmatro, Promethean, Neways, RTC, Heinze, Kunststofftechnik.
Wybrani Klienci z Polski: Bombardier Transportation (ZWUS) Polska Sp. z o.o., GRUPA BUMAR, Grupa Kęty, Grupa SIPMA, ZPAS S.A., Apator S.A., CNH, Rafako S.A., SeaKing Polska, Velfac.
S&T Services Polska
Dział programistyczny S&T powstał w wyniku aliansu strategicznego z Microsoft, dlatego bazą dla tworzonych rozwiązań jest w większości platforma technologiczna tej firmy. Wychodząc naprzeciw wymaganiom Klientów, firma rozszerzyła jednak swoje kompetencje o inne technologie, m.in. firm Borland, IBM czy Oracle.
Zaletą oferowanych systemów dedykowanych jest właściwa skalowalność, elastyczność i bezpieczeństwo dostosowane do indywidualnych potrzeb Klienta. Dzięki temu ma on gwarancję, że rozwiązanie, które zamawia, odpowiada dokładnie jego specyficznym potrzebom oraz optymalnie wpasowuje się w jego model biznesowy.
Poszczególne etapy produkcji i wdrażania specjalizowanych rozwiązań informatycznych wspierane są przez wiodące metodyki i specjalistyczne narzędzia oraz mają swoje odzwierciedlenie w kwalifikacjach i certyfikacjach 40 członków zespołu.
 • Zarządzanie projektem oparte jest o metodykę PRINCE2;
 • Tworzenie architektury korporacyjnej zgodne z TOGAF;
 • Budowa i rozwój oprogramowania – iteracyjna metodyka RUP,tytuły Microsoft, Oracle, HP;
 • Testowanie funkcjonalne i wydajnościowe oparte o narzędzia HP.
Warsztaty Synergy Poland:
Termin: 25 września 2013 r.
Środa, 09:30
Miejsce: Wrocław, Hotel Bugatti
54-041 Wrocław, ul. Kosmonautów 328
Koszty: Spotkanie Bezpłatne
(w tym: imienne certyfikaty, lunch dla uczestników, bezpłatny parking)
Język:
Spotkanie prowadzone
w języku polskim
Organizator Generalny:
Business Penetration & Consulting Sp. z o.o.
Partnerzy Technologiczni:
Infor (Polska) Sp. z o.o. S&T Services Polska Sp. z o.o.
Sponsorzy:
Kompass Poland Sp. z o.o. Vecto Sp. z o.o.
Nowoczesna Produkcja w systemach ERP.
 
Tomasz Winkler
Tomasz Winkler
Sales Training
Consultant
Grupa BPC
Nowoczesne systemy ERP pozwalają już dziś skutecznie zarządzać i obsługiwać procesy produkcyjne. Są zintegrowane z logistyką, sprzedażą i finansami. Na spotkaniu przedstawimy wybrane rozwiązania ERP, które wpisują się w nowe trendy rozwoju Fabryki XXI wieku.

System ERP ma przyśpieszyć i ustandaryzować przebieg procesów, umiejętniej wykorzystać posiadane zasoby, a także polepszyć komunikację między działami w firmie. Innymi słowy – zadaniem systemów klasy ERP jest zaoszczędzenie funduszy i sił przedsiębiorstwa włożonych w prowadzenie działalności. Na konferencji w Gdańsku zaprezentujemy nowoczesne systemy klasy ERP, które nie tylko realizują powyższe zadania, ale także usprawniają zarządzanie obszarem produkcyjnym w przedsiębiorstwie. Przedstawimy systemy ERP, które posiadają wiele rozbudowanych funkcjonalności pozwalających na pełną wizualizację i kontrolę procesów produkcyjnych – spełniają założenia koncepcji Przemysłu 4.0.

Zapraszam na konferencję do Gdańska, która odbędzie się 6 grudnia 2017 roku, w trakcie której zostaną poruszone następujące zagadnienia:
 • SAP Business One – przykłady zastosowania oprogramowania w firmach różnej wielkości. SAP Business One Cloud – system zarządzania ERP w chmurze;
 • Droga do przemysłu 4.0 – prezentacja nowoczesnych rozwiązań ERP w obszarze zarządzania produkcją: Gardens BASIC, Exact Globe, SAP Business One, enova365, RekordERP;
 • Produkcja on-line – czyli jak odpowiedzieć na potrzeby informacyjne firm produkcyjnych;
 • Budowanie przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa poprzez zaawansowana automatyzację procesów i lepszą kontrolę kosztów projektu.
Więcej informacji o Konferencji »
Efektywne analizy danych oraz workflow.
 
Joanna Spałek
Joanna Spałek
Kierownik Działu
Organizacji Szkoleń
Grupa BPC
Czego oczekujemy od rozwiązań klasy ERP, Workflow, BI? Czy procesy biznesowe, które chcemy zinformatyzować wymagają wprowadzenia zewnętrznych, specjalistycznych rozwiązań, czy też są częścią systemu ERP? Zapraszamy do dyskusji oraz na prezentację wybranych systemów.

Na rynku polskim dostępnych jest wiele systemów klasy workflow oraz analityki zarządczej. Oferowane są również nowoczesne systemy klasy ERP, które dostarczają funkcjonalności w zakresie workflow, kontrolingu, analityki zarządczej czy zarządzania projektami. Przed wyborem rozwiązania należy jednak zadać sobie kilka istotnych pytań np.: Czy chcemy, aby użytkownik systemu bez wiedzy informatycznej mógł i potrafił zamodelować ścieżki przebiegu procesów? Czy istotne jest, aby system umożliwiał pracę na urządzeniach mobilnych? Czy powinien posiadać narzędzie OCR?

Zapraszam na konferencję w Rzeszowie, która odbędzie się 23 listopada, w podczas której będziemy poszukiwać odpowiedzi na powyższe zagadnienia.

W trakcie konferencji zostaną poruszone następujące zagadnienia:
 • Czy warto mieć Workflow i BI w jednym systemie? (Business Navigator);
 • Analizy wielowymiarowe w systemie MAAT – czyli dostęp do danych na wyciągniecie ręki;
 • Optymalizacja i automatyzacja procesów biznesowych – kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa (Aurea BPM, Qlik Sense, enova365, FORMVERSE, Platforma INTENSE i inne);
 • Jak skuteczne skrócić czas backupu, zredukować transfer w sieci, szybko odtworzyć dane (Dell-EMC-AVAMAR, DATA DOMAIN).
Więcej informacji o Konferencji »
Nowoczesne systemy MES
w Inteligentnej Fabryce XXI wieku.
Łukasz Kubas
Łukasz Kubas
Dyrektor ds.
Penetracji Rynku
Grupa BPC
W nowoczesnej fabryce XXI wieku analiza danych z produkcji przebiega w czasie rzeczywistym. Planowanie i zarządzanie produkcją odbywa się automatycznie – bez dozoru i planistów. Na konferencji zaprezentujemy systemy klasy MES, które spełniają założenia technologii przyszłości.

Jakich funkcji w systemach MES poszukują polscy menadżerowie?
— Przepisy prawne zobowiązują producentów, aby w każdym momencie byli oni w stanie odtworzyć wszystkie etapy produkcji. Dlatego pożądaną funkcją w systemach produkcyjnych jest rejestrowanie genealogii produktu. Decydenci sięgają też po rozwiązania klasy MES, gdyż, umożliwią one zbieranie danych z maszyn na bieżąco, w czasie rzeczywistym. Chcą wyeliminować przestoje, mikroprzestoje oraz awarie, gdyż do wyliczeń efektywności maszyn wykorzystują jedynie arkusze excel. Trzeba jednak zaznaczyć, że wielu menadżerów poszukuje funkcjonalności, które wykraczają poza ramy standardowego systemu klasy MES. Na przykład chcą monitorować stan maszyn czy też planować ich przegląd - ale to już zadanie systemów CMMS.

Zapraszam na konferencję do Bydgoszczy, która odbędzie się 21 listopada, w trakcie której kompleksowo omówimy powyższe zagadnienia.

W trakcie Konferencji w Bydgoszczy zostaną poruszone również następujące tematy:
 • Pełna wizualizacja i kontrola procesów produkcyjnych we włoskim systemie klasy ERP – Si5. Rozwiązanie wykorzystywane już jest przez polskie przedsiębiorstwa. Na świecie sprawdziło się m.in. w branżach: motoryzacyjnej, lotniczej, chemicznej. Z systemu Si5 korzysta aktualnie 50000 użytkowników z ponad 200 przedsiębiorstw zlokalizowanych w 26 krajach;
 • Efektywne planowanie i rozliczanie produkcji – czyli jak odzyskać pełną kontrolę nad wykorzystywaniem zasobów i parku maszynowego;
 • Wdrożenia systemów MES, SCADA i CMMS w praktyce. Studium przypadku wdrożeń rozwiązań: ANT Factory Portal, Wonderware MES, OptiMES);
 • Traceability w systemach produkcji. Wykorzystanie systemów identyfikacji przemysłowej: RFID.
Więcej informacji o Konferencji »
Partnerzy Technologiczni 2007 – 2017:
Patronat Medialny 2007 – 2017:
Zapoznałem się
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie
oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności Grupy BPC.
Konferencja w Bydgoszczy 21 listopada 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Bydgoszczy 21 listopada 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Rzeszowie 23 listopada 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Gdańsku 06 grudnia 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
×

Zapraszamy do serwisu BPC Guide


Znajdziesz tam praktyczne informacje, które pomogą Ci wybrać zaawansowany system informatyczny dla Twojego przedsiębiorstwa.

Serwis zawiera aktualne informacje z rynku, referencje, wskazówki ekspertów, statystyki.

Zobacz Serwis

Redakcja BPC Guide


Rusza największa w Polsce baza systemów IT.
Do premiery pozostało:
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy