Poland
PL EN
Znajdź system IT dopasowany do Twoich wymagań
Szukaj wśród 22 branż rynku – produkcyjnych, handlowych, usługowych

Konferencja w Poznaniu, 22 kwietnia 2010 r.

Relacja Medialna

Szefowie IT przedsiębiorstw produkcyjnych przybyli do Hotelu Andersia w Poznaniu, głównie po to aby nawiązać kontakt z dostawcami rozwiązań ERP, MES lub SCADA. Ponad 80% uczestników konferencji "Synergia systemów IT: ERP + MES + SCADA" przyznało, iż chce zinformatyzować obszar produkcji i aktywnie poszukuje rozwiązań IT. Spotkanie zorganizowała 22-go kwietnia firma konsultingowa Business Penetration & Consulting (BPC) dla dużych przedsiębiorstw zlokalizowanych na terenie woj. wielkopolskiego.

Obecna na spotkaniu kadra zarządzająca reprezentowała przedsiębiorstwa produkcyjne różnych profilów działalności: 60% zarejestrowanych stanowiły firmy branży elektromaszynowej oraz celulozowo-papierniczej, 20% - firmy branży spożywczej. - Konferencja potwierdziła bardzo duże zainteresowanie kadry menedżerskiej oraz działów IT firm produkcyjnych zagadnieniami usprawniania przepływu informacji między działami produkcyjnymi, a warstwą biznesową – twierdzi Jarosław Gracel, Product Manager Wonderware MES z firmy Astor, wyłącznego dystrybutora rozwiązań Wonderware na rynek Polski.- Polskie firmy coraz częściej sięgają po takie rozwiązania w ramach działań strategicznych wpływających na podnoszenie konkurencyjności swoich towarów i usług na rynku międzynarodowym. – dodaje.

Na spotkaniu zaprezentowano systemy informatyczne dedykowane dużym przedsiębiorstwom m.in. klasy ERP IFS Applications, Wonderware MES oraz automatyki przemysłowej bazujące na kompleksowych rozwiązaniach firmy Siemens. Strategicznym Partnerem obszaru ERP był producent oprogramowania IFS Applications, firma IFS Poland, która przedstawiła elastyczne metody zarządzania produkcją z uwzględnieniem aspektów ekologicznych. - To bardzo dobre funkcjonalnie rozwiązanie, sprawdzone w zakresie struktury działania – ocenił aplikację Marcin Mrówka, Project Manager/Loading Technology z fimy Projprzem S.A. - na konferencji przedstawiono system w sposób bardzo prosty i przejrzysty, zamierzam dalej kontynuować rozmowy z dostawcą.

Rozwiązania obszaru MES prezentowała firma IT-REM z Gdańska, złoty Partner Wonderware. Prowadzący zwrócili uwagę na korzyści biznesowe wdrożenia aplikacji, zaprezentowali zarządzanie wydajnością oraz zleceniami produkcyjnymi, omówili również kwestę traceability tj. śledzenia operacji produkcyjnych. Największym zainteresowaniem cieszyła się praktyczna część prezentacji, w trakcie której dostawca przedstawił przykłady zastosowania rozwiązań omawiając konkretne studia przypadków. Michał Tomaszewski, dyrektor ds. inwestycji firmy Defor S.A. tłumaczy, że prezentowane rozwiązania dały mu szersze spojrzenie na tematykę integracji ERP, MES oraz SCADA. - Zainteresowała mnie w szczególności kontrola procesów produkcyjnych i koordynacja ich z działem zbytu – uzupełnia.

Rozwiązania bloku SCADA zaprezentowali uczestnikom dostawcy, którzy wyspecjalizowali się z tworzeniu aplikacji automatyki przemysłowej w oparciu o rozwiązania Siemens. Szymon Machtałowicz z SIMLOGIC Centrum Rozwiązań Automatyki z Łodzi, która jest wyspecjalizowaną firmą inżynierską i posiada Autoryzowane Centrum Szkoleniowo-Kompetencyjne w zakresie automatyki przemysłowej opisał centralny system akwizycji danych maszyn i urządzeń w zakładach przemysłowych. Natomiast Andrzej Cieślak, dyrektor IKS-Net firmy Encon z Wrocławia, posiadającej międzynarodowy status Solution Partner firmy Siemens położył nacisk na doświadczenia i kwalifikacje dostawców wdrażających rozwiązania obszaru SCADA i zaprezentował możliwości przeprowadzania szkoleń w Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym Siemens firmy Encon.

Organizator konferencji "Synergia systemów IT: ERP + MES + SCADA" wzbogacił konferencję o prezentacje rozwiązań wirtualizacji . – Przedsiębiorstwa potrzebują prostej oraz jasnej koncepcji zarządzania zasobami informacji w firmie, większość z nich działa na różnych platformach sprzętowych i programowych. Potrzeba im standaryzacji i konsolidacji, wiedzy o możliwościach współdzielenia infrastruktury wirtualnej. Gartner przewiduje, że w 2012 roku ok. 20% firm nie będzie miało własnych zasobów IT i do takiej redukcji ilości wykorzystywanego sprzętu przyczyni się wirtualizacja. Temat wirtualizacji należało wprowadzić na konferencję, tego chcieli od nas przedsiębiorcy – mówi Adrian Wróbel, Contact Center Manager grupy Business Penetration & Consulting Group.

Organizator planuje już następną edycję konferencji obszaru rozwiązań dedykowanych produkcji. Przewiduje, iż spotkanie odbędzie się w Katowicach w IV kwartale 2010 roku.

Źródło: www.automatyka.pl
Konferencja Synergy Poland:
Termin: 22 kwietnia 2010 r.
Czwartek, 09:00
Miejsce: Poznań, IBB Andersia Hotel
61-894 Poznań, Plac Andersa 3
Koszty: Spotkanie Bezpłatne
Język:
Spotkanie prowadzone
w języku polskim
Organizator Generalny:
Business Penetration & Consulting Sp. z o.o.
Partnerzy Technologiczni:
IFS Industrial and Financial Systems Poland Sp. z o.o. ENCON Sp. z o.o. IT-REM Sp. z o.o. Simlogic
Patroni Medialni:
Automatyka.pl
Efektywne zarządzanie produkcją
w systemach IT dla sektora MŚP.
Małe i średnie przedsiębiorstwa poszukują nowoczesnych systemów ERP, aby skutecznie zarządzać i obsługiwać procesy produkcyjne. Rozwiązania te muszą być zintegrowane z logistyką, sprzedażą i finansami. Na spotkaniu przedstawimy wybrane rozwiązania ERP, które wpisują się w nowe trendy rozwoju Fabryki XXI wieku.
Sebastian Smiatek
Sebastian Smiatek
Dyrektor Działu
Usług Doradczych
Grupa BPC
Większość managerów pionów produkcyjnych, z którymi rozmawiają konsultanci BPC Group zgłasza na bieżąco problemy w obszarze planowania i rozliczania produkcji oraz ewidencji zdarzeń. Istotną sprawą jest dla nich racjonalne wykorzystanie zasobów, aby redukować zapasy i szukać oszczędności na każdym etapie zarządzania.
Na spotkaniu we Wrocławiu przyjrzymy się nowoczesnym i sprawdzonym systemom ERP, które wspierają obszar produkcji. Prelegenci przedstawią szereg funkcjonalności, które odpowiadają na wyzwania Przemysłu 4.0.
BPC Group wskaże najczęściej popełniane błędy na etapie wyboru rozwiązania i dostawcy IT oraz przedstawi na przykładzie case study, jak skutecznie przeprowadzić proces informatyzacji w zakładzie produkcyjnym.
Zagadnienia poruszane na roadshow:
 • Droga do Przemysłu 4.0, czyli jak podnieść produktywność firmy SMB w cyfrowych czasach;
 • Jak oprogramowanie i firma wdrażająca mogą wpłynąć na zwiększenie efektywności przedsiębiorstwa? SAP Business One Cloud;
 • Mobilne zarządzanie firmą z Comarch Mobile;
 • Nowoczesne narzędzia do planowania zasobów oraz ewidencji zdarzeń na produkcji. Comarch ERP dla firm z różnych branż.

Zapraszam na Roadshow do Wrocławia,
które odbędzie się 15 marca 2018 roku.
Więcej informacji o Roadshow »
W drodze do Przemysłu 4.0.
 
W fabryce XXI produkcja wspierana jest przez nowoczesne systemy informatyczne, które zapewniają jej dostęp do każdej przydatnej informacji, w dowolnym czasie, z dowolnego miejsca. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą produkować bardziej ekonomicznie i szybciej reagować na indywidualne potrzeby klientów.
Łukasz Kubas
Łukasz Kubas
Dyrektor ds.
Penetracji Rynku
Grupa BPC
Silna konkurencja i rosnące oczekiwania klientów sprawiają, że przedsiębiorstwa coraz częściej poszukują rozwiązań informatycznych, które pozwolą im na efektywne zarządzanie produkcją i racjonalne wykorzystanie zasobów.
Managerowie codziennie stawiają sobie pytania: Co zrobić, aby zwiększyć wydajność produkcji?, Jak obniżyć koszty?, Jak skutecznie planować i rozliczać produkcję?
Na spotkaniu w Stalowej Woli przedstawimy nowoczesne rozwiązania klasy ERP oraz sprawdzone systemy MES, CMMS, które odpowiadają na bolączki przedsiębiorstw i wspierają je w rozwoju w myśl koncepcji Przemysłu 4.0. Przedstawimy trendy i nowe funkcjonalności w systemach IT dla branży produkcyjnej. Porozmawiamy także o najczęstszych błędach, jakie popełniają przedsiębiorcy na etapie wyboru dostawcy i systemu IT.
Zagadnienia poruszane na konferencji:
 • Planowanie i harmonogramowanie produkcji z uwzględnieniem zasobów: maszyn, pracowników, surowców;
 • Automatyczne monitorowanie zasobów produkcyjnych i inteligentny nadzór nad procesem technologicznym;
 • Produkcja on-line – czyli jak odpowiedzieć na potrzeby informacyjne firm produkcyjnych;
 • Jak zwiększyć potencjał produkcyjny przedsiębiorstwa wykorzystując systemy ERP, APS, MES?

Zapraszam na Konferencję do Stalowej Woli,
która odbędzie się 20 marca 2018 roku.
Więcej informacji o Konferencji »
Efektywne zarządzanie produkcją
w systemach IT dla sektora MŚP.
Przed sektorem małych i średnich przedsiębiorstw poważne zadanie związane z konkurencyjnością i innowacyjnością, dlatego też coraz częściej poszukują one nowoczesnych systemów ERP, które pozwolą skutecznie zarządzać i obsługiwać procesy produkcyjne.
Igor Badura
Igor Badura
Enterprise Market
Reasearcher
Grupa BPC
Na spotkaniu w Katowicach przyjrzymy się nowoczesnym i sprawdzonym systemom ERP, które wspierają obszar produkcji. Prelegenci poruszą temat efektywnego planowania i harmonogramowania zleceń produkcyjnych przy dużej zmienności planu produkcyjnego. Przedstawimy także szereg funkcjonalności, które odpowiadają na wyzwania Przemysłu 4.0.
Konsultanci BPC Group, na przykładach ciekawych Case Study, opowiedzą o najczęściej popełnianych błędach na etapie wyboru rozwiązania i dostawcy IT.
Zagadnienia poruszane na roadshow:
 • Produkcja i możliwości jej optymalizacji przy wykorzystaniu systemu Comarch ERP XL;
 • Jak przygotować infrastrukturę IT pod informatyzację zakładu produkcyjnego oraz wymogi prawne takie jak RODO;
 • Planowanie i harmonogramowanie zleceń produkcyjnych – jak poradzić sobie z dużą zmiennością w planach produkcyjnych?
 • Efektywne zarządzanie infrastrukturą IT.

Zapraszam na Roadshow do Katowic,
które odbędzie się 22 marca 2018 roku.
Więcej informacji o Roadshow »
Partnerzy Technologiczni 2007 – 2018:
Patronat Medialny 2007 – 2018:
Zapoznałem się
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie
oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności Grupy BPC.
Konferencja w Stalowej Woli 20 marca 2018 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Roadshow w Chorzowie 22 marca 2018 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Roadshow w Bielsku-Białej 27 marca 2018 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Poznaniu 19 kwietnia 2018 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni