Poland
PL EN

Konferencja w Poznaniu, 22 kwietnia 2010 r.

Relacja Medialna

Szefowie IT przedsiębiorstw produkcyjnych przybyli do Hotelu Andersia w Poznaniu, głównie po to aby nawiązać kontakt z dostawcami rozwiązań ERP, MES lub SCADA. Ponad 80% uczestników konferencji "Synergia systemów IT: ERP + MES + SCADA" przyznało, iż chce zinformatyzować obszar produkcji i aktywnie poszukuje rozwiązań IT. Spotkanie zorganizowała 22-go kwietnia firma konsultingowa Business Penetration & Consulting (BPC) dla dużych przedsiębiorstw zlokalizowanych na terenie woj. wielkopolskiego.

Obecna na spotkaniu kadra zarządzająca reprezentowała przedsiębiorstwa produkcyjne różnych profilów działalności: 60% zarejestrowanych stanowiły firmy branży elektromaszynowej oraz celulozowo-papierniczej, 20% - firmy branży spożywczej. - Konferencja potwierdziła bardzo duże zainteresowanie kadry menedżerskiej oraz działów IT firm produkcyjnych zagadnieniami usprawniania przepływu informacji między działami produkcyjnymi, a warstwą biznesową – twierdzi Jarosław Gracel, Product Manager Wonderware MES z firmy Astor, wyłącznego dystrybutora rozwiązań Wonderware na rynek Polski.- Polskie firmy coraz częściej sięgają po takie rozwiązania w ramach działań strategicznych wpływających na podnoszenie konkurencyjności swoich towarów i usług na rynku międzynarodowym. – dodaje.

Na spotkaniu zaprezentowano systemy informatyczne dedykowane dużym przedsiębiorstwom m.in. klasy ERP IFS Applications, Wonderware MES oraz automatyki przemysłowej bazujące na kompleksowych rozwiązaniach firmy Siemens. Strategicznym Partnerem obszaru ERP był producent oprogramowania IFS Applications, firma IFS Poland, która przedstawiła elastyczne metody zarządzania produkcją z uwzględnieniem aspektów ekologicznych. - To bardzo dobre funkcjonalnie rozwiązanie, sprawdzone w zakresie struktury działania – ocenił aplikację Marcin Mrówka, Project Manager/Loading Technology z fimy Projprzem S.A. - na konferencji przedstawiono system w sposób bardzo prosty i przejrzysty, zamierzam dalej kontynuować rozmowy z dostawcą.

Rozwiązania obszaru MES prezentowała firma IT-REM z Gdańska, złoty Partner Wonderware. Prowadzący zwrócili uwagę na korzyści biznesowe wdrożenia aplikacji, zaprezentowali zarządzanie wydajnością oraz zleceniami produkcyjnymi, omówili również kwestę traceability tj. śledzenia operacji produkcyjnych. Największym zainteresowaniem cieszyła się praktyczna część prezentacji, w trakcie której dostawca przedstawił przykłady zastosowania rozwiązań omawiając konkretne studia przypadków. Michał Tomaszewski, dyrektor ds. inwestycji firmy Defor S.A. tłumaczy, że prezentowane rozwiązania dały mu szersze spojrzenie na tematykę integracji ERP, MES oraz SCADA. - Zainteresowała mnie w szczególności kontrola procesów produkcyjnych i koordynacja ich z działem zbytu – uzupełnia.

Rozwiązania bloku SCADA zaprezentowali uczestnikom dostawcy, którzy wyspecjalizowali się z tworzeniu aplikacji automatyki przemysłowej w oparciu o rozwiązania Siemens. Szymon Machtałowicz z SIMLOGIC Centrum Rozwiązań Automatyki z Łodzi, która jest wyspecjalizowaną firmą inżynierską i posiada Autoryzowane Centrum Szkoleniowo-Kompetencyjne w zakresie automatyki przemysłowej opisał centralny system akwizycji danych maszyn i urządzeń w zakładach przemysłowych. Natomiast Andrzej Cieślak, dyrektor IKS-Net firmy Encon z Wrocławia, posiadającej międzynarodowy status Solution Partner firmy Siemens położył nacisk na doświadczenia i kwalifikacje dostawców wdrażających rozwiązania obszaru SCADA i zaprezentował możliwości przeprowadzania szkoleń w Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym Siemens firmy Encon.

Organizator konferencji "Synergia systemów IT: ERP + MES + SCADA" wzbogacił konferencję o prezentacje rozwiązań wirtualizacji . – Przedsiębiorstwa potrzebują prostej oraz jasnej koncepcji zarządzania zasobami informacji w firmie, większość z nich działa na różnych platformach sprzętowych i programowych. Potrzeba im standaryzacji i konsolidacji, wiedzy o możliwościach współdzielenia infrastruktury wirtualnej. Gartner przewiduje, że w 2012 roku ok. 20% firm nie będzie miało własnych zasobów IT i do takiej redukcji ilości wykorzystywanego sprzętu przyczyni się wirtualizacja. Temat wirtualizacji należało wprowadzić na konferencję, tego chcieli od nas przedsiębiorcy – mówi Adrian Wróbel, Contact Center Manager grupy Business Penetration & Consulting Group.

Organizator planuje już następną edycję konferencji obszaru rozwiązań dedykowanych produkcji. Przewiduje, iż spotkanie odbędzie się w Katowicach w IV kwartale 2010 roku.

Źródło: www.automatyka.pl
Konferencja Synergy Poland:
Termin: 22 kwietnia 2010 r.
Czwartek, 09:00
Miejsce: Poznań, IBB Andersia Hotel
61-894 Poznań, Plac Andersa 3
Koszty: Spotkanie Bezpłatne
Język:
Spotkanie prowadzone
w języku polskim
Organizator Generalny:
Business Penetration & Consulting Sp. z o.o.
Partnerzy Technologiczni:
IFS Industrial and Financial Systems Poland Sp. z o.o. ENCON Sp. z o.o. IT-REM Sp. z o.o. Simlogic
Patroni Medialni:
Automatyka.pl
ERP dla przedsiębiorstw MSP
Wojciech Ziaja
Wojciech Ziaja
Dyrektor ds.
Sprzedaży
Grupa BPC
Przedsiębiorstwa sektora MSP, które szukają systemów IT do zarządzania organizacją zapraszamy na tegoroczne Synergy Days. Zorganizujemy dwa spotkania warsztatowo-doradcze, w trakcie których będziemy dyskutować, jak skutecznie przeprowadzić proces wybory rozwiązania ERP i zaprezentujemy wybrany system.
27 czerwca we Wrocławiu część doradcza połączona będzie z prezentacją szwedzkiego systemu wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwem Monitor ERP. System wspiera zarządzanie obszarem produkcji, sprzedaży, zakupów, magazynów, księgowości oraz zasobów ludzkich.
27 czerwca w Katowicach obok części doradczej zaprezentujemy rozwiązanie klasy ERP autorstwa firmy Junisoftex - ERP Perfect-Expert. System wpiera zarządzanie we wszystkich obszarach m.in. controllingu, CRM, finansowo-księgowym, sprzedaży, magazynu, produkcji (planowanie i rozliczenie), środków trwałych, ZZL, billing oraz inne dedykowane.
Zapraszam na spotkania, które odbędą się
27 czerwca w Katowicach oraz we Wrocławiu.
Więcej informacji o Synergy Days 2018 »
Rozwiązania dla produkcji
Łukasz Kubas
Łukasz Kubas
Dyrektor ds.
Penetracji Rynku
Grupa BPC
Przedsiębiorstwa, które szukają systemów IT do zarządzania produkcją zapraszamy na cykl spotkań warsztatowo-doradczych, dotyczących wyboru systemów wspierających zarządzanie w obszarach : zaawansowanego planowania i harmonogramowania produkcji (APS); monitorowania i zarządzania parkiem maszynowym (MES/SCADA); zarządzania i kontroli utrzymania ruchu (CMMS); zarządzania całą organizacją z uwzględnieniem procesów produkcyjnych (ERP).
26 czerwca odbędą się dwa spotkania z cyklu Synergy Days. Pierwsze odbędzie się we Wrocławiu i połączone będzie z prezentacją systemu klasy MES SFC 4FACTORY firmy DSR. Drugie spotkanie, zostanie zorganizowane w Katowicach, połączone będzie z prezentacją systemów automatyki i informatyki przemysłowej firmy ISP Polska.
28 czerwca zapraszamy przedsiębiorców do Wrocławia, gdzie firma Procom przedstawi Platformę PROMAN do monitorowania i kontroli procesów produkcyjnych.
W tym samym dniu (28 czerwca) w Krakowie odbędzie się międzynarodowe spotkanie, w trakcie którego uczestnicy poznają funkcjonalności przemysłowej zaawansowanej platformy MEScontrol.net firmy BrightEye.
Zapraszam na spotkania, które odbędą się
26 i 28 czerwca we Wrocławiu, Katowicach i w Krakowie.
Więcej informacji o Synergy Days 2018 »
Sztuczna inteligencja w handlu i produkcji
Arkadiusz Czajka
Arkadiusz Czajka
Business Development
Manager
Grupa BPC
Duże przedsiębiorstwa i korporacje, które poszukują nowoczesnych systemów wspierających zarządzanie organizacją, zapraszamy na Synergy Days do Wrocławia. Będziemy dyskutować o rozwiązaniu Microsoft Dynamics 365, który łączy w sobie najlepsze możliwości rodziny Microsoft. Omówimy zagadnienia związane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu i produkcji.
Systemu Microsoft Dynamics 365 to chmurowe rozwiązanie biznesowe, które dedykowane jest dużym i średnim przedsiębiorstwom. Łączy możliwości rozwiązania CRM i systemu ERP. Przedsiębiorstwom pozwala na zarządzanie wszystkimi procesami i aspektami prowadzonej działalności w sposób innowacyjny i efektywny. System Microsoft Dynamics 365 jest ściśle zintegrowany z Platformą 365 oraz siecią społecznościową LinkedInc. Na spotkaniu system zaprezentuje firma Anegis Sp. z o.o. (Microsoft Gold Partner), która posiada bogate doświadczenie we wprowadzaniu najnowszych rozwiązań IT na rynkach: angielskim, skandynawskim i polskim.
Zapraszam na spotkanie, które odbędzie się
29 czerwca we Wrocławiu.
Więcej informacji o Synergy Days 2018 »
Zapoznałem się
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie
oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności Grupy BPC.