Poland
PL EN

Konferencja w Katowicach, 07 października 2010 r.

Relacja Medialna

7-go października 2010r. w katowickim hotelu Qubus została zorganizowana trzecia edycja konferencji "Synergia systemów IT: ERP + MES + SCADA". Na spotkaniu zainaugurowano otwarcie specjalnego centrum analiz biznesowych HELP DESK CENTER: IT Solutions for Industries, które ma świadczyć bezpłatne usługi doradcze dla przedsiębiorstw planujących inwestycje w obszarze produkcji.

Główny organizator konferencji, firma konsultingowa Business Penetration & Consulting (BPC) już na etapie organizacji spotkania odnotowała spore zainteresowanie tematyką - Dyrektorzy Produkcji prosili nas o zaprezentowanie systemów monitoringu pracy maszyn w czasie rzeczywistym. Szefowie IT chcieli poznać możliwości integracji ERP z wybranymi rozwiązaniami zarządzania produkcją. Potencjalnych uczestników interesowały konkrety, gdyż są na etapie wyboru rozwiązań lub planowania budżetów na rok 2011 – tłumaczy Łukasz Kubas, Manager firmy BPC.

Partnerem technologicznym konferencji w obszarze ERP była firma IFS Poland, która zaprezentowała rozwiązanie IFS Applications. Przedstawiła ona elastyczne metody zarządzania produkcją z uwzględnieniem aspektów ekologicznych. W ankietach konferencyjnych aż 10 firm wskazało, iż jest na etapie planowania inwestycji związanych z informatyzacją całego przedsiębiorstwa. Chęć uczestnictwa w spotkaniu wyrazili również dotychczasowi partnerzy firmy IFS, którzy rozbudowują system o kolejne funkcjonalności.

W bloku tematycznym związanym z systemami klasy MES firma Abis zaprezentowała przykładowe realizacje systemów MES oraz sposoby wymiany informacji z systemami ERP wraz z automatyką linii i maszyn produkcyjnych. Wystąpienie prezesa firmy Piotra Bistronia wzbudziło aplauz publiczności, a uczestnicy zgłaszali chęć zorganizowania spotkania, na którym zostanie omówionych więcej realizacji.

Firma ANT "zabrała" uczestników na wirtualną wycieczkę po jednej z fabryk produkcyjnych, podczas których można było zobaczyć, co się dzieje na produkcji, sprawdzić efektywność, prześledzić zdarzenia produkcyjne i realizację zamówień w czasie rzeczywistym, on-line.

Po raz pierwszy organizator spotkania (na wyraźne życzenie uczestników) wprowadził do konferencji systemy gospodarki narzędziowej i organizacji danych dotyczących narzędzi. Rozwiązania reprezentowała firma COSCOM Polska, która jest jedynym w Polsce oddziałem niemieckiej korporacji COSCOM Computer, będącej producentem oprogramowania dla optymalizacji procesów w przemyśle wytwórczym.

Na zakończenie firma OEPD, autoryzowany partner VMware wprowadziła uczestników do tematu wirtualizacji. Zaprezentowała możliwość tworzenia wirtualnych środowisk jako jedną z metod lepszego wykorzystania zasobów przedsiębiorstwa oraz zwiększenia wydajności i bezpieczeństwa infrastruktury IT.

W projekcie BPC związanym z organizacją konferencji zarejestrowało się 60 uczestników reprezentujących 47 przedsiębiorstw. Z przyczyn losowych część uczestników nie mogła przybyć na spotkanie, byli jednak zainteresowani otrzymaniem materiałów lub przeprowadzeniem indywidualnych prezentacji – mówi Łukasz Kubas. – Obecnie kontaktujemy się z osobami, które nie przybyły i ustalamy dogodny dla nich termin spotkań.

Na spotkaniu zaingurowano otwarcie specjalnego centrum analiz biznesowych HELP DESK CENTER: IT Solutions for Industries, które ma świadczyć bezpłatne usługi doradcze dla przedsiębiorstw planujących inwestycje w obszarze produkcji. Z informacji, które posiadamy wynika, że usługi doradcze będą jedynymi na skalę kraju usługami tego rodzaju świadczonymi bezpłatnie – mówi Iwona Gajda, Prezes Zarządu BPC – Będziemy przeprowadzać analizy potrzeb w zakresie dostosowania systemów IT w oparciu o informacje pochodzące bezpośrednio z tzw. "hali produkcyjnej". Nasi wdrożeniowcy sporządzą analizy potrzeb przedsiębiorstwa, które będą podstawą zarekomendowania dostawcy. HELP DESK CENTER: IT Solutions for Industries zostało stworzone jako wspólna inicjatywa firmy Business Penetration & Consulting oraz Techveni, firmy IT specjalizującej się we wdrażaniu autorskich rozwiązań klasy MES oraz SCADA. Centrum będzie działać pod marką BPC i nie będzie prowadzić działalności handlowej w zakresie sprzedaży systemów.

Źródło: www.automatyka.pl
Konferencja Synergy Poland:
Termin: 07 października 2010 r.
Czwartek, 09:00
Miejsce: Katowice, Qubus Hotel Prestige
40-007 Katowice, ul. Uniwersytecka 13
Koszty: Spotkanie Bezpłatne
Język:
Spotkanie prowadzone
w języku polskim
Organizator Generalny:
Business Penetration & Consulting Sp. z o.o.
Partnerzy Technologiczni:
IFS Industrial and Financial Systems Poland Sp. z o.o. Abis Sp. z o.o. Sp.k. COSCOM Polska ANT Sp. z o.o. OEPD Sp. z o.o.
Patroni Medialni:
Automatyka.pl
Big Data
 
Krystyna Zięba
Krystyna Zięba
Wiceprezes Zarządu
Virtual Technologies
IT Sp. z o.o.
W IT wszystko kręci się wokół Big Data. Każda współczesna firma zbiera dziś ogromne ilości danych dotyczących własnej działalności oraz zachowań i preferencji swoich klientów. Sztuką jest dokonać właściwej ich analizy i spożytkować uzyskane informacje tak, by jak najbardziej przysłużyły się firmie.
Nowoczesna analityka biznesowa, zwana Analityką 3.0, pozwala na odkrywanie przyczyn zaistniałych zdarzeń, wychwytywanie prawidłowości, ale także, co niezwykle istotne, na tworzenie prognoz i predykcji, czyli przewidywanie, czego możemy spodziewać się w niedalekiej przyszłości. Zastosowanie zaawansowanej analityki dla bardzo dużej ilości danych, umożliwia optymalizowanie swoich działań, lepsze planowanie biznesowe i budowanie przewagi konkurencyjnej.
Czytaj Więcej »
System ERP a zmiany w prawie
podatkowym w 2017 roku
Jakub Czyżkowski
Szymon Pociask
ERP Consultant
& Team Leader
JCommerce SA
W nadchodzącym roku przedsiębiorców czeka sporo zmian w prawie podatkowym, z których wynikają nowe obowiązki w zakresie przekazywania informacji do urzędu skarbowego.
Już od 1 stycznia 2017 roku mali i średni przedsiębiorcy będą mieli obowiązek comiesięcznego przesyłania deklaracji VAT w formie jednolitego pliku kontrolnego (JPK), a więc w formie elektronicznej. Za niedochowanie tej formy grozi kara do 40 tyś złotych, więc nie warto zwlekać z wdrożeniem systemu, który zapewni obsługę deklaracji podatkowych, zgodną z wymogami Ministerstwa Finansów.
To jednak nie koniec zmian, ponieważ na przyszły rok planowane jest także uruchomienie Centralnego Rejestru Faktur (CRF), a także przymiarki do wdrożenia elektronicznych faktur i e-paragonów. Wszystkie te rozwiązania mają na celu usprawnienie walki z wyłudzeniami VAT w formie przestępstw karuzelowych czy fałszowania faktur, a także zmniejszenie tzw. luki podatkowej. Czytaj Więcej »
Obieg dokumentów jednym z najbardziej
wieloznacznych i nieprecyzyjnych terminów
Marcin Kowalski
Marcin Kowalski
Prezes Zarządu
Archman Sp. z o.o.
Na rynku funkcjonuje bardzo wiele określeń, które krążą wokół tego samego obszaru tematycznego. Niektóre z nich to: obieg dokumentów, archiwizacja dokumentów, obieg pracy, workflow, ECM (Enterprise Content Management), BPM (Business Process Management). Konia z rzędem temu, kto potrafi usystematyzować te terminy pokazując jakie dzielą je różnice. Jeszcze trudniejszym zabiegiem byłoby jednoznacznie sklasyfikowanie systemów informatycznych (np. ten służy do BPM a ten do Workflow).
A gdyby na to spojrzeć od innej strony? Co łączy te terminy? Do czego firmy potrzebują takich systemów? Czy tylko po to aby usprawnić sobie tradycyjny obieg pism, faktur, czy umów? A jeżeli nie, to jakie są następne etapy? I najważniejsze pytanie: jakich kryteriów używać przy wyborze systemu, który w przyszłości ma służyć wparciu bliżej nieokreślonych obszarów? Czytaj Więcej »
Partnerzy Technologiczni 2007 – 2017:
Patronat Medialny 2007 – 2017:
Zapoznałem się
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie
oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności Grupy BPC.