Poland
PL EN

Konferencja w Krakowie, 29 października 2014 r.

Organizatorzy
Synergy Poland Sp. z o.o. jest firmą konsultingową należącą do Grupy Kapitałowej BPC. Oferuje usługi doradcze w obszarze zarządzania strategicznego oraz marketingowego na rzecz firm sektora IT. Oprócz doradztwa świadczonego w sposób zindywidualizowany Synergy Poland organizuje warsztaty i szkoleniadla przedsiębiorców. W ciągu czterech lat działalności firma zorganizowała kilkadziesiąt spotkań szkoleniowych na terenie Polski i objęła działami edukacyjnymi kilka tysięcy osób.
Firma IFS™ jest uznanym liderem w dziedzinie rozwijania i dostarczania oprogramowania do planowania zasobów przedsiębiorstwa (Enterprise Resources Planning; ERP), zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (Enterprise Asset Management; EAM) oraz zarządzania obsługą serwisową (Enterprise Service Management; ESM). Firma IFS pomaga klientom z wybranych sektorów rynku skupić się na swojej działalności biznesowej, zwiększyć elastyczność działania i osiągać korzyści z wprowadzanych zmian. Założona w 1983 r. firma IFS jest spółką prawa publicznego (XSTO:IFS), zatrudniającą obecnie ponad 2800 pracowników. Firma IFS wspiera ponad milion użytkowników na całym świecie za pośrednictwem lokalnych oddziałów i poprzez rosnącą sieć swoich partnerów.
W rankingu zachodnich dostawców systemów klasy ERP w Polsce firma IFS jest w pierwszej trójce. IFS obsługuje na terenie Polski ponad 240 klientów z czterech biur własnych. Do grupy klientów IFS w Polsce należą m.in.: Bolix S.A., Cognor S.A., Enea Wytwarzanie sp. z o.o., Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA, Grupa ATLAS, Grupa Nowy Styl, Grupa Paradyż, Grupa Powen-Wafapomp SA, Libet S.A., Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o., Mostostal Zabrze S.A., MPWiK SA w Krakowie, MPWiK w m.st. Warszawie S.A., MPWiK SA we Wrocławiu, Nestle Waters Polska SA, PGNiG Termika, Poltarex Sp. z o.o., Porta KMI Poland Sp. z o.o., PREVAC sp. z o.o., Projprzem S.A., Quad/Graphics Europe, Slovnaft SA, Synthos S.A., TAURON Wytwarzanie S.A., TRI (Poland) Sp. z o.o., VECTOR Sp. z o.o. i wiele innych firm.
Więcej informacji: www.IFSWORLD.com.
ANT Spółka Technologiczna, producent zaawansowanych rozwiązań z dziedziny automatyki i systemów komputerowych. Rozwiązania ANT bazują na autorskim ANT Studio służącym do budowania systemów operujących na danych rzeczywistych oprogramowaniu pochodzących bezpośrednio z nadzorowanych procesów. Ponad 200 sprzedanych licencji ANT Studio i blisko 100 wdrożeń systemów w zakładach różnych branż gwarantuje realizację systemów na najwyższym poziomie.
Rozwiązania oferowane przez ANT służą najczęściej do monitorowania, nadzoru, rejestracji, alarmowania, raportowania i wizualizacji danych, pozyskanych z aparatury kontrolno-pomiarowej, urządzeń, maszyn produkcyjnych, systemów i aplikacji. Firma działa w obszarach: MES\SCADA\Optymalizacja energii i mediów\Telemetria GPRS\AMR\BMS.
Firma FASTEC GmbH jest międzynarodową niemiecką firmą z branży IT z Paderborn, która zalicza się do liderów oprogramowania MES. Od roku 1995 firma FASTEC rozwija i zaopatruje w oprogramowanie niezależne od branży do optymalizacji produkcji. Nasz odnoszący sukces system MES FASTEC 4 PRO jest tymczasem w użytku w 25 krajach w ponad 200 instalacjach.
FASTEC oferuje całościową realizację projektu z jednego źródła – od rozwoju oprogramowania i sprzedaży przez instalację i szkolenie do wsparcia użytkowników.
Produkty firmy FASTEC:
 • System MES FASTEC 4 PRO do planowania, kontroli i optymalizacji całej produkcji z modułami akwizycji danych produkcyjnych/OEE, Produkcji/BDE, Planowania/Centrum sterowania, Traceability, TPM/Konserwacji, Monitoringu, Alarmowania, monitoringu energii i logistyki;
 • MDE-Box compactOEE do monitorowania i optymalizacji do 20 maszyn. Ciągła rejestracja danych produkcyjnych w czasie rzeczywistym;
 • Urządzenie do mierzenia wydajności easyOEE do monitorowania i optymalizacji pojedyńczej maszyny. Również do wypożyczenia.
FASTEC jako certyfikowany Microsoft Gold-Partner rozwija całkowicie swoje oprogramowanie na przyszłościowej i wydajnej platformie Microsoft .NET, aby zawsze oferować najnowsze rozwiązania technologiczne, a tym samym gwarantuje długoterminowe bezpieczeństwo inwestycji.
DCLOG specjalizuje się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań IT i automatycznej identyfikacji (AI) dla firm logistycznych oraz produkcyjnych. Misją firmy jest bycie liderem na rynku innowacyjnych rozwiązań, chce stale podążać za światowymi osiągnięciami w tej dziedzinie oraz oferować je swoim klientom. Zespół firmy składa sie z wysokiej klasy specjalistów z dziedziny oprogramowania, baz danych, interfejsów, infrastruktury komunikacyjnej, systemów logistycznych i systemów magazynowych. Firma potrafi połączyć kompetencje z zakresu oprogramowania, sprzętu, komunikacji i automatyki przemysłowej.
DCLOG jeste dynamicznym zespołem z dużym doświadczeniem w integracji różnych systemów informatycznych, rozwiązań technicznych oraz technologii. Stara się pracować z najwyższym zaangażowaniem oraz jakością, ponieważ wierzy że ich klienci tego oczekują. Stara się podejmować wyzwania w obszarach nowych rozwiązań oraz technologii. Dzięki współpracy z producentami i klientami tworzy innowacyjne rozwiązania oraz wdraża najlepsze technologie.
Pepperl+Fuchs> – międzynarodowy koncern przemysłowy produkujący czujniki oraz moduły dla automatyki przemysłowej. Dzięki specjalistycznej wiedzy technicznej potrafimy dyskutować o rozwiązaniach a także dostosować naszą ofertę do zmieniających się potrzeb rynkowych i rosnących wymagań naszych klientów, stale wprowadzając na rynek nowe i udoskonalone produkty i technologie. Przed wdrożeniem do seryjnej produkcji intensywnie testujemy nasze produkty co zapewnia niezawodne i trwałe ich funkcjonowanie, nawet w ekstremalnych i agresywnych warunkach.
Produkty firmy Pepperl+ Fuchs znajdują się wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka precyzja i niezawodność.
W naszej ofercie możecie Państwo znaleźć:
 • Czujniki indukcyjne: bezkontaktowa detekcja i zakres detekcji do 1000 mm, temperatura pracy do 250 °C. Ponad 2000 modeli, w tym szeroka oferta czujników do stref zagrożonych wybuchem;
 • Czujniki pojemnościowe służą do wykrywania przedmiotów niemetalowych. Kategoria ta obejmuje płyny, materiały granulowane. Dostępne są w różnych obudowach, łącznie z obudową cylindryczną, obudową wyłącznika krańcowego oraz w obudowach płaskich;
 • Czujniki ultradźwiękowe przeznaczone są do wykrywania wszystkich materiałów stałych, płynnych i granulowanych na dużą odległość. Pomiar pozbawiony jest wad techniki optycznej : jest niewrażliwy na kolor, światło, połysk bez pogorszenia dokładności. Jako jedyni na rynku możemy pochwalić się czujnikiem ultradźwiękowym tego typu rodzaju z wyjściem analogowym i zakresem do 10m;
 • Czujników optyczne i systemy bezpieczeństwa. Rozwijana przez firmę metoda PRT nie mierzy przesunięcia w fazie fali odbitej a mierzy czas odbitych fotonów. Dzięki temu jest ona praktycznie niewrażliwa na światło zewnętrzne jak również w małym stopniu jest wrażliwa na kolor wykrywanego obiektu. W ofercie również niezawodne systemy bezpieczeństwa!
 • Czujniki wychylenia kątowego z zakresem od 0 do 360 stopni w dwóch płaszczyznach jak również możemy wykrywać drgania w zakresach od -2 do 2g;
 • Systemy pozycjonujące. Posiadamy pełną ofertę systemów pozycjonujących indukcyjnych jak również optycznych. Popularny system pozycjonowania WCS/PCV jest enkoderem absolutnym pozwalającym na pozycjonowanie obiektów z dokładnością -/+ 0,1mm, oraz maksymalna długością toru 10 km. Szczególnie dużym uznaniem cieszy się w takich aplikacjach jak : automatyczne systemy magazynowe, suwnice, dźwigi osobowe, procesy galwanizacyjne, przenośniki podwieszone, stoły pozycjonowane, wózki transportowe, automatyczne linie produkcyjne. W przeciwieństwie do tradycyjnych enkoderów obrotowych system WCS skanuje specjalną szynę albo taśmę kodową, która określa położenie mechanizmu nośnika. Możliwe jest pozycjonowanie w aplikacjach łukowych;
 • Enkodery inkrementalne i absolutne, z wałami pełnymi albo drążonymi do niemal każdego zastosowania przemysłowego. Posiadamy enkodery inkrementalne z rozdzielczością do 50 000 impulsów/obrót natomiast absolutne do 30 bitów. Nowością w naszej ofercie są enkodery bezstykowe;
 • Systemy identyfikacji RFID w temperaturze do 250°C oraz optyczne w temperaturze do 500°C;
 • ASI, płaskie kable zredukują i uporządkują architekturę sieci a prace instalacyjne będą szybsze o ponad 40%. ASI w liczbach: 992 urządzeń na jednej bramce oraz do 500 metrów sieci;
 • Kompletna rodzina kabli M8, M12 ze złączami prostymi lub kątowymi. Są one odporne na agresywne środowiska, materiały chemiczne, spawalnie, wilgoć, oleje. Nakrętki antywibracyjne, uszczelki O-ring gwarantują długą i bezawaryjną pracę.
PROXIA Polska Sp. z o.o. jest jedynym w Polsce oddziałem niemieckiej korporacji PROXIA Software AG wchodzącej w skład grupy kapitałowej COSCOM Computer GmbH, będącej producentem oprogramowania do optymalizacji procesów w przemyśle produkcyjnym.
PROXIA to międzynarodowe doświadczenie (oddziały zlokalizowane są w Europie, Ameryce Północnej i Azji) i kompetencje w automatyzacji produkcji od 1978 roku. Aktualnie w całej Europie i na świecie pracuje ponad 6 tys. systemów PROXIA i ok. 25 tys. podłączonych maszyn oraz układów sterowania CNC do systemu.
Jako jedyne przedsiębiorstwo na świecie, PROXIA rozwija i realizuje całościowy łańcuch procesowy zaczynając od konstrukcji CAD/CAM i kończąc na planowaniu i monitorowaniu produkcji. W ten sposób rozwiązania programistyczne PROXIA umożliwiają komunikację bezinterfejsową między różnymi modułami o możliwie najwyższej bezawaryjności od pierwszego dnia wdrożenia.
Konferencja Synergy Poland:
Termin: 29 października 2014 r.
Środa, 09:00
Miejsce: Kraków, QUBUS HOTEL Kraków ****
30-527 Kraków, ul. Nadwiślańska 6
Koszty: Spotkanie Bezpłatne
(w tym: imienne certyfikaty, lunch dla uczestników)
Język:
Spotkanie prowadzone
w języku polskim
Organizator Generalny:
Synergy Poland Sp. z o.o.
Partnerzy Technologiczni:
IFS Industrial and Financial Systems Poland Sp. z o.o. ANT Sp. z o.o. FASTEC GmbH DCLOG Sp. z o. o. Pepperl+Fuchs Sp. z o.o. Proxia Polska Sp. z o.o.
Prezentowane Rozwiązania:
compact_oee easy_oee fastec_4_pro
Sponsor Generalny:
Wydawnictwo Pascal
Sponsorzy:
Elektronika S.A. Księgarnia Internetowa Helion.pl Przedsiębiorstwo JOTKEL Vecto Sp. z o.o. Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
Wdrożenie systemu klasy ECM
 
Zbigniew Błaszczyk
Zbigniew Błaszczyk
Prezes Zarządu
FEBIT
Co trzeba zrobić lub jakie warunki trzeba spełnić aby system ECM został skutecznie wdrożony?
Przede wszystkim organizacja chcąca wdrożyć u siebie system ECM musi odczuwać taką potrzebę. Dzieje się tak najczęściej wówczas, gdy osiąga ona takie rozmiary, że brak efektywnego przepływu informacji staje się poważnym problemem w bieżącej działalności i zaczyna być barierą dla dalszego rozwoju. Przyjmuje się, że przedsiębiorstwo ma zdefiniowaną strukturę organizacyjną z jasno zdefiniowanymi kompetencjami na poszczególnych stanowiskach, a procesy decyzyjne odbywają się według ściśle określonych reguł. Wówczas możliwa jest automatyzacja takich procesów za pomocą systemów informatycznych. Niezwykle istotna dla skutecznego wdrożenia systemu ECM jest pełne zaangażowanie decydentów i ich wsparcie dla procesu wdrożenia na wszystkich etapach. Kierownik projektu wdrożeniowego (...) Czytaj Więcej »
System ERP a zmiany w prawie
podatkowym w 2017 roku
Jakub Czyżkowski
Szymon Pociask
ERP Consultant
& Team Leader
JCommerce SA
W nadchodzącym roku przedsiębiorców czeka sporo zmian w prawie podatkowym, z których wynikają nowe obowiązki w zakresie przekazywania informacji do urzędu skarbowego.
Już od 1 stycznia 2017 roku mali i średni przedsiębiorcy będą mieli obowiązek comiesięcznego przesyłania deklaracji VAT w formie jednolitego pliku kontrolnego (JPK), a więc w formie elektronicznej. Za niedochowanie tej formy grozi kara do 40 tyś złotych, więc nie warto zwlekać z wdrożeniem systemu, który zapewni obsługę deklaracji podatkowych, zgodną z wymogami Ministerstwa Finansów.
To jednak nie koniec zmian, ponieważ na przyszły rok planowane jest także uruchomienie Centralnego Rejestru Faktur (CRF), a także przymiarki do wdrożenia elektronicznych faktur i e-paragonów. Wszystkie te rozwiązania mają na celu usprawnienie walki z wyłudzeniami VAT w formie przestępstw karuzelowych (...) Czytaj Więcej »
Obieg dokumentów jednym z najbardziej
wieloznacznych i nieprecyzyjnych terminów
Marcin Kowalski
Marcin Kowalski
Prezes Zarządu
Archman Sp. z o.o.
Na rynku funkcjonuje bardzo wiele określeń, które krążą wokół tego samego obszaru tematycznego. Niektóre z nich to: obieg dokumentów, archiwizacja dokumentów, obieg pracy, workflow, ECM (Enterprise Content Management), BPM (Business Process Management). Konia z rzędem temu, kto potrafi usystematyzować te terminy pokazując jakie dzielą je różnice. Jeszcze trudniejszym zabiegiem byłoby jednoznacznie sklasyfikowanie systemów informatycznych (np. ten służy do BPM a ten do Workflow).
A gdyby na to spojrzeć od innej strony? Co łączy te terminy? Do czego firmy potrzebują takich systemów? Czy tylko po to aby usprawnić sobie tradycyjny obieg pism, faktur, czy umów? A jeżeli nie, to jakie są następne etapy? I najważniejsze pytanie: jakich kryteriów używać przy wyborze systemu, który w przyszłości ma służyć wparciu bliżej nieokreślonych obszarów? Czytaj Więcej »
Partnerzy Technologiczni 2007 – 2017:
Patronat Medialny 2007 – 2017:
Zapoznałem się
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie
oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności Grupy BPC.
Konferencja w Warszawie 19 października 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Warszawie 20 października 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Krakowie 26 października 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Warsztaty w Krakowie 16 listopada 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja we Wrocławiu 16 listopada 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
×

Zapraszamy do serwisu BPC Guide


Znajdziesz tam praktyczne informacje, które pomogą Ci wybrać zaawansowany system informatyczny dla Twojego przedsiębiorstwa.

Serwis zawiera aktualne informacje z rynku, referencje, wskazówki ekspertów, statystyki.

Zobacz Serwis

Redakcja BPC Guide