Rozwiązania – Roadshow w Poznaniu, 15 listopada 2013 r. – BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.

Roadshow w Poznaniu, 15 listopada 2013 r.

Rozwiązania
Axence
Axence nVision® to profesjonalne oprogramowanie do monitorowania i zarządzania zasobami IT niezależnie od wielkości infrastruktury sieciowej. Składa się z pięciu modułów funkcjonalnych: Network, Inventory, Users, HelpDesk oraz DataGuard. Umożliwia kompleksowe monitorowanie sieci i aktywności użytkowników, inwentaryzację sprzętu i oprogramowania, zdalną pomoc techniczną oraz ochronę danych przed wyciekiem.
Program można pobrać w pełni funkcjonalnej wersji bez ograniczeń czasowych i limitu monitorowanych urządzeń sieciowych. Dodatkowo, dzięki 10 darmowym Agentom nVision, użytkownicy mogą kompleksowo zarządzać siecią złożoną z dziesięciu stacji roboczych. Axence nVision 9 Wsparcie Techniczne Axence
Xcomp
Fortinet to światowy dostawca urządzeń bezpieczeństwa sieciowego i lider rynku zintegrowanych systemów zarządzania zagrożeniami (Unified Threat Management, UTM). Produkty i usługi firmy zapewniają rozległą, zintegrowaną i wysoce wydajną ochronę przed zagrożeniami dynamicznymi, upraszczając jednocześnie infrastrukturę bezpieczeństwa IT.
Klienci Fortinet to m.in. przedsiębiorstwa, usługodawcy i jednostki rządowe na całym świecie, w tym większość firm z listy "Fortune Global 100" z 2012 roku.
FortiGate, flagowy produkt firmy Fortinet, zapewnia wydajność technologii ASIC i integruje w sobie wiele warstw bezpieczeństwa stworzonych w celu ochrony przed zagrożeniami aplikacyjnymi i sieciowymi. Bogata linia produktów Fortinet wykracza poza systemy UTM, zapewniając bezpieczeństwo rozbudowanym organizacjom – od punktów końcowych i obrzeży aż po rdzeń sieci, łącznie z bazami danych i aplikacjami.
Pozycja Fortinet jako światowego lidera rynku bezpieczeństwa IT została powszechnie uznana przez analityków branżowych, niezależne organizacje oraz media. Fortinet - The Power to Control Fortinet Product Matrix
CCNS
Zagrożenia, z jakimi muszą borykać się administratorzy bezpieczeństwa, ciągle ewoluują. Jest to nieustanna walka „dobra” ze „złem”, gdzie na każde nowe rozwiązanie zabezpieczające przed niepowołanym dostępem „zło” odpowiada coraz to bardziej wyrafinowanymi metodami ataku.
Liderem (jak pokazują rozmaite rankingi) w tworzeniu rozwiązań bezpieczeństwa jest firma WatchGuard. Firma ta, z siedzibą w USA (Seattle, Washington), już od roku 1996 dostarcza sprzętowe rozwiązania bezpieczeństwa. Przed tą datą wszyscy producenci dostarczali jedynie rozwiązania programowe. Firma WatchGuard zapoczątkowała swoim odważnym posunięciem nową erę w bezpieczeństwie systemów informatycznych, oferując szeroką gamę rozwiązań bezpieczeństwa:
Urządzenia Firebox – ochrona przed niepowołanym dostępem na styku z siecią Internet (rozszerzenie funkcjonalności oferowanych przez urządzenia klasy UTM). Obecne wymagania dotyczące bezpieczeństwa sieci w zależności od charakterystyki klienta bardzo różnią się miedzy sobą. Coraz trudniejsze staje się zaproponowanie jednolitego i spójnego rozwiązania. Urządzenia z rodziny Firebox pozwalają na dobranie odpowiedniego sprzętu dla niemal każdego zadania związanego z ochroną sieci klienta przed zagrożeniami płynącymi z sieci Internet.
Access Points – jako uzupełnienie funkcjonalności oferowanych przez urządzenia Firebox, firma WatchGuard oferuje także punkty dostępowe sieci WiFi Cloud, oferujące zestaw innowacyjnych funkcjonalności. Pierwszy na rynku, w pełni funkcjonalny i niezawodny system WIPS (WiFi Intrusion Prevention System) automatycznie chroni własną sieć, a działająca w chmurze Webowa aplikacja, pozwala z jednego miejsca wygodnie zarządzać dowolną, łatwo skalowalną liczbą punktów dostępowych.
Oprócz rozwiązań sprzętowych oferowane są analogiczne rozwiązania w postaci wirtualnych systemów, które mogą pracować w oparciu o środowisko VMware lub Hyper V. W ramach tej grupy rozwiązań dostępne są systemy FireboxV o identycznej funkcjonalności, jaką oferują rozwiązania sprzętowe. Znakomicie skalowalne, doskonale nadają się do ochrony środowisk wirtualnych, gdyż stanowią ich część.
Usługa AuthPoint – jest to samodzielny produkt będący chmurowym systemem wielostopniowej autentykacji. Może zostać zintegrowany z niemal dowolnym produktem (w tym oczywiście z innymi rozwiązaniami WatchGuard) dostarczając kolejnego czynnika autentykacyjnego wspierającego standardowe hasło. AuthPoint umożliwia autentykację z wykorzystaniem haseł jednorazowych, kodów QR oraz powiadomień typu push przesyłanych na urządzenie mobilne. System wykorzystuje tokeny programowe, jest łatwy w użytkowaniu oraz zarządzaniu, a także wysoce skalowalny. Moduł zarządzania utrzymywany jest w chmurze WatchGuard. Nie ma konieczności instalowania, czy tworzenia systemu administracyjnego w infrastrukturze użytkownika. Bezpieczeństwo tokenów programowych (w tym ochronę przed ich klonowaniem) zapewnia technologia tworzenia DNA urządzenia mobilnego.
Threat Detection & Response (TDR) – to rozwiązanie, którego podstawowym zadaniem jest ochrona stacji roboczych przed zarażeniem złośliwym kodem. Realizowana jest poprzez instalację klienta programowego na chronionych maszynach. Klient analizuje działanie uruchamianych procesów i pozwala na wykrycie niepożądanego zachowania. Zależnie od konfiguracji może jedynie monitorować i informować o problemach lub podejmować akcje (m.in. usuwanie zmian w rejestrze systemu, zatrzymywanie procesów, przesyłanie plików do kwarantanny, izolacja maszyny w sieci, przesyłanie podejrzanych plików do analizy w zewnętrznym środowisku). Dodatkowo realizowana jest także korelacja zdarzeń z urządzeniem Firebox, które chroni sieć organizacji. Jako źródło wiedzy wykorzystywane są zdarzenia generowane przez moduł pracujący na urządzeniu Firebox, zachowanie procesów na chronionych maszynach (w tym uruchamiane procesy, zestawiane połączenia sieciowe, otwierane pliki itd.), zbiór sygnatur znanych zagrożeń, analiza heurystyczna z wykorzystaniem blisko 200 dedykowanych algorytmów, korelacja danych w chmurze (z opcją wyboru wykorzystywanej chmury zlokalizowanej na terenie Europy). Sam system zarządzania usługą utrzymywany jest w chmurze WatchGuard, co gwarantuje skalowalność usługi oraz jej poprawne działanie i pełną ochronę maszyn, które pracują poza chronioną siecią firmy (np. laptop pracujący w sieci hotelowej). Sensory ochronne dostępne są dla systemu Windows, MAC OS oraz Linux.
Dostępne jako wirtualny system narzędzie Dimension służy do wizualizacji aktualnego stanu sieci oraz zbierania i magazynowania logów, na bazie których generowane są następnie raporty. Nowa wersja tego nagradzanego systemu oferuje funkcjonalność anonimizacji raportów, zarządzanie urządzeniami w ramach Dimension Command, raporty dla punktów dostępowych sieci WiFi, tworzenia tuneli VPN z poziomu interfejsu Dimension i wiele innych, ciekawych funkcji.
CC Otwarte Systemy komputerowe
BeamFlex to system transmisji WLAN wykorzystujący w jednym AP kilkanaście anten samokierujących się na odbiorcę/nadawcę, pozwalający na automatyczne omijanie przeszkód i unikanie interferencji sygnałów radiowych.
Systemy Ruckus wykorzystujące punkty dostępowe z technologią BeamFlex są szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy sieci WLAN świadczą usługi aplikacjom multimedialnym - każde opóźnienie czy konieczność powtórnej transmisji sygnału odbijają się na jakości głosu lub przekazu wideo, zaś BeamFlex powoduje, iż sieć WLAN pracuje efektywnie. Rozwiązania Ruckus zapewniają też lepszą jakość sygnały przy mniejszej liczbie AP, pozwalają na optymalizację sieci bezprzewodowej, co prowadzi do znacznego obniżenia kosztów instalacji w stosunku do rozwiązań konkurencyjnych.
Advatech
Oprogramowanie i sprzęt do archiwizacji backupu:
  • Oprogramowanie do backupu klasy midrange;
  • Oprogramowanie do backupu serwerow klasy enterprise;
  • Oprogramowanie do backupu/replikacji stacji roboczych;
  • Oprogramowanie do zcentralizowanej repliki zdalnych serwerów;
  • Oprogramowanie do backupu online baz danych;
  • Oprogramowanie do repliki serwerów;
  • Oprogramowanie do archiwizacji danych plikowych i pocztowych;
  • Oprogramowanie typu HSM (Hierarchical Storage Management);
  • Oprogramowanie do monitorowania i raportowania systemów backupu;
Sprawny system pracy grupowej i zarządzania informacją zapewnia m.in.
  • Bezpieczeństwo - organizacji, pracowników, firm i osób współpracujących z organizacją;
  • Dostępność do informacji - pewną, szybką i zgodnie z uprawnieniami;
  • Poufność - wysoki stopień zabezpieczenia danych przed nieuprawnionym i nieautoryzowanym dostępem;
  • Redukcję kosztów funkcjonowania organizacji - choćby przez zmniejszenie ilości dokumentów w formie tradycyjnej;
  • Oszczędność czasu - czasu potrzebnego do podjęcia decyzji w warunkach zminimalizowania niepewności;
  • Oszczędność miejsca - brak konieczności składowania wybranych dokumentów w formie tradycyjnej;
  • Centralizację - przechowywanie danych w centralnej bazie danych;
  • Właściwe i optymalne wykorzystanie informacji dla osiągnięcia założonych celów;
  • Możliwość wykorzystywania zdobytej wcześniej wiedzy na temat danego zagadnienia, a także szybsze uczenie się organizacji;
  • możliwość śledzenia przepływu informacji wraz z jednoznacznym określeniem odpowiedzialności członków organizacji za sprawny przebieg procesu;
  • Integrację informacji pochodzących z różnych źródeł bez względu na ich nośnik – wykorzystując do tego celu np. serwer faksowo-mailowy czy skanery.
Propozycje produktowe:
  • Advatech Business Solution;
  • IBM Lotus Notes - wersja 7.0;
  • IBM Lotus Domino - wersja 7.0;
  • IBM Lotus Workflow;
  • IBM Lotus Sametime;
  • IBM Lotus QuickPlace;
  • IBM Lotus Learning Management System;
  • IBM WebSphere;
  • IBM DB2;
  • Serwer faksowo – mailowy;
  • Crystal Reports;
  • ArchCreator;
  • System Advatech iDoc - Rdzeń Systemu Zarządzania Informacją i Dokumentami w Organizacji;
  • System Advatech iDoc - Moduły Dedykowane dla Systemu Zarządzania Informacją i Dokumentami w Organizacji;
  • System Advatech profit - CRM System Zarządzania Kontaktami z Klientami.
Urządzenie Symantec Backup Exec™ 3600 Appliance Symantec NetBackup™ 5230 Appliance

Roadshow BPC GROUP POLAND:
Termin: 15 listopada 2013 r.
Piątek, 09:00
Miejsce: Poznań, Centrum Konferencyjne POLSKA 13
60-595 Poznań, ul. Polska 13
Koszty: Spotkanie Bezpłatne
(w tym: imienne certyfikaty, lunch dla uczestników, bezplatny parking)
Język:
Spotkanie prowadzone
w języku polskim
Organizator Generalny:
BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.
Partnerzy Technologiczni:
Axence Sp. z o.o. Sp.k. Xcomp Sp. z o.o. Sp.k. fortinet CCNS Spółka Akcyjna watchguard CC Otwarte Systemy Komputerowe Sp. z o.o. ruckus Advatech Sp. z o.o. symantec
Sponsorzy:
Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o. Kompass Poland Sp. z o.o. Vecto Sp. z o.o. FERRO Software