Poland
PL EN

Konferencja w Katowicach, 07 października 2010 r.

Relacja Medialna

7-go października 2010r. w katowickim hotelu Qubus została zorganizowana trzecia edycja konferencji "Synergia systemów IT: ERP + MES + SCADA". Na spotkaniu zainaugurowano otwarcie specjalnego centrum analiz biznesowych HELP DESK CENTER: IT Solutions for Industries, które ma świadczyć bezpłatne usługi doradcze dla przedsiębiorstw planujących inwestycje w obszarze produkcji.

Główny organizator konferencji, firma konsultingowa Business Penetration & Consulting (BPC) już na etapie organizacji spotkania odnotowała spore zainteresowanie tematyką - Dyrektorzy Produkcji prosili nas o zaprezentowanie systemów monitoringu pracy maszyn w czasie rzeczywistym. Szefowie IT chcieli poznać możliwości integracji ERP z wybranymi rozwiązaniami zarządzania produkcją. Potencjalnych uczestników interesowały konkrety, gdyż są na etapie wyboru rozwiązań lub planowania budżetów na rok 2011 – tłumaczy Łukasz Kubas, Manager firmy BPC.

Partnerem technologicznym konferencji w obszarze ERP była firma IFS Poland, która zaprezentowała rozwiązanie IFS Applications. Przedstawiła ona elastyczne metody zarządzania produkcją z uwzględnieniem aspektów ekologicznych. W ankietach konferencyjnych aż 10 firm wskazało, iż jest na etapie planowania inwestycji związanych z informatyzacją całego przedsiębiorstwa. Chęć uczestnictwa w spotkaniu wyrazili również dotychczasowi partnerzy firmy IFS, którzy rozbudowują system o kolejne funkcjonalności.

W bloku tematycznym związanym z systemami klasy MES firma Abis zaprezentowała przykładowe realizacje systemów MES oraz sposoby wymiany informacji z systemami ERP wraz z automatyką linii i maszyn produkcyjnych. Wystąpienie prezesa firmy Piotra Bistronia wzbudziło aplauz publiczności, a uczestnicy zgłaszali chęć zorganizowania spotkania, na którym zostanie omówionych więcej realizacji.

Firma ANT "zabrała" uczestników na wirtualną wycieczkę po jednej z fabryk produkcyjnych, podczas których można było zobaczyć, co się dzieje na produkcji, sprawdzić efektywność, prześledzić zdarzenia produkcyjne i realizację zamówień w czasie rzeczywistym, on-line.

Po raz pierwszy organizator spotkania (na wyraźne życzenie uczestników) wprowadził do konferencji systemy gospodarki narzędziowej i organizacji danych dotyczących narzędzi. Rozwiązania reprezentowała firma COSCOM Polska, która jest jedynym w Polsce oddziałem niemieckiej korporacji COSCOM Computer, będącej producentem oprogramowania dla optymalizacji procesów w przemyśle wytwórczym.

Na zakończenie firma OEPD, autoryzowany partner VMware wprowadziła uczestników do tematu wirtualizacji. Zaprezentowała możliwość tworzenia wirtualnych środowisk jako jedną z metod lepszego wykorzystania zasobów przedsiębiorstwa oraz zwiększenia wydajności i bezpieczeństwa infrastruktury IT.

W projekcie BPC związanym z organizacją konferencji zarejestrowało się 60 uczestników reprezentujących 47 przedsiębiorstw. Z przyczyn losowych część uczestników nie mogła przybyć na spotkanie, byli jednak zainteresowani otrzymaniem materiałów lub przeprowadzeniem indywidualnych prezentacji – mówi Łukasz Kubas. – Obecnie kontaktujemy się z osobami, które nie przybyły i ustalamy dogodny dla nich termin spotkań.

Na spotkaniu zaingurowano otwarcie specjalnego centrum analiz biznesowych HELP DESK CENTER: IT Solutions for Industries, które ma świadczyć bezpłatne usługi doradcze dla przedsiębiorstw planujących inwestycje w obszarze produkcji. Z informacji, które posiadamy wynika, że usługi doradcze będą jedynymi na skalę kraju usługami tego rodzaju świadczonymi bezpłatnie – mówi Iwona Gajda, Prezes Zarządu BPC – Będziemy przeprowadzać analizy potrzeb w zakresie dostosowania systemów IT w oparciu o informacje pochodzące bezpośrednio z tzw. "hali produkcyjnej". Nasi wdrożeniowcy sporządzą analizy potrzeb przedsiębiorstwa, które będą podstawą zarekomendowania dostawcy. HELP DESK CENTER: IT Solutions for Industries zostało stworzone jako wspólna inicjatywa firmy Business Penetration & Consulting oraz Techveni, firmy IT specjalizującej się we wdrażaniu autorskich rozwiązań klasy MES oraz SCADA. Centrum będzie działać pod marką BPC i nie będzie prowadzić działalności handlowej w zakresie sprzedaży systemów.

Źródło: www.automatyka.pl
Konferencja Synergy Poland:
Termin: 07 października 2010 r.
Czwartek, 09:00
Miejsce: Katowice, Qubus Hotel Prestige
40-007 Katowice, ul. Uniwersytecka 13
Koszty: Spotkanie Bezpłatne
Język:
Spotkanie prowadzone
w języku polskim
Organizator Generalny:
Business Penetration & Consulting Sp. z o.o.
Partnerzy Technologiczni:
IFS Industrial and Financial Systems Poland Sp. z o.o. Abis Sp. z o.o. Sp.k. COSCOM Polska ANT Sp. z o.o. OEPD Sp. z o.o.
Patroni Medialni:
Automatyka.pl
ERP dla przedsiębiorstw MSP
Wojciech Ziaja
Wojciech Ziaja
Dyrektor ds.
Sprzedaży
Grupa BPC
Przedsiębiorstwa sektora MSP, które szukają systemów IT do zarządzania organizacją zapraszamy na tegoroczne Synergy Days. Zorganizujemy dwa spotkania warsztatowo-doradcze, w trakcie których będziemy dyskutować, jak skutecznie przeprowadzić proces wybory rozwiązania ERP i zaprezentujemy wybrany system.
27 czerwca we Wrocławiu część doradcza połączona będzie z prezentacją szwedzkiego systemu wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwem Monitor ERP. System wspiera zarządzanie obszarem produkcji, sprzedaży, zakupów, magazynów, księgowości oraz zasobów ludzkich.
27 czerwca w Katowicach obok części doradczej zaprezentujemy rozwiązanie klasy ERP autorstwa firmy Junisoftex - ERP Perfect-Expert. System wpiera zarządzanie we wszystkich obszarach m.in. controllingu, CRM, finansowo-księgowym, sprzedaży, magazynu, produkcji (planowanie i rozliczenie), środków trwałych, ZZL, billing oraz inne dedykowane.
Zapraszam na spotkania, które odbędą się
27 czerwca w Katowicach oraz we Wrocławiu.
Więcej informacji o Synergy Days 2018 »
Rozwiązania dla produkcji
Łukasz Kubas
Łukasz Kubas
Dyrektor ds.
Penetracji Rynku
Grupa BPC
Przedsiębiorstwa, które szukają systemów IT do zarządzania produkcją zapraszamy na cykl spotkań warsztatowo-doradczych, dotyczących wyboru systemów wspierających zarządzanie w obszarach : zaawansowanego planowania i harmonogramowania produkcji (APS); monitorowania i zarządzania parkiem maszynowym (MES/SCADA); zarządzania i kontroli utrzymania ruchu (CMMS); zarządzania całą organizacją z uwzględnieniem procesów produkcyjnych (ERP).
26 czerwca odbędą się dwa spotkania z cyklu Synergy Days. Pierwsze odbędzie się we Wrocławiu i połączone będzie z prezentacją systemu klasy MES SFC 4FACTORY firmy DSR. Drugie spotkanie, zostanie zorganizowane w Katowicach, połączone będzie z prezentacją systemów automatyki i informatyki przemysłowej firmy ISP Polska.
28 czerwca zapraszamy przedsiębiorców do Wrocławia, gdzie firma Procom przedstawi Platformę PROMAN do monitorowania i kontroli procesów produkcyjnych.
W tym samym dniu (28 czerwca) w Krakowie odbędzie się międzynarodowe spotkanie, w trakcie którego uczestnicy poznają funkcjonalności przemysłowej zaawansowanej platformy MEScontrol.net firmy BrightEye.
Zapraszam na spotkania, które odbędą się
26 i 28 czerwca we Wrocławiu, Katowicach i w Krakowie.
Więcej informacji o Synergy Days 2018 »
Sztuczna inteligencja w handlu i produkcji
Arkadiusz Czajka
Arkadiusz Czajka
Business Development
Manager
Grupa BPC
Duże przedsiębiorstwa i korporacje, które poszukują nowoczesnych systemów wspierających zarządzanie organizacją, zapraszamy na Synergy Days do Wrocławia. Będziemy dyskutować o rozwiązaniu Microsoft Dynamics 365, który łączy w sobie najlepsze możliwości rodziny Microsoft. Omówimy zagadnienia związane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu i produkcji.
Systemu Microsoft Dynamics 365 to chmurowe rozwiązanie biznesowe, które dedykowane jest dużym i średnim przedsiębiorstwom. Łączy możliwości rozwiązania CRM i systemu ERP. Przedsiębiorstwom pozwala na zarządzanie wszystkimi procesami i aspektami prowadzonej działalności w sposób innowacyjny i efektywny. System Microsoft Dynamics 365 jest ściśle zintegrowany z Platformą 365 oraz siecią społecznościową LinkedInc. Na spotkaniu system zaprezentuje firma Anegis Sp. z o.o. (Microsoft Gold Partner), która posiada bogate doświadczenie we wprowadzaniu najnowszych rozwiązań IT na rynkach: angielskim, skandynawskim i polskim.
Zapraszam na spotkanie, które odbędzie się
29 czerwca we Wrocławiu.
Więcej informacji o Synergy Days 2018 »
Zapoznałem się
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie
oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności Grupy BPC.