Poland
PL EN

Konferencja w Katowicach, 07 października 2010 r.

Relacja Medialna

7-go października 2010r. w katowickim hotelu Qubus została zorganizowana trzecia edycja konferencji "Synergia systemów IT: ERP + MES + SCADA". Na spotkaniu zainaugurowano otwarcie specjalnego centrum analiz biznesowych HELP DESK CENTER: IT Solutions for Industries, które ma świadczyć bezpłatne usługi doradcze dla przedsiębiorstw planujących inwestycje w obszarze produkcji.

Główny organizator konferencji, firma konsultingowa Business Penetration & Consulting (BPC) już na etapie organizacji spotkania odnotowała spore zainteresowanie tematyką - Dyrektorzy Produkcji prosili nas o zaprezentowanie systemów monitoringu pracy maszyn w czasie rzeczywistym. Szefowie IT chcieli poznać możliwości integracji ERP z wybranymi rozwiązaniami zarządzania produkcją. Potencjalnych uczestników interesowały konkrety, gdyż są na etapie wyboru rozwiązań lub planowania budżetów na rok 2011 – tłumaczy Łukasz Kubas, Manager firmy BPC.

Partnerem technologicznym konferencji w obszarze ERP była firma IFS Poland, która zaprezentowała rozwiązanie IFS Applications. Przedstawiła ona elastyczne metody zarządzania produkcją z uwzględnieniem aspektów ekologicznych. W ankietach konferencyjnych aż 10 firm wskazało, iż jest na etapie planowania inwestycji związanych z informatyzacją całego przedsiębiorstwa. Chęć uczestnictwa w spotkaniu wyrazili również dotychczasowi partnerzy firmy IFS, którzy rozbudowują system o kolejne funkcjonalności.

W bloku tematycznym związanym z systemami klasy MES firma Abis zaprezentowała przykładowe realizacje systemów MES oraz sposoby wymiany informacji z systemami ERP wraz z automatyką linii i maszyn produkcyjnych. Wystąpienie prezesa firmy Piotra Bistronia wzbudziło aplauz publiczności, a uczestnicy zgłaszali chęć zorganizowania spotkania, na którym zostanie omówionych więcej realizacji.

Firma ANT "zabrała" uczestników na wirtualną wycieczkę po jednej z fabryk produkcyjnych, podczas których można było zobaczyć, co się dzieje na produkcji, sprawdzić efektywność, prześledzić zdarzenia produkcyjne i realizację zamówień w czasie rzeczywistym, on-line.

Po raz pierwszy organizator spotkania (na wyraźne życzenie uczestników) wprowadził do konferencji systemy gospodarki narzędziowej i organizacji danych dotyczących narzędzi. Rozwiązania reprezentowała firma COSCOM Polska, która jest jedynym w Polsce oddziałem niemieckiej korporacji COSCOM Computer, będącej producentem oprogramowania dla optymalizacji procesów w przemyśle wytwórczym.

Na zakończenie firma OEPD, autoryzowany partner VMware wprowadziła uczestników do tematu wirtualizacji. Zaprezentowała możliwość tworzenia wirtualnych środowisk jako jedną z metod lepszego wykorzystania zasobów przedsiębiorstwa oraz zwiększenia wydajności i bezpieczeństwa infrastruktury IT.

W projekcie BPC związanym z organizacją konferencji zarejestrowało się 60 uczestników reprezentujących 47 przedsiębiorstw. Z przyczyn losowych część uczestników nie mogła przybyć na spotkanie, byli jednak zainteresowani otrzymaniem materiałów lub przeprowadzeniem indywidualnych prezentacji – mówi Łukasz Kubas. – Obecnie kontaktujemy się z osobami, które nie przybyły i ustalamy dogodny dla nich termin spotkań.

Na spotkaniu zaingurowano otwarcie specjalnego centrum analiz biznesowych HELP DESK CENTER: IT Solutions for Industries, które ma świadczyć bezpłatne usługi doradcze dla przedsiębiorstw planujących inwestycje w obszarze produkcji. Z informacji, które posiadamy wynika, że usługi doradcze będą jedynymi na skalę kraju usługami tego rodzaju świadczonymi bezpłatnie – mówi Iwona Gajda, Prezes Zarządu BPC – Będziemy przeprowadzać analizy potrzeb w zakresie dostosowania systemów IT w oparciu o informacje pochodzące bezpośrednio z tzw. "hali produkcyjnej". Nasi wdrożeniowcy sporządzą analizy potrzeb przedsiębiorstwa, które będą podstawą zarekomendowania dostawcy. HELP DESK CENTER: IT Solutions for Industries zostało stworzone jako wspólna inicjatywa firmy Business Penetration & Consulting oraz Techveni, firmy IT specjalizującej się we wdrażaniu autorskich rozwiązań klasy MES oraz SCADA. Centrum będzie działać pod marką BPC i nie będzie prowadzić działalności handlowej w zakresie sprzedaży systemów.

Źródło: www.automatyka.pl
Konferencja Synergy Poland:
Termin: 07 października 2010 r.
Czwartek, 09:00
Miejsce: Katowice, Qubus Hotel Prestige
40-007 Katowice, ul. Uniwersytecka 13
Koszty: Spotkanie Bezpłatne
Język:
Spotkanie prowadzone
w języku polskim
Organizator Generalny:
Business Penetration & Consulting Sp. z o.o.
Partnerzy Technologiczni:
IFS Industrial and Financial Systems Poland Sp. z o.o. Abis Sp. z o.o. Sp.k. COSCOM Polska ANT Sp. z o.o. OEPD Sp. z o.o.
Patroni Medialni:
Automatyka.pl
Wdrożenie systemu klasy ECM
 
Zbigniew Błaszczyk
Zbigniew Błaszczyk
Prezes Zarządu
FEBIT
Co trzeba zrobić lub jakie warunki trzeba spełnić aby system ECM został skutecznie wdrożony?
Przede wszystkim organizacja chcąca wdrożyć u siebie system ECM musi odczuwać taką potrzebę. Dzieje się tak najczęściej wówczas, gdy osiąga ona takie rozmiary, że brak efektywnego przepływu informacji staje się poważnym problemem w bieżącej działalności i zaczyna być barierą dla dalszego rozwoju. Przyjmuje się, że przedsiębiorstwo ma zdefiniowaną strukturę organizacyjną z jasno zdefiniowanymi kompetencjami na poszczególnych stanowiskach, a procesy decyzyjne odbywają się według ściśle określonych reguł. Wówczas możliwa jest automatyzacja takich procesów za pomocą systemów informatycznych. Niezwykle istotna dla skutecznego wdrożenia systemu ECM jest pełne zaangażowanie decydentów i ich wsparcie dla procesu wdrożenia na wszystkich etapach. Kierownik projektu wdrożeniowego (...) Czytaj Więcej »
System ERP a zmiany w prawie
podatkowym w 2017 roku
Jakub Czyżkowski
Szymon Pociask
ERP Consultant
& Team Leader
JCommerce SA
W nadchodzącym roku przedsiębiorców czeka sporo zmian w prawie podatkowym, z których wynikają nowe obowiązki w zakresie przekazywania informacji do urzędu skarbowego.
Już od 1 stycznia 2017 roku mali i średni przedsiębiorcy będą mieli obowiązek comiesięcznego przesyłania deklaracji VAT w formie jednolitego pliku kontrolnego (JPK), a więc w formie elektronicznej. Za niedochowanie tej formy grozi kara do 40 tyś złotych, więc nie warto zwlekać z wdrożeniem systemu, który zapewni obsługę deklaracji podatkowych, zgodną z wymogami Ministerstwa Finansów.
To jednak nie koniec zmian, ponieważ na przyszły rok planowane jest także uruchomienie Centralnego Rejestru Faktur (CRF), a także przymiarki do wdrożenia elektronicznych faktur i e-paragonów. Wszystkie te rozwiązania mają na celu usprawnienie walki z wyłudzeniami VAT w formie przestępstw karuzelowych (...) Czytaj Więcej »
Obieg dokumentów jednym z najbardziej
wieloznacznych i nieprecyzyjnych terminów
Marcin Kowalski
Marcin Kowalski
Prezes Zarządu
Archman Sp. z o.o.
Na rynku funkcjonuje bardzo wiele określeń, które krążą wokół tego samego obszaru tematycznego. Niektóre z nich to: obieg dokumentów, archiwizacja dokumentów, obieg pracy, workflow, ECM (Enterprise Content Management), BPM (Business Process Management). Konia z rzędem temu, kto potrafi usystematyzować te terminy pokazując jakie dzielą je różnice. Jeszcze trudniejszym zabiegiem byłoby jednoznacznie sklasyfikowanie systemów informatycznych (np. ten służy do BPM a ten do Workflow).
A gdyby na to spojrzeć od innej strony? Co łączy te terminy? Do czego firmy potrzebują takich systemów? Czy tylko po to aby usprawnić sobie tradycyjny obieg pism, faktur, czy umów? A jeżeli nie, to jakie są następne etapy? I najważniejsze pytanie: jakich kryteriów używać przy wyborze systemu, który w przyszłości ma służyć wparciu bliżej nieokreślonych obszarów? Czytaj Więcej »
Partnerzy Technologiczni 2007 – 2017:
Patronat Medialny 2007 – 2017:
Zapoznałem się
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie
oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności Grupy BPC.
Konferencja w Warszawie 19 października 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Warszawie 20 października 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Krakowie 26 października 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Warsztaty w Krakowie 16 listopada 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja we Wrocławiu 16 listopada 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
×

Zapraszamy do serwisu BPC Guide


Znajdziesz tam praktyczne informacje, które pomogą Ci wybrać zaawansowany system informatyczny dla Twojego przedsiębiorstwa.

Serwis zawiera aktualne informacje z rynku, referencje, wskazówki ekspertów, statystyki.

Zobacz Serwis

Redakcja BPC Guide