Poland
PL EN
Znajdź system IT dopasowany do Twoich wymagań
Szukaj wśród 22 branż rynku – produkcyjnych, handlowych, usługowych

Konferencja w Katowicach, 07 października 2010 r.

Relacja Medialna

7-go października 2010r. w katowickim hotelu Qubus została zorganizowana trzecia edycja konferencji "Synergia systemów IT: ERP + MES + SCADA". Na spotkaniu zainaugurowano otwarcie specjalnego centrum analiz biznesowych HELP DESK CENTER: IT Solutions for Industries, które ma świadczyć bezpłatne usługi doradcze dla przedsiębiorstw planujących inwestycje w obszarze produkcji.

Główny organizator konferencji, firma konsultingowa Business Penetration & Consulting (BPC) już na etapie organizacji spotkania odnotowała spore zainteresowanie tematyką - Dyrektorzy Produkcji prosili nas o zaprezentowanie systemów monitoringu pracy maszyn w czasie rzeczywistym. Szefowie IT chcieli poznać możliwości integracji ERP z wybranymi rozwiązaniami zarządzania produkcją. Potencjalnych uczestników interesowały konkrety, gdyż są na etapie wyboru rozwiązań lub planowania budżetów na rok 2011 – tłumaczy Łukasz Kubas, Manager firmy BPC.

Partnerem technologicznym konferencji w obszarze ERP była firma IFS Poland, która zaprezentowała rozwiązanie IFS Applications. Przedstawiła ona elastyczne metody zarządzania produkcją z uwzględnieniem aspektów ekologicznych. W ankietach konferencyjnych aż 10 firm wskazało, iż jest na etapie planowania inwestycji związanych z informatyzacją całego przedsiębiorstwa. Chęć uczestnictwa w spotkaniu wyrazili również dotychczasowi partnerzy firmy IFS, którzy rozbudowują system o kolejne funkcjonalności.

W bloku tematycznym związanym z systemami klasy MES firma Abis zaprezentowała przykładowe realizacje systemów MES oraz sposoby wymiany informacji z systemami ERP wraz z automatyką linii i maszyn produkcyjnych. Wystąpienie prezesa firmy Piotra Bistronia wzbudziło aplauz publiczności, a uczestnicy zgłaszali chęć zorganizowania spotkania, na którym zostanie omówionych więcej realizacji.

Firma ANT "zabrała" uczestników na wirtualną wycieczkę po jednej z fabryk produkcyjnych, podczas których można było zobaczyć, co się dzieje na produkcji, sprawdzić efektywność, prześledzić zdarzenia produkcyjne i realizację zamówień w czasie rzeczywistym, on-line.

Po raz pierwszy organizator spotkania (na wyraźne życzenie uczestników) wprowadził do konferencji systemy gospodarki narzędziowej i organizacji danych dotyczących narzędzi. Rozwiązania reprezentowała firma COSCOM Polska, która jest jedynym w Polsce oddziałem niemieckiej korporacji COSCOM Computer, będącej producentem oprogramowania dla optymalizacji procesów w przemyśle wytwórczym.

Na zakończenie firma OEPD, autoryzowany partner VMware wprowadziła uczestników do tematu wirtualizacji. Zaprezentowała możliwość tworzenia wirtualnych środowisk jako jedną z metod lepszego wykorzystania zasobów przedsiębiorstwa oraz zwiększenia wydajności i bezpieczeństwa infrastruktury IT.

W projekcie BPC związanym z organizacją konferencji zarejestrowało się 60 uczestników reprezentujących 47 przedsiębiorstw. Z przyczyn losowych część uczestników nie mogła przybyć na spotkanie, byli jednak zainteresowani otrzymaniem materiałów lub przeprowadzeniem indywidualnych prezentacji – mówi Łukasz Kubas. – Obecnie kontaktujemy się z osobami, które nie przybyły i ustalamy dogodny dla nich termin spotkań.

Na spotkaniu zaingurowano otwarcie specjalnego centrum analiz biznesowych HELP DESK CENTER: IT Solutions for Industries, które ma świadczyć bezpłatne usługi doradcze dla przedsiębiorstw planujących inwestycje w obszarze produkcji. Z informacji, które posiadamy wynika, że usługi doradcze będą jedynymi na skalę kraju usługami tego rodzaju świadczonymi bezpłatnie – mówi Iwona Gajda, Prezes Zarządu BPC – Będziemy przeprowadzać analizy potrzeb w zakresie dostosowania systemów IT w oparciu o informacje pochodzące bezpośrednio z tzw. "hali produkcyjnej". Nasi wdrożeniowcy sporządzą analizy potrzeb przedsiębiorstwa, które będą podstawą zarekomendowania dostawcy. HELP DESK CENTER: IT Solutions for Industries zostało stworzone jako wspólna inicjatywa firmy Business Penetration & Consulting oraz Techveni, firmy IT specjalizującej się we wdrażaniu autorskich rozwiązań klasy MES oraz SCADA. Centrum będzie działać pod marką BPC i nie będzie prowadzić działalności handlowej w zakresie sprzedaży systemów.

Źródło: www.automatyka.pl
Konferencja Synergy Poland:
Termin: 07 października 2010 r.
Czwartek, 09:00
Miejsce: Katowice, Qubus Hotel Prestige
40-007 Katowice, ul. Uniwersytecka 13
Koszty: Spotkanie Bezpłatne
Język:
Spotkanie prowadzone
w języku polskim
Organizator Generalny:
Business Penetration & Consulting Sp. z o.o.
Partnerzy Technologiczni:
IFS Industrial and Financial Systems Poland Sp. z o.o. Abis Sp. z o.o. Sp.k. COSCOM Polska ANT Sp. z o.o. OEPD Sp. z o.o.
Patroni Medialni:
Automatyka.pl
Efektywne zarządzanie produkcją
w systemach IT dla sektora MŚP.
Małe i średnie przedsiębiorstwa poszukują nowoczesnych systemów ERP, aby skutecznie zarządzać i obsługiwać procesy produkcyjne. Rozwiązania te muszą być zintegrowane z logistyką, sprzedażą i finansami. Na spotkaniu przedstawimy wybrane rozwiązania ERP, które wpisują się w nowe trendy rozwoju Fabryki XXI wieku.
Sebastian Smiatek
Sebastian Smiatek
Dyrektor Działu
Usług Doradczych
Grupa BPC
Większość managerów pionów produkcyjnych, z którymi rozmawiają konsultanci BPC Group zgłasza na bieżąco problemy w obszarze planowania i rozliczania produkcji oraz ewidencji zdarzeń. Istotną sprawą jest dla nich racjonalne wykorzystanie zasobów, aby redukować zapasy i szukać oszczędności na każdym etapie zarządzania.
Na spotkaniu we Wrocławiu przyjrzymy się nowoczesnym i sprawdzonym systemom ERP, które wspierają obszar produkcji. Prelegenci przedstawią szereg funkcjonalności, które odpowiadają na wyzwania Przemysłu 4.0.
BPC Group wskaże najczęściej popełniane błędy na etapie wyboru rozwiązania i dostawcy IT oraz przedstawi na przykładzie case study, jak skutecznie przeprowadzić proces informatyzacji w zakładzie produkcyjnym.
Zagadnienia poruszane na roadshow:
 • Droga do Przemysłu 4.0, czyli jak podnieść produktywność firmy SMB w cyfrowych czasach;
 • Jak oprogramowanie i firma wdrażająca mogą wpłynąć na zwiększenie efektywności przedsiębiorstwa? SAP Business One Cloud;
 • Mobilne zarządzanie firmą z Comarch Mobile;
 • Nowoczesne narzędzia do planowania zasobów oraz ewidencji zdarzeń na produkcji. Comarch ERP dla firm z różnych branż.

Zapraszam na Roadshow do Wrocławia,
które odbędzie się 15 marca 2018 roku.
Więcej informacji o Roadshow »
W drodze do Przemysłu 4.0.
 
W fabryce XXI produkcja wspierana jest przez nowoczesne systemy informatyczne, które zapewniają jej dostęp do każdej przydatnej informacji, w dowolnym czasie, z dowolnego miejsca. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą produkować bardziej ekonomicznie i szybciej reagować na indywidualne potrzeby klientów.
Łukasz Kubas
Łukasz Kubas
Dyrektor ds.
Penetracji Rynku
Grupa BPC
Silna konkurencja i rosnące oczekiwania klientów sprawiają, że przedsiębiorstwa coraz częściej poszukują rozwiązań informatycznych, które pozwolą im na efektywne zarządzanie produkcją i racjonalne wykorzystanie zasobów.
Managerowie codziennie stawiają sobie pytania: Co zrobić, aby zwiększyć wydajność produkcji?, Jak obniżyć koszty?, Jak skutecznie planować i rozliczać produkcję?
Na spotkaniu w Stalowej Woli przedstawimy nowoczesne rozwiązania klasy ERP oraz sprawdzone systemy MES, CMMS, które odpowiadają na bolączki przedsiębiorstw i wspierają je w rozwoju w myśl koncepcji Przemysłu 4.0. Przedstawimy trendy i nowe funkcjonalności w systemach IT dla branży produkcyjnej. Porozmawiamy także o najczęstszych błędach, jakie popełniają przedsiębiorcy na etapie wyboru dostawcy i systemu IT.
Zagadnienia poruszane na konferencji:
 • Planowanie i harmonogramowanie produkcji z uwzględnieniem zasobów: maszyn, pracowników, surowców;
 • Automatyczne monitorowanie zasobów produkcyjnych i inteligentny nadzór nad procesem technologicznym;
 • Produkcja on-line – czyli jak odpowiedzieć na potrzeby informacyjne firm produkcyjnych;
 • Jak zwiększyć potencjał produkcyjny przedsiębiorstwa wykorzystując systemy ERP, APS, MES?

Zapraszam na Konferencję do Stalowej Woli,
która odbędzie się 20 marca 2018 roku.
Więcej informacji o Konferencji »
Efektywne zarządzanie produkcją
w systemach IT dla sektora MŚP.
Przed sektorem małych i średnich przedsiębiorstw poważne zadanie związane z konkurencyjnością i innowacyjnością, dlatego też coraz częściej poszukują one nowoczesnych systemów ERP, które pozwolą skutecznie zarządzać i obsługiwać procesy produkcyjne.
Igor Badura
Igor Badura
Enterprise Market
Reasearcher
Grupa BPC
Na spotkaniu w Katowicach przyjrzymy się nowoczesnym i sprawdzonym systemom ERP, które wspierają obszar produkcji. Prelegenci poruszą temat efektywnego planowania i harmonogramowania zleceń produkcyjnych przy dużej zmienności planu produkcyjnego. Przedstawimy także szereg funkcjonalności, które odpowiadają na wyzwania Przemysłu 4.0.
Konsultanci BPC Group, na przykładach ciekawych Case Study, opowiedzą o najczęściej popełnianych błędach na etapie wyboru rozwiązania i dostawcy IT.
Zagadnienia poruszane na roadshow:
 • Produkcja i możliwości jej optymalizacji przy wykorzystaniu systemu Comarch ERP XL;
 • Jak przygotować infrastrukturę IT pod informatyzację zakładu produkcyjnego oraz wymogi prawne takie jak RODO;
 • Planowanie i harmonogramowanie zleceń produkcyjnych – jak poradzić sobie z dużą zmiennością w planach produkcyjnych?
 • Efektywne zarządzanie infrastrukturą IT.

Zapraszam na Roadshow do Katowic,
które odbędzie się 22 marca 2018 roku.
Więcej informacji o Roadshow »
Partnerzy Technologiczni 2007 – 2018:
Patronat Medialny 2007 – 2018:
Zapoznałem się
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie
oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności Grupy BPC.
Konferencja w Stalowej Woli 20 marca 2018 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Roadshow w Chorzowie 22 marca 2018 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Roadshow w Bielsku-Białej 27 marca 2018 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Poznaniu 19 kwietnia 2018 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni