Poland
PL EN

Konferencja w Krakowie, 15 października 2009 r.

Relacja Medialna

Dostawcom brakowało wizytówek, a przedsiębiorcy wypisywali dane kontaktowe na zwykłych kartach papieru. Nikt nie spodziewał się takiego zainteresowania konferencją. Tym bardziej, iż 14-go października synoptycy ostrzegali przed załamaniem pogody, a pierwszy w tym roku śnieg dał się we znaki kierowcom...

- Nasze przedsiębiorstwo wkrótce uruchomi dwie nowe linie produkcyjne – tłumaczył przedstawiciel Huty z Gliwic – Musimy jak najszybciej wybrać odpowiedni system klasy MES i przeprowadzić inwestycję. Konferencja jest dla mnie wyjątkową okazją, aby porozmawiać z różnymi dostawcami na temat możliwości ich rozwiązań.

Tematyka konferencji zorganizowanej 15 października w Krakowie przez Business Penetration & Consulting przyciągnęła kilkadziesiąt firm z terenu Małopolski i Śląska, które planują inwestycje informatyczne w obszarze produkcji w perspektywie najbliższych kilku miesięcy. W większości uczestnicy reprezentowali duże przedsiębiorstwa produkcyjne, zatrudniające kilkaset osób. Ponad 70% przybyłych stanowili przedstawiciele wyższej kadry zarządzającej. Przedsiębiorcy poszukiwali rozwiązań informatycznych wspomagających zarządzanie klasy ERP, MES oraz SCADA. Wielu z nich chciało spojrzeć na informatyzację w kontekście integracji tych rozwiązań ze sobą.

Maciej Nikiel, dyrektor ds. sprzedaży firmy OEPD z Gliwic, autoryzowanego dostawcy systemów VMware, przeprowadził prezentację, w trakcie której nawiązywał do roli wirtualizacji w procesach technologicznych w obszarze ERP/MSP/PLM. – Nie wiem, doprawdy nie wiem – tłumaczył po spotkaniu – jak w tak krótkim czasie można przedstawić jedną z najciekawszych i najbardziej perspektywicznych innowacji ostatnich lat. Powtarzałem zatem kilka razy nazwę mojej firmy, adres oraz formułę "przyjdźcie po konferencji do nas".

Adam Matuszyk, Prezes Zarządu firmy STORIO, która dostarcza systemy zabezpieczania danych, ufundował uczestnikom darmowe licencje na backup online. W trakcie swojego wystąpienia przekonywał przedsiębiorców, iż warto korzystać z dostaw aplikacji i usług informatycznych w modelu SaaS (Software-as-a-Service).

W trakcie konferencji zostały szeroko omówione problemy, z jakimi borykają się przedsiębiorstwa w zakresie uzyskania rzetelnych i aktualnych informacji o realizowanych procesach produkcyjnych, na co szczególnie zwrócił uwagę Krzysztof Moskal - kierownik ds. rozwoju w BLUMENBECKER IPS Polska Sp. z o.o. Podczas swojego wystąpienia zaprezentował on rozwiązania firmy Blumenbecker IPS w zakresie systemów MES.

Niezwykle ciekawą formułę swojego wystąpienia prezentującego system klasy ERP - proALPHA. APS zaprezentowała firma Soldis Sp. z o.o., która szczególnie zaciekawiła uczestników poprzez równoczesny pokaz slajdów z dwóch rzutników.

Zorganizowana przez Business Penetration & Consulting konferencja była nie tylko miejscem prelekcji dotyczących wybranych systemów informatycznych, ale przede wszystkim dawała uczestnikom możliwość zaznajomienia się z całym wachlarzem rozwiązań ERP, a w tym: z systemem SAP Business Suite, Oracle E-Business Suite, Microsoft Dynamics AX (prezentowanym przez Sygnity). Centrum Usług Informatycznych "CIBEH" S.A. przedstawiło system Impuls 5, a ZETO Opole Sp. z o.o - Zintegrowany Informatyczny System Wspomagający Zarządzanie XYZ. Zaproszeni dostawcy prezentowali swoje rozwiązania oraz prowadzili indywidualne rozmowy przy swoich stoiskach konsultacyjnych, które były wręcz oblegane przez uczestników. Nieczęsto się bowiem zdarza, aby przedsiębiorcy mieli możliwość w jednym miejscu, w tym samym czasie porównać różne dostępne na rynku rozwiązania, których poszukują.

Po zakończeniu części oficjalnej konferencji, intensywne dyskusje na nurtujące uczestników tematy przeniosły się do restauracji "Chłopskie Jadło", w której toczyły się trzy panele dyskusyjne z zakresu: ERP, MES oraz funduszy unijnych. Uwieńczeniem konferencji było rozdaniem uczestnikom paneli dobrego wina z winiarni Marka Kondrata. Oby tak udanych konferencji było więcej.

Źródło: www.automatyka.pl
Konferencja Synergy Poland:
Termin: 15 października 2009 r.
Czwartek, 09:00
Miejsce: Kraków, Dom Polonii
31-008 Kraków, Rynek Główny 14
Koszty: Spotkanie Bezpłatne
Język:
Spotkanie prowadzone
w języku polskim
Organizator Generalny:
Business Penetration & Consulting Sp. z o.o.
Partnerzy Technologiczni:
Sygnity S.A. OEPD Sp. z o.o. ZETO Opole Sp. z o.o. Blumenbecker IPS Polska Sp. z o.o. Soldis Sp. z o.o. Storio Sp. z o.o. sp.k.
Patroni Medialni:
Automatyka.pl
Synergia Systemów IT: ERP + APS
+ MES + CMMS. Przemysł 4.0.
Na spotkaniu zaprezentujemy zaawansowane rozwiązania informatyczne dedykowane dla sektora produkcyjnego odpowiadające wyzwaniom Przemysłu 4.0.
Łukasz Kubas
Łukasz Kubas
Dyrektor ds.
Penetracji Rynku
Grupa BPC
Efektywność działania poszczególnych działów firmy wymaga stosowania odpowiednich narzędzi informatycznych. Wdrożenie systemu informatycznego jest jedną z metod poprawy sytuacji i konkurencyjności przedsiębiorstwa. Pożądane skutki ich zastosowania to m.in. sprawniejszy system dostaw, podniesienie sprzedaży, podniesienie wydajności zarządzania i optymalizacja produkcji w toku.
W przedsiębiorstwach coraz częściej widzi się konieczność niezawodnej komunikacji oraz integracji działów zakupów, produkcji i logistyki. Wewnętrzna spójność i ścisła współpraca tych działów może wpłynąć na zwiększenie efektywności produkcji, której ciągłość zapewnia m.in.: dział zakupów, logistyki, a także utrzymania ruchu. Systemy informatyczne odnajdują swoje zastosowanie w każdym z tych obszarów.
Łukasz Kubas,
Dyrektor ds. Penetracji Rynku
Zapraszam na Konferencję do Katowic,
która odbędzie się 15 maja 2018 roku.
Więcej informacji o Konferencji »
Inteligentna fabryka XXI wieku.
Jak usprawnić pracę służb utrzymania ruchu?
W nowoczesnej fabryce XXI wieku analiza danych z produkcji przebiega w czasie rzeczywistym. Ludzie, maszyny oraz procesy są ze sobą mocno zintegrowane, co wpływa na elastyczność i wydajność. Na konferencji zaprezentujemy systemy wspierające obszar produkcji, które spełniają założenia technologii przyszłości.
Igor Badura
Igor Badura
Enterprise Market
Reasearcher
Grupa BPC
Wiele przedsiębiorstw stara się wszystkie swoje potrzeby informatyczne dotyczące obszaru produkcji zrealizować poprzez system ERP. Jednak po wdrożeniu, okazuje się, że oczekiwania przerastają jego możliwości, dlatego należy go uzupełnić o specjalistyczne rozwiązania IT.
Na spotkaniu w Stalowej Woli przedstawimy systemy usprawniające planowanie, harmonogramowanie i rozliczanie produkcji, monitoring pracy maszyn, wyliczanie wskaźników OEE, rozwiązania wspierające efektywność działu utrzymania ruchu oraz opowiemy o najczęściej popełnianych błędach na etapie wyboru rozwiązania i dostawcy IT.
Igor Badura,
Enterprise Market Reasearcher
Zapraszam na Konferencję do Stalowej Woli,
która odbędzie się 17 maja 2018 roku.
Więcej informacji o Konferencji »
Optymalizacja procesów
logistyki wewnętrznej.
Managerowie odpowiadający za logistykę mają świadomość, że proste rozwiązania już nie wystarczą. Złożone procesy logistyczne wymagają zaawansowanych rozwiązań. W wielu firmach toczą się dyskusje nie o tym czy inwestować, ale w co – kupować niezależny produkt WMS czy też wdrożyć kolejny moduł działającego ERP?
Logistyka Wewnętrzna
Logistyka Wewnętrzna
Rozwiązania klasy WMS systematycznie wzbogacane są o nowe funkcjonalności, mające ułatwić życie ich użytkownikom. Są coraz bardziej intuicyjne, potrafią zarządzać magazynami, eliminując przy tym błędy i usprawniając procesy wykonywane przez człowieka. Systemy, idąc z duchem czasu, stawiają obecnie na przejrzystość graficzną i mobilność. Powszechne jest również sterowanie głosowe oraz wskazywanie lokalizacji konkretnego pracownika na magazynie.
W trakcie spotkania przedstawimy nowoczesne i sprawdzone technologie wpierające logistykę wewnętrzną przedsiębiorstw.
Zapraszamy na Konferencję do Wrocławia,
która odbędzie się 24 maja 2018 roku.
Więcej informacji o Konferencji »
Zapoznałem się
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie
oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności Grupy BPC.
Konferencja w Katowicach 15 maja 2018 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Stalowej Woli 17 maja 2018 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Roadshow we Wrocławiu 24 maja 2018 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni