Poland
PL EN

Konferencja w Krakowie, 15 października 2009 r.

Relacja Medialna

Dostawcom brakowało wizytówek, a przedsiębiorcy wypisywali dane kontaktowe na zwykłych kartach papieru. Nikt nie spodziewał się takiego zainteresowania konferencją. Tym bardziej, iż 14-go października synoptycy ostrzegali przed załamaniem pogody, a pierwszy w tym roku śnieg dał się we znaki kierowcom...

- Nasze przedsiębiorstwo wkrótce uruchomi dwie nowe linie produkcyjne – tłumaczył przedstawiciel Huty z Gliwic – Musimy jak najszybciej wybrać odpowiedni system klasy MES i przeprowadzić inwestycję. Konferencja jest dla mnie wyjątkową okazją, aby porozmawiać z różnymi dostawcami na temat możliwości ich rozwiązań.

Tematyka konferencji zorganizowanej 15 października w Krakowie przez Business Penetration & Consulting przyciągnęła kilkadziesiąt firm z terenu Małopolski i Śląska, które planują inwestycje informatyczne w obszarze produkcji w perspektywie najbliższych kilku miesięcy. W większości uczestnicy reprezentowali duże przedsiębiorstwa produkcyjne, zatrudniające kilkaset osób. Ponad 70% przybyłych stanowili przedstawiciele wyższej kadry zarządzającej. Przedsiębiorcy poszukiwali rozwiązań informatycznych wspomagających zarządzanie klasy ERP, MES oraz SCADA. Wielu z nich chciało spojrzeć na informatyzację w kontekście integracji tych rozwiązań ze sobą.

Maciej Nikiel, dyrektor ds. sprzedaży firmy OEPD z Gliwic, autoryzowanego dostawcy systemów VMware, przeprowadził prezentację, w trakcie której nawiązywał do roli wirtualizacji w procesach technologicznych w obszarze ERP/MSP/PLM. – Nie wiem, doprawdy nie wiem – tłumaczył po spotkaniu – jak w tak krótkim czasie można przedstawić jedną z najciekawszych i najbardziej perspektywicznych innowacji ostatnich lat. Powtarzałem zatem kilka razy nazwę mojej firmy, adres oraz formułę "przyjdźcie po konferencji do nas".

Adam Matuszyk, Prezes Zarządu firmy STORIO, która dostarcza systemy zabezpieczania danych, ufundował uczestnikom darmowe licencje na backup online. W trakcie swojego wystąpienia przekonywał przedsiębiorców, iż warto korzystać z dostaw aplikacji i usług informatycznych w modelu SaaS (Software-as-a-Service).

W trakcie konferencji zostały szeroko omówione problemy, z jakimi borykają się przedsiębiorstwa w zakresie uzyskania rzetelnych i aktualnych informacji o realizowanych procesach produkcyjnych, na co szczególnie zwrócił uwagę Krzysztof Moskal - kierownik ds. rozwoju w BLUMENBECKER IPS Polska Sp. z o.o. Podczas swojego wystąpienia zaprezentował on rozwiązania firmy Blumenbecker IPS w zakresie systemów MES.

Niezwykle ciekawą formułę swojego wystąpienia prezentującego system klasy ERP - proALPHA. APS zaprezentowała firma Soldis Sp. z o.o., która szczególnie zaciekawiła uczestników poprzez równoczesny pokaz slajdów z dwóch rzutników.

Zorganizowana przez Business Penetration & Consulting konferencja była nie tylko miejscem prelekcji dotyczących wybranych systemów informatycznych, ale przede wszystkim dawała uczestnikom możliwość zaznajomienia się z całym wachlarzem rozwiązań ERP, a w tym: z systemem SAP Business Suite, Oracle E-Business Suite, Microsoft Dynamics AX (prezentowanym przez Sygnity). Centrum Usług Informatycznych "CIBEH" S.A. przedstawiło system Impuls 5, a ZETO Opole Sp. z o.o - Zintegrowany Informatyczny System Wspomagający Zarządzanie XYZ. Zaproszeni dostawcy prezentowali swoje rozwiązania oraz prowadzili indywidualne rozmowy przy swoich stoiskach konsultacyjnych, które były wręcz oblegane przez uczestników. Nieczęsto się bowiem zdarza, aby przedsiębiorcy mieli możliwość w jednym miejscu, w tym samym czasie porównać różne dostępne na rynku rozwiązania, których poszukują.

Po zakończeniu części oficjalnej konferencji, intensywne dyskusje na nurtujące uczestników tematy przeniosły się do restauracji "Chłopskie Jadło", w której toczyły się trzy panele dyskusyjne z zakresu: ERP, MES oraz funduszy unijnych. Uwieńczeniem konferencji było rozdaniem uczestnikom paneli dobrego wina z winiarni Marka Kondrata. Oby tak udanych konferencji było więcej.

Źródło: www.automatyka.pl
Konferencja Synergy Poland:
Termin: 15 października 2009 r.
Czwartek, 09:00
Miejsce: Kraków, Dom Polonii
31-008 Kraków, Rynek Główny 14
Koszty: Spotkanie Bezpłatne
Język:
Spotkanie prowadzone
w języku polskim
Organizator Generalny:
Business Penetration & Consulting Sp. z o.o.
Partnerzy Technologiczni:
Sygnity S.A. OEPD Sp. z o.o. ZETO Opole Sp. z o.o. Blumenbecker IPS Polska Sp. z o.o. Soldis Sp. z o.o. Storio Sp. z o.o. sp.k.
Patroni Medialni:
Automatyka.pl
Nowoczesna Produkcja w systemach ERP.
 
Tomasz Winkler
Tomasz Winkler
Sales Training
Consultant
Grupa BPC
Nowoczesne systemy ERP pozwalają już dziś skutecznie zarządzać i obsługiwać procesy produkcyjne. Są zintegrowane z logistyką, sprzedażą i finansami. Na spotkaniu przedstawimy wybrane rozwiązania ERP, które wpisują się w nowe trendy rozwoju Fabryki XXI wieku.

System ERP ma przyśpieszyć i ustandaryzować przebieg procesów, umiejętniej wykorzystać posiadane zasoby, a także polepszyć komunikację między działami w firmie. Innymi słowy – zadaniem systemów klasy ERP jest zaoszczędzenie funduszy i sił przedsiębiorstwa włożonych w prowadzenie działalności. Na konferencji w Gdańsku zaprezentujemy nowoczesne systemy klasy ERP, które nie tylko realizują powyższe zadania, ale także usprawniają zarządzanie obszarem produkcyjnym w przedsiębiorstwie. Przedstawimy systemy ERP, które posiadają wiele rozbudowanych funkcjonalności pozwalających na pełną wizualizację i kontrolę procesów produkcyjnych – spełniają założenia koncepcji Przemysłu 4.0.

Zapraszam na konferencję do Gdańska, która odbędzie się 6 grudnia 2017 roku, w trakcie której zostaną poruszone następujące zagadnienia:
 • SAP Business One – przykłady zastosowania oprogramowania w firmach różnej wielkości. SAP Business One Cloud – system zarządzania ERP w chmurze;
 • Droga do przemysłu 4.0 – prezentacja nowoczesnych rozwiązań ERP w obszarze zarządzania produkcją: Gardens BASIC, Exact Globe, SAP Business One, enova365, RekordERP;
 • Produkcja on-line – czyli jak odpowiedzieć na potrzeby informacyjne firm produkcyjnych;
 • Budowanie przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa poprzez zaawansowana automatyzację procesów i lepszą kontrolę kosztów projektu.
Więcej informacji o Konferencji »
Efektywne analizy danych oraz workflow.
 
Joanna Spałek
Joanna Spałek
Kierownik Działu
Organizacji Szkoleń
Grupa BPC
Czego oczekujemy od rozwiązań klasy ERP, Workflow, BI? Czy procesy biznesowe, które chcemy zinformatyzować wymagają wprowadzenia zewnętrznych, specjalistycznych rozwiązań, czy też są częścią systemu ERP? Zapraszamy do dyskusji oraz na prezentację wybranych systemów.

Na rynku polskim dostępnych jest wiele systemów klasy workflow oraz analityki zarządczej. Oferowane są również nowoczesne systemy klasy ERP, które dostarczają funkcjonalności w zakresie workflow, kontrolingu, analityki zarządczej czy zarządzania projektami. Przed wyborem rozwiązania należy jednak zadać sobie kilka istotnych pytań np.: Czy chcemy, aby użytkownik systemu bez wiedzy informatycznej mógł i potrafił zamodelować ścieżki przebiegu procesów? Czy istotne jest, aby system umożliwiał pracę na urządzeniach mobilnych? Czy powinien posiadać narzędzie OCR?

Zapraszam na konferencję w Rzeszowie, która odbędzie się 23 listopada, w podczas której będziemy poszukiwać odpowiedzi na powyższe zagadnienia.

W trakcie konferencji zostaną poruszone następujące zagadnienia:
 • Czy warto mieć Workflow i BI w jednym systemie? (Business Navigator);
 • Analizy wielowymiarowe w systemie MAAT – czyli dostęp do danych na wyciągniecie ręki;
 • Optymalizacja i automatyzacja procesów biznesowych – kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa (Aurea BPM, Qlik Sense, enova365, FORMVERSE, Platforma INTENSE i inne);
 • Jak skuteczne skrócić czas backupu, zredukować transfer w sieci, szybko odtworzyć dane (Dell-EMC-AVAMAR, DATA DOMAIN).
Więcej informacji o Konferencji »
Nowoczesne systemy MES
w Inteligentnej Fabryce XXI wieku.
Łukasz Kubas
Łukasz Kubas
Dyrektor ds.
Penetracji Rynku
Grupa BPC
W nowoczesnej fabryce XXI wieku analiza danych z produkcji przebiega w czasie rzeczywistym. Planowanie i zarządzanie produkcją odbywa się automatycznie – bez dozoru i planistów. Na konferencji zaprezentujemy systemy klasy MES, które spełniają założenia technologii przyszłości.

Jakich funkcji w systemach MES poszukują polscy menadżerowie?
— Przepisy prawne zobowiązują producentów, aby w każdym momencie byli oni w stanie odtworzyć wszystkie etapy produkcji. Dlatego pożądaną funkcją w systemach produkcyjnych jest rejestrowanie genealogii produktu. Decydenci sięgają też po rozwiązania klasy MES, gdyż, umożliwią one zbieranie danych z maszyn na bieżąco, w czasie rzeczywistym. Chcą wyeliminować przestoje, mikroprzestoje oraz awarie, gdyż do wyliczeń efektywności maszyn wykorzystują jedynie arkusze excel. Trzeba jednak zaznaczyć, że wielu menadżerów poszukuje funkcjonalności, które wykraczają poza ramy standardowego systemu klasy MES. Na przykład chcą monitorować stan maszyn czy też planować ich przegląd - ale to już zadanie systemów CMMS.

Zapraszam na konferencję do Bydgoszczy, która odbędzie się 21 listopada, w trakcie której kompleksowo omówimy powyższe zagadnienia.

W trakcie Konferencji w Bydgoszczy zostaną poruszone również następujące tematy:
 • Pełna wizualizacja i kontrola procesów produkcyjnych we włoskim systemie klasy ERP – Si5. Rozwiązanie wykorzystywane już jest przez polskie przedsiębiorstwa. Na świecie sprawdziło się m.in. w branżach: motoryzacyjnej, lotniczej, chemicznej. Z systemu Si5 korzysta aktualnie 50000 użytkowników z ponad 200 przedsiębiorstw zlokalizowanych w 26 krajach;
 • Efektywne planowanie i rozliczanie produkcji – czyli jak odzyskać pełną kontrolę nad wykorzystywaniem zasobów i parku maszynowego;
 • Wdrożenia systemów MES, SCADA i CMMS w praktyce. Studium przypadku wdrożeń rozwiązań: ANT Factory Portal, Wonderware MES, OptiMES);
 • Traceability w systemach produkcji. Wykorzystanie systemów identyfikacji przemysłowej: RFID.
Więcej informacji o Konferencji »
Partnerzy Technologiczni 2007 – 2017:
Patronat Medialny 2007 – 2017:
Zapoznałem się
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie
oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności Grupy BPC.
Konferencja w Rzeszowie 23 listopada 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Gdańsku 06 grudnia 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
×

Zapraszamy do serwisu BPC Guide


Znajdziesz tam praktyczne informacje, które pomogą Ci wybrać zaawansowany system informatyczny dla Twojego przedsiębiorstwa.

Serwis zawiera aktualne informacje z rynku, referencje, wskazówki ekspertów, statystyki.

Zobacz Serwis

Redakcja BPC Guide


Ruszyła największa w Polsce baza systemów IT. Kliknij tutaj, aby rozpocząć przeglądanie.
0
Dni
0
Godziny
0
Minuty
0
Sekundy