Poland
PL EN

Patronat medialny

Projekty edukacyjne i doradcze prowadzone przez grupę firm BPC objęte są licznym patronatem medialnym. BPC współpracuje z czasopismami i portalami internetowymi o tematyce informatycznej oraz branżowej. Celem współpracy z mediami jest dotarcie do szerokiego spektrum przedsiębiorców, którzy poszukują rozwiązań informatycznych. Firmy produkcyjne i usługowo-handlowe zlokalizowane na terenie całej Polski mogą zapoznać się z harmonogramem aktualnych wydarzeń szkoleniowych, realizowanych przez BPC Group. Mają również możliwość śledzenia relacji z przeprowadzonych spotkań i zapoznania się ze praktycznymi wskazówkami w procesie wyboru rozwiązań informatycznych.

4metal.pl – Giełda maszyn i materiałów - ponad 2300 aktualnych ogłoszeń kupna i sprzedaży; Giełda pracy - ogłoszenia pracowników i pracodawców z branży; Wydarzenia - lista imprez branżowych ze świata; Aktualności - technologie, wywiady, sprawozdania, to czego potrzebujesz; Media - informacje o mediach branżowych; Video - wydarzenia branżowe w obiektywie naszej kamery.
AgroNews.com.pl – telewizja interaktywna i platforma internetowa na szeroko pojętym rynku agro, oferująca możliwość skutecznej promocji marki, produktów i przedsięwzięć. Istnieje od września 2008 roku. Podstawowe cele to: informacja, edukacja, doradztwo, promocja oraz szkolenie.
Współpracuje z największymi instytucjami naukowymi i badawczymi w Polsce: Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu, Instytut Ogrodniczy w Skierniewicach, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Zakład nasiennictwa i ochrony buraka w Boninie, SGGW, IJHARS, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy we Wrocławiu.
BazaKonferencji.pl przeznaczona jest dla naukowców i specjalistów poszerzających swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w konferencjach naukowych i branżowych. Naszą misją jest ułatwienie dostępu młodych pracowników nauki do informacji o aktualnie organizowanych konferencjach, sympozjach i zjazdach. Oferujemy możliwość zamieszczania informacji o konferencji, odszukiwanie ich w konkretnej dziedzinie, bezpłatny newsletter, bazę obiektów konferencyjnych jak i usług około konferencyjnych.
Bio-Tech Media Sp. z o.o. działa w sektorze innowacyjnego biobiznesu: biotechnologia, farmacja, kosmetologia. Firma prowadzi obecnie 2 główne projekty - największy portal branżowy: Biotechnologia.pl oraz portal CEbiotech.com. Dostarczamy najnowsze informacje ze świata nauki i biobiznesu innowacyjnego biosektora i dla tych firm świadczymy komercyjne usługi. Ponadto firma organizuje szkolenia i konferencje branżowe.
Biznes Na Fali – Pomorski portal informacyjny. Źródło codziennych informacji z biznesu, sportu, life&style dla ponad 200.000 przedsiębiorstw i 2.000.000 mieszkańców Pomorza, docierający bezpośrednio do swoich czytelników z całej Polski najciekawszymi wiadomościami poprzez co tygodniowy Newsletter „To przyniósł tydzień”.
Portal Biznesowy.net jest miejscem ułatwiającym przedsiębiorcom budowanie dobrego wizerunku i zwiększanie rozpoznawalności swojej marki. Oferuje narzędzia służące utrzymywaniu i rozwijaniu sieci kontaktów biznesowych oraz daje szeroki dostęp do profesjonalnych prezentacji firm.
Budowa.org jest serwisem promującym firmy oraz produkty z branży budowlanej. Zawiera m.in. Katalog Firm; Katalog Produktów; EZO – Elektroniczne Zapytania Ofertowe składane przez użytkowników portalu; Porady, technologie, wywiady; Informacje o najważniejszych wydarzeniach w branży.
Budownictwo.org to portal szeroko pojętej branży budowlanej. Znajdują się tutaj informacje o dostawcach produktów i nowości w branży budowlanej, relacje z imprez targowych, opis nowoczesnych technologii.
BusinessPL – to przemysłowe czasopismo skierowane do szerokiego grona czytelników ze wszystkich gałęzi przemysłu na rynku polskim. Czytane przez osoby, które chcą na bieżąco otrzymywać najbardziej aktualne informacje dotyczące nowych inwestycji, kontraktów, produktów, technologii i wszystkich wydarzeń które są istotne na rynku w różnych sektorach i branżach.
"Chemia i Biznes" to biznesowo - gospodarczy dwumiesięcznik, w którym można znaleźć można szereg profesjonalnie przygotowanych materiałów: wywiadów, analiz, aktualności, które przybliżają sytuację w branży chemicznej.
CRMreview.pl - baza wiedzy nt. strategii i rozwiązań Customer Relationship Management (CRM). Dostarcza informacje o wydarzeniach, konferencjach, raportach, nowych wdrożeniach i rozwiązaniach.
Portal Drukarnie.com.pl skierowany jest do specjalistów i przedsiębiorców branży drukarskiej i poligraficznej. Odwiedzający nie tylko uzyskują za jego pośrednictwem najświeższe wieści z branży, ale i ogłoszenia i opisy firm działających na Polskim rynku.
ERP-Portal.pl to rodzaj internetowego przewodnika po rynku ERP, tym komercyjnym (informacje o systemach ERP, CRM, DMS, BI, prezentacje producentów oprogramowania, opisy wdrożeń itp.), ale również edukacyjnym, reprezentowanym przez instytucje oświatowe i szkoleniowe. Dodatkowo erp-portal.pl propaguje perspektywiczny zawód konsultanta ERP (czyli kogoś kto zajmuje się wdrażaniem systemów ERP) i zachęca wszystkich tych, którzy aktywnie myślą o rozwoju swojej kariery, by wzięli pod uwagę możliwość obrania tej właśnie drogi zawodowej. Jednocześnie erp-portal.pl stanowi platformę o charakterze rekrutacyjnym, tj. miejsce spotkań pracodawców (np. dostawcy rozwiązań ERP) ze specjalistami szukającymi zatrudnienia (konsultanci ERP lub inni specjaliści IT).
ERP-view to portal rozwiązań IT w biznesie. Od 2005 roku prezentujemy bieżące informacje dotyczące najnowszych rozwiązań informatycznych wspierających zarządzanie przedsiębiorstwem dostępnych na polskim rynku. Na łamach naszego serwisu przedstawiamy studia przypadków wdrożeń oraz merytoryczne artykuły poświęcone wykorzystaniu rozwiązań informatycznych w biznesie.
Ciągły rozwój nowych technologii oraz rosnąca w zawrotnym tempie dostępność Internetu spowodowały, że w 2008 roku został utworzony portal informacyjno – handlowy FirmyMiesne.pl z myślą o branży mięsnej. Od tego czasu portal ciągle jest rozbudowywany, rozwijany jak również wdrażane są nowe funkcjonalności oraz rozwiązania.
Fleet Meetings jest wydawcą ogólnopolskiego miesięcznika "FLEET" i rocznika "Fleet Contact – Vademecum Samochodu Firmowego" oraz organizatorem Długodystansowego Testu Flotowego i eventów branżowych, m.in.: targów flotowych Fleet Market, plebiscytu samochodów i produktów flotowych Fleet Derby, szkoleń z cyklu m.in.: Fleet Top Management Treaining, Fleet Management Training, Fleet Academy. Projekty Fleet Meetings mają charakter informacyjno-edukacyjny dot. głównie zarządzania flotą pojazdów, bezpieczeństwa na drodze oraz funkcjonowania samochodu w firmie i skierowane są do fleet managerów, a także do dostawców usług i firm flotowych oraz firm z sektora motoryzacyjnego.
Grupa Media PRess to sześć mediów, poruszających bieżącą tematykę gospodarczą i prezentującą firmy i instytucje, wyróżniające się na polskim rynku m.in. jakością oferowanych produktów i usług, innowacyjnością, dynamiką rozwoju oraz działalnością społeczną. W cyklach prasowych Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej, Biznes Trendy w Rzeczpospolitej oraz w tygodniu wSIECI (a także strony internetowe) oprócz problematyki związanej z polityką jakości i szeroko rozumianych zagadnień obszaru biznesu i samorządu, przygotowywane są branżowe bloki tematyczne.
Fundacja Promocji Kultury inicjuje i wspiera działania służące propagowaniu kultury i świadomości tradycji oraz dorobku kulturalnego narodów, aktywnie uczestniczy w twórczym i intelektualnym rozwoju społeczeństw, popularyzuje historię, tradycję i dorobek kulturalny Polski i Europy oraz rozwija i umacnia postawy nastawione na aktywne poznawanie historii i kultury.
Inwestycje.pl S.A. istnieje na polskim rynku mediów internetowych od 2004 roku. Spółka jest właścicielem i wydawcą Grupy Mediowej Inwestycje.pl. Portale Grupy zajmują czołowe miejsce w Polsce w segmencie Biznes/Finanse/Prawo. Od 24 listopada 2010 roku spółka Inwestycje.pl S.A. jest notowana na rynku NewConnect (rynek akcji GPW).
IBD Business School (d. Instytut Rozwoju Biznesu) jest szkołą biznesu o najdłuższej tradycji w Polsce – działa od 1990 roku. Prowadzi serwis ibd.pl dla kadry zarządzającej przedsiębiorstw, menedżerów i specjalistów z zarządzania kapitałem ludzkim, finansów i ładu korporacyjnego, negocjacji i sprzedaży, a także dla trenerów biznesu i coachów. Informacje o współpracy są publikowane w sekcjach: Patronaty, Wydarzenia i Aktualności.
iSzkolenia.pl to miejsce, w którym gromadzą się uczestnicy rynku szkoleniowego. Z jednej strony umożliwiamy usługodawcom szkoleniowym lub konferencyjnym interesującą prezentację swojej oferty, z drugiej natomiast pragniemy, by każdy poszukujący określonej usługi znalazł ją w możliwie najkrótszym czasie i na atrakcyjnych warunkach.
ITfocus – centrum wiedzy – wszystko o zaawansowanych technologiach IT dla przedsiębiorstw.
ITfocus to serwis internetowy poświęcony stricte konkretnym sferom Information Technology, którego zawartością jest unikalna kompozycja doskonale przygotowanych merytorycznie informacji i wiedzy ekspertów. Autorami opracowań zamieszczanych w serwisach są dziennikarze IT z wieloletnim doświadczeniem, niezależni eksperci oraz sami czytelnicy.
Konferencje.pl to najpopularniejszy polski katalog konferencji branżowych i naukowych oraz wyszukiwarka obiektów konferencyjnych, atrakcji i usługi dla organizatorów spotkań.
Portal KosmetykaProfesjonalna.pl skierowany jest do kosmetyczek i osób profesjonalnie zajmujących się branżą kosmetyczną. Jako partnerzy internetowi najistotniejszych wydarzeń w branży, wspieramy je medialnie, a Państwa informujemy o ich przebiegu i prezentowanych nowościach. Na bieżąco zdajemy relację z miejsc, w których trzeba bywać, by mieć jak nowoczesny, profesjonalny, słowem: najlepszy salon kosmetyczny.
Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka jest prężnie działającą platformą internetową. Jest on poświęcony firmom i osobom , dla których nowoczesna kosmetyka stała się ważnym elementem dnia codziennego. Od momentu powstania Portalu w kwietniu 2010 roku, zyskaliśmy sobie uznanie zarówno wśród szeregu podmiotów branży kosmetycznej jak i osób interesujących się zagadnieniami jakie niesie ze sobą współczesna kosmetologia i kosmetyka. W naszym Portalu znajdziecie Państwo fachowe artykuły poradnikowe z zakresu pielęgnacji zdrowia, włosów i ogólnego wyglądu.
"Kosmetyka i Kosmetologia" jest najstarszym czasopismem kosmetycznym w Polsce, które działa na rynku od 1993 roku. Czasopismo umożliwiło firmom polskim i zagranicznym, wchodzącym na rynek polski zaprezentowanie oferty i dotarcie do polskiego konsumenta. Zawiera artykuły wykładowców, kosmetyczek i lekarzy, farmaceutów oraz producentów kosmetyków. Przekazywali oni wiedzę na temat swojej pracy i osiągnięć w dziedzinie kosmetyki.
Portal Kraków Zaprasza (www.Krakow.zaprasza.eu) – Krakowski Portal Internetowy – publikuje zapowiedzi i relacje z wydarzeń kulturalnych odbywających się w Krakowie oraz zamieszcza informacje o działalności ok. 500 instytucji kulturalnych Krakowa.
Ksiegowosc.org jest serwisem promującym firmy oraz produkty z branży rachunkowo- księgowej. Zawiera m.in.: Katalog Firm,Katalog; Produktów i usług branżowych; EZO – Elektroniczne Zapytania Ofertowe składane przez użytkowników portalu; Publikacje branżowe; Informacje o najważniejszych wydarzeniach w branży.
Fakty to prestiżowy magazyn poruszający główne aspekty polskiego życia gospodarczego i politycznego. Niepowtarzalna szata graficzna oraz celowo prowadzona dystrybucja – mająca na celu dotarcie do najbardziej wpływowych i opiniotwórczych ludzi ze świata biznesu i polityki – są jego dużymi atutami. Współpraca z ministerstwami oraz wieloma izbami gospodarczymi, handlowymi i biznesowymi pozwala na bieżąco śledzić najważniejsze zagadnienia polskiej gospodarki.
Mentora.pl - Piszemy o biznesie i dla biznesu. Zapraszamy do grona czytelników – założycieli start-upów, właścicieli firm, menedżerów i prefesjonalnych handlowców.
Metale.org jest serwisem promującym firmy oraz produkty z branży metalowej. Zawiera m.in. Katalog Firm; Katalog Produktów; EZO – Elektroniczne Zapytania Ofertowe składane przez użytkowników portalu; Porady, technologie, wywiady; Informacje o najważniejszych wydarzeniach w branży.
Metale24.pl – to źródło profesjonalnych informacji. Ogromną przewagą nad portalami horyzontalnymi i siłą portalu branżowego jest określona grupa odbiorców ściśle związanych z branżą. Serwis stanowi pomost między firmami, dostarczając im narzędzia, które realnie przekładają się na zwiększenie kontaktów biznesowych. Giełda ofert to świetna platforma handlowa pozwalającą na poszerzenie grupy odbiorców.
MonitorUrzedowy.pl to ogólnopolski serwis ogłoszeniowy, który powstał z myślą o użytkownikach poszukujących pełnych informacji o urzędach różnych szczebli, kancelariach, biurach syndyków, przedsiębiorstwach komunalnych, firmach organizujących szkolenia i konferencje oraz agencjach promocji. Serwis MonitorUrzędowy.pl jest zarejestrowany w Rejestrze Dzienników i Czasopism. Jako prasa elektroniczna codziennie docieramy do ok. 8 tyś Czytelników.
Motoday.pl to strona dla wszystkich miłośników motoryzacji. Jej najważniejszym elementem są codzienne wiadomości ze świata czterech kółek i nie tylko. Ponadto Motoday.pl to również przydatne poradniki dla kierowców, testy aut nowych jak i używanych oraz felietony motoryzacyjne.
Narzedziownia.org to portal szeroko pojętych branży narzędzi specjalistycznych, obróbki metali i form wtryskowych. Znajdują się tutaj informacje o dostawcach maszyn, narzędzi, oprogramowaniach, usługodawcach i kooperantach. Są to nowości w branży, relacje z imprez targowych oraz informacje o nowoczesnych technologiach.
Nowe-Technologie.blogspot.com – to blog typowo o gadżetach i nowościach technologicznych - zarówno tych na rynku jak i tych zapowiedzianych przez producentów oraz rozwijanych przez naukowców. Każdy fascynat nauki, Internetu i ogólnie pojętej elektroniki (aparatów fotograficznych, laptopów, smartfonów) znajdzie tu aktualne, interesujące informacje z Polski i ze świata.
Opakowania.com.pl są źródłem informacji na temat technologii projektowania i produkcji opakowań. Oferuje on bazę wiedzy o zaawansowanym sprzęcie służącym produkcji opakowań. Jest on też obszerną platformą wymiany ogłoszeń branżowych.
Nowy serwis informacyjny OŚ Przemysłu dedykowany jest branży przemysłowej. Można na nim znaleźć informacje branżowe i gospodarcze, innowacje i nowości technologiczne, a także bezpłatnie pobrać wersję online wydania e-gazety OŚ Przemysłu. Portal www.osprzemyslu.pl zapewnia wymianę doświadczeń, wiedzy branżowej, a także służy, jako platforma nawiązywania kontaktów biznesowych dla ludzi wywodzących się ze środowiska biznesu, przemysłu, instytucji i otoczenia biznesu.
Outsourcing&More – to bezpłatny, polsko-angielski magazyn wydawany w cyklu dwumiesięcznym w pełni poświęcony rynkowi outsourcingu w Polsce. Nastawiony jest przede wszystkim na funkcję edukacyjną oraz informacyjną, udzielanie profesjonalnych porad, publikację ciekawych treści merytorycznych nawiązujących do tematu outsourcingu oraz rozpowszechnianie zapowiedzi najważniejszych wydarzeń branżowych z tej dziedziny.
OutsourcingPortal – to serwis internetowy poświęcony tematyce outsourcingu, którego grupę docelową stanowią inwestorzy, usługodawcy jak również klienci firm z branży sektora outsourcingowego w tym również z takich branż jak BPO, SSC, KPO, ITO, HRO, facility management, car fleet management, outsourcingu na rynkach nieruchomości i innych.
Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych pomaga inwestorom wejść na polski rynek oraz w najlepszy sposób wykorzystać istniejące na nim możliwości. Przeprowadzamy inwestorów przez wszystkie niezbędne procedury administracyjne oraz prawne występujące w trakcie realizacji projektu, wspieramy także firmy, które już u nas działają. Oferujemy szybki dostęp do kompleksowej informacji dotyczącej otoczenia gospodarczo-prawnego inwestycji, pomoc w znalezieniu odpowiednich partnerów oraz dostawców, jak również lokalizacji.
Polska Izba Motoryzacji jest organizacją samorządu gospodarczego zarejestrowaną na podstawie Ustawy o izbach gospodarczych. Powstała w 1994 roku i skupia przedstawicieli szeroko rozumianego lobby sektora motoryzacyjnego. Zrzeszamy zarówno małe jak i duże przedsiębiorstwa i stowarzyszenia działające w Polsce.
Poland Export to miejsce gdzie każda polska firma, która eksportuje, planuje eksport lub chce pozyskać klientów z zagranicy powinna zamieścić informacje o swojej ofercie. Poland-Export to miejsce, w którym każdego dnia odwiedzający z ponad stu państw świata poszukują informacji na temat polskich firm i produktów.
Polski Przemysł to pismo ukazujące się od 2009 roku i jest dystrybuowane w formie tradycyjnej oraz elektronicznej. Dociera do przedsiębiorców i kadry zarządzającej w spółkach, zarówno dużych firm jak i z sektora MSP. Na łamach magazynu oraz portalu prezentowane są firmy działające na rynku polskim – wywiady z kadrą zarządzającą, informacje na temat inwestycji, realizacji, oraz nowości technologicznych.
Pro Progressio – to Fundacja zajmująca się rozwojem branży outsourcingowej w Polsce. Fundacja współpracuje z sektorem publicznym (miasta, agencje rozwoju regionalnego, specjalne strefy ekonomiczne, parki naukowo-technologiczne, parki przemysłowo- technologiczne) i prywatnym w Polsce oraz międzynarodowymi organizacjami sektora outsourcingu.
Biznesowy Serwis Informacyjnyjest internetowym źródłem informacji gospodarczych: aktualności, opinii, komentarzy i wypowiedzi ekspertów, wywiadów z ciekawymi osobami, informacji o rynkach finansowych, inwestycjach, firmach i ich ofertach, menedżerach. Publikowane są także profesjonalne raporty branżowe oraz specjalistycznych artykułów z zakresu rynku pracy, prawa i finansów. W ramach portalu organizowane są także spotkania biznesowe we Wrocławiu.
Rachunkowosc.org to portal szeroko pojętej branży rachunkowo-księgowej. Znajdują się tutaj biura rachunkowe z całej Polski, które zajmą się obsługa księgową firm.
Scorise Blog - Piszemy o marketingu internetowym i pomagamy w budowie wizerunku firm oraz zwiększeniu sprzedaży przez internet. Nasi czytelnicy dowiadują się, jak lepiej i skuteczniej promować swoją organizację i docierać do klientów. Blog prowadzą twórcy agencji marketingu internetowego Scorise.
Uroda i zdrowie to dwa przewodnie tematy, które porusza SerwisUroda.pl. Holistyczne ujęcie człowieka pozwala spojrzeć na niego kompleksowo. Dlatego nie ograniczamy się tylko do jednego elementu, ale rozpatrujemy ludzkie ciało jako szereg zależności, których równowaga odzwierciedla dobry stan fizyczny i psychiczny – wyjaśniają twórcy portalu.
SPC House of Media – niezależny dom mediowy, na rynku od 15 lat. Posiada doświadczenie w realizacji kampanii dla klientów biznesowych, jak Sokołów czy Żabka i instytucjonalnych – Ministerstwa Kultury i Turystyki Turcji, Ministerstwa Obrony Narodowej. Od 2012 dla Ministerstwa Gospodarki prowadzi międzynarodowy program promujący branżę kosmetyczną.
"Świat Przemysłu Farmaceutycznego" dostarcza bieżących, obszernych informacji z zakresu produkcji, badań i rozwoju, surowców, opakowań, maszyn, logistyki i magazynowania, rozwiązań technologicznych oraz usług dla branży farmaceutycznej. Informuje również o zmianach i regulacjach prawnych, obowiązujących w przemyśle farmaceutycznym.
"Świat Przemysłu Kosmetycznego" to specjalistyczny kwartalnik branżowy, skierowany do producentów przemysłu kosmetycznego oraz dostawców, oferujących produkty i usługi dla branży kosmetycznej. Jest źródłem wiedzy z zakresu produkcji, badań i rozwoju, surowców i możliwości ich zastosowania, opakowań i wzornictwa, maszyn, rozwiązań technologicznych oraz usług dla przemysłu kosmetycznego.
Staleo.pl – Portal Kooperacyjny Branży Metalowej i Stalowej.
Staleo.pl to branżowy katalog firm, ogłoszeń maszyn, stali i metali, pracy oraz kooperacji. Znajdziesz u nas aktualne ceny stali i metali, notowania, aktualności z branży, artykuły technologiczne, media branżowe oraz imprezy targowe. Właśnie dlatego warto tu być.
Misją StartUp Magazine jest dostarczanie informacji na temat biznesu, szczególnie związanego z nowymi technologiami. StartUP inspiruje, dostarcza pomysłów, odkrywa talenty, łamie stereotypy i otwiera umysły.
"Służby Utrzymania Ruchu" – Studia przypadków, praktyczne porady i trafnie dobrana tematyka czasopisma to efekt współpracy z ekspertami, praktykami oraz specjalistami odpowiedzialnymi za organizację działów utrzymania ruchu, zarządzanie produkcją, działami technicznymi oraz parkiem maszynowym. Czasopismo ma charakter informacyjny, przeznaczone jest dla kadry kierowniczej i dyrektorów odpowiedzialnych m.in. za inwestycje, gospodarkę remontową, procesy produkcji, utrzymanie ruchu, a także obsługę techniczną infrastruktury zakładów produkcyjnych.
Świat Obrabiarek i Narzędzi – Czytelnikami są właściciele firm produkcyjnych, usługowych oraz handlowych, kadra zarządzająca, itp. Czasopismo trafia także na uczelnie, do szkół zawodowych oraz do instytucji biznesowych. Ze Światem Obrabiarek i Narzędzi współpracują naukowcy, wykładowcy szkół wyższych.
Tworzywa.org jest serwisem promującym firmy oraz produkty z branży tworzyw sztucznych. Zawiera m.in. Katalog Firm; Katalog Produktów;E ZO – Elektroniczne Zapytania Ofertowe składane przez użytkowników portalu; Porady, technologie, wywiady; Informacje o najważniejszych wydarzeniach w branży.
Tworzywa.com.pl jest portalem pozwalającym być na bieżąco z najnowszymi trendami w technologii produkcji i obróbki tworzyw. Ponadto daje możliwość nawiązywania kontaktów branżowych oraz uzyskania profesjonalnych porad i informacji o nadchodzących wydarzeniach branżowych. Oprócz tego zawiera ofert pracy w branży, oraz forum użytkowników.
Virtual-IT.pl to serwis na łamach którego codziennie znaleźć można garść najświeższych informacji, porad, spostrzeżeń i analiz rynku z obszaru dynamicznie ewoluujących technologii, usprawniających firmowe centra danych.
Poza popularyzacją wiedzy z zakresu chmury obliczeniowej, wirtualizacji i ochrony danych w środowiskach firmowych, publikujemy również ciekawostki na temat zaawansowanych rozwiązań dla osób prywatnych, interesujących się nowymi technologiami.
WspieramBiznes.pl to to rozbudowane medium internetowe, które proponuje aktywny udział przy wspólnym tworzeniu bazy artykułów informacyjnych, katalogu firm, katalogu stron, serwisów tematycznych, działu ekspert radzi. Codziennie dostarcza informacji o działalności firm, ich produktach i usługach, publikuje artykuły przygotowane przez ekspertów i profesjonalistów, pomaga w promocji firm i instytucji w Internecie.
To także informacyjny portal biznesowy, skierowany do wszystkich, którzy:
  • Interesują się biznesem, marketingiem i zarządzaniem, nowymi technologiami, finansami;
  • Planują założyć własną działalność gospodarczą;
  • Szukają rzetelnej informacji.
Aktualności:
2017-01-28 2016-09-05 2016-05-30 2016-04-01 2016-03-14
CZYTAJ WIĘCEJ
Systemy IT dla przedsiębiorstw MSP
Ponad 2 tysiące przedsiębiorców sektora MSP otrzyma w 2017 roku bezpłatne wsparcie doradcze BPC Group w obszarze wyboru systemów IT. Decydenci będą mogli uczestniczyć w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej, w trakcie której zaplanowano:
  1. Zorganizowanie cyklu roadshow w 7 miastach Polski (Wrocław, Katowice, Kraków, Rzeszów, Trójmiasto, Warszawa, Bydgoszcz);
  2. Publikację poradnika, który będzie wspierał decydentów na każdym etapie procesu wyboru rozwiązania począwszy od analizy procesów, opracowanie zapytania ofertowego, analizę ofert, aż po negocjacje warunków umowy;
  3. Sporządzenie listy kilkudziesięciu systemów wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa produkcyjne oraz dystrybucyjno-handlowe, wraz z opisem kompetencji dostawców;
  4. Uruchomienie panelu eksperckiego, który ułatwi przedsiębiorcom i dostawcom wymianę wiedzy w zakresie możliwości funkcjonalnych systemów.
CZYTAJ WIĘCEJ
Roadshow w 3 polskich miastach: IT Business in Poland 2016
Wrocław (28.09), Katowice (12.11), Poznań (15.11) – oto plan jesiennej edycji projektu IT Business in Poland. Roadshow adresowane jest do przedsiębiorców, planujących inwestycje w zaawansowane systemy IT do zarządzania całym przedsiębiorstwem oraz obszarem produkcyjnym. Podczas spotkań zaprezentowane zostaną rozwiązania, które znalazły zastosowanie w polskich i zagranicznych przedsiębiorstwach o zatrudnieniu powyżej 100 pracowników.
28 września we Wrocławiu prezentowanych będzie kilka systemów z obszaru zarządzania produkcją oraz utrzymania ruchu. Wśród prelegentów znajdą się zarówno polscy, jak i zagraniczni dostawcy. Konferencyjna forma wydarzenia sprzyjać będzie dyskusjom na temat przedstawionych rozwiązań i zagadnień z zakresu IoT oraz Industry 4.0.
CZYTAJ WIĘCEJ
Rozwiązania IT w Polsce: jak wybierać?
Kilkaset przedsiębiorstw z terenu całego kraju wybiera obecnie zaawansowane rozwiązania IT korzystając ze wsparcia BPC Group. W dniach 15 – 16 czerwca decydenci przyjadą do Warszawy i Krakowa na Synergy Days, aby poznać czołowych dostawców IT z Polski i zza granicy.
BPC Group zaprosi uczestników do interaktywnej debaty na temat organizacji wyboru systemów, przekaże im najnowszą publikacje książkową zawierającą opisy kilkuset systemów IT oraz rankingi dostawców. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Małopolskiego, wspierane jest przez ambasady zagraniczne oraz kilkudziesięciu patronów medialnych.
CZYTAJ WIĘCEJ
Zapraszamy na Virtual Trip 2016!
Wirtualna podróż po kilkuset informatycznych projektach inwestycyjnych po raz trzeci staje się przewodnim tematem konferencji organizowanej przez Synergy Poland dla przedsiębiorstw produkcyjnych.
Tegoroczne wydarzenie rozpocznie się w hotelu Haston we Wrocławiu, który na czas spotkania stanie się przystankiem STAGE FOUR czyli czwartym etapem w wyborze rozwiązania IT. To najbardziej niezwykły i tajemniczy etap- tłumaczą ideę spotkania organizatorzy konferencji - Niektórzy menadżerowie spędzają tu kilka lat, inni po analizie sytuacji, przewartościowują swoje poglądy i rozpoczynają wybór systemu od początku.
CZYTAJ WIĘCEJ
Wyniki konkursu "Najbardziej potrzebne szkolenie
w procesie wyboru zaawansowanego rozwiązania IT"
W trakcie Międzynarodowej Konferencji "IT Business in Poland" w Krakowie w dniach 9-10 marca br. swoją premierę miała oferta szkoleniowa BPC Training Centre. Od marca tego roku w jej ramach przedsiębiorcy mogą skorzystać z 30 programów szkoleniowych, stworzonych w oparciu o aktualne dane z rynku oraz rzeczywiste dokumenty doradcze.
W związku z tym podczas wspomnianej konferencji przedstawiciele BPC Training Centre zorganizowali konkurs dla jej uczestników, polegający na wskazaniu w ankietach tematu lub zakresu wiedzy, którą powinien posiadać każdy uczestnik procesu wyboru zaawansowanego rozwiązania IT oraz wyjaśnieniu swojego wyboru.
Zobacz Pełen HarmonogramNajbliższe Spotkania Prezentacyjne:
20 kwietnia 2017 r.
Rejestracja Otwarta
Konferencja w Krakowie - Blok I
20 kwietnia 2017 r.
Rejestracja Otwarta
Konferencja w Krakowie - Blok II
27 kwietnia 2017 r.
Rejestracja Otwarta
Virtual Trip w Łodzi - Blok I
27 kwietnia 2017 r.
Rejestracja Otwarta
Virtual Trip w Łodzi - Blok II
Zobacz Katalog SzkoleńNajbliższe Szkolenia Kompetencyjne:
27 kwietnia 2017 r.
Katowice
Systemy IT w zarządzaniu przedsiębiorstwem
MSP: ryzyko czy krok w stronę sukcesu?

Język Polski
Klasy Systemów:
ADC APS BI BPM CMMS CMS CRM DMS DWH EAM EFM EIS ERP
FK HRM MES PLM PMS RFID SCADA SCM SFA TMS WF WMS WTR
ADC – Automatic Data Capture
(pl. Automatyczne Zbieranie Danych)
System ADC umożliwia automatyczne identyfikowanie i gromadzenie danych w bazie systemu informatycznego, w którym są przetwarzane. Dane pobierane są z kodów kreskowych umieszczanych na towarach za pomocą odpowiednich urządzeń (skanerów/terminali). System wspiera procesy logistyczne i magazynowe. Pozwala na optymalizację wykorzystania taboru, poprawę jakości obsługi klienta, śledzenie stanu zamówień, szybką ewidencję stanów magazynowych.
APS – Advanced Planning System
(pl. System Zaawansowanego Planowania)
System APS pozwala wykonywać złożone operacje planistyczne i symulacyjne wraz z optymalizacją. Różnica między systemami Advanced Planning a systemami planowania produkcji i sterowania (PPS) lub Enterprise Resource Planning (ERP), leży w matematycznych modelach optymalizacji (liniowa optymalizacja), które tworzą podstawę systemów APS. Systemy APS próbują uzupełnić koncepcję MRP I (Material Requirements Planning) i jego słabe strony poprzez wspierane modelowo planowanie.
BI – Business Intelligence
(pl. System Analityki Biznesowej)
Aplikacje BI umożliwiają interaktywny dostęp do krytycznych dla przedsiębiorstwa informacji, pozwalając na ich wielowymiarowe analizowanie. Business Intelligence stanowi narzędzie menedżerów i specjalistów zajmujących się analizami i strategią. Techniki prezentacyjne dobierane są odpowiednio do potrzeb użytkownika. Aby uniknąć konieczności przeglądania gąszczu liczb, wizualizacja stanu aktualnego realizowana jest w postaci obrazkowej.
BPM – Business Process Management
(pl. System Zarządzania Procesami Przedsiębiorstwa)
Systemy BPM umożliwiają definiowanie i zarządzanie wymianą informacji wewnątrz przedsiębiorstwa, wykorzystując semantykę procesów biznesowych. W realizacji procesów uczestniczą m.in. pracownicy, klienci, partnerzy biznesowi oraz wykorzystywane są systemy informatyczne i bazy danych.
CMMS – Computerised Maintenance Management Systems
(pl. System Zarządzania Utrzymaniem Ruchu)
Specjalizowane systemy klasy CMMS przeznaczone są do wsparcia szeroko rozumianego Utrzymania Ruchu w firmach produkcyjnych. System CMMS obejmuje wszystkie fazy cyklu życia aktywów materialnych oraz usług, tj. od planowania inwestycji, ich specyfikacji, projektowania, wykonywania operacji serwisowych i remontowych oraz ich utrzymywania i zarządzania. System CMSS umożliwia menadżerom skuteczniejsze zarządzanie sprzętem i zasobami materialnymi oraz ich utrzymywanie i konserwację.
CMS – Content Management System
(pl. System zarządzania treścią)
System CMS jest to aplikacja internetowa lub ich zestaw, pozwalająca na łatwe utworzenie serwisu WWW oraz jego późniejszą aktualizację i rozbudowę przez redakcyjny personel nietechniczny. Kształtowanie treści i sposobu ich prezentacji w serwisie internetowym zarządzanym przez CMS odbywa się za pomocą prostych w obsłudze interfejsów użytkownika, zazwyczaj w postaci stron WWW zawierających rozbudowane formularze i moduły.
CRM – Customer Relationship Management
(pl. System Zarządzania Relacjami z Klientami)
System CRM pozwala na zarządzanie bezpośrednią interakcją z klientami przedsiębiorstwa. Zastosowane w systemach CRM technologie oraz poziom integracji pozwalają na zbieranie i wykorzystywanie informacji o klientach wewnątrz całego przedsiębiorstwa, dzięki czemu zarządzanie relacjami z klientami staje się bardziej efektywnie.
DMS – Document Management System
(pl. System Zarządzania Dokumentami)
Systemy DMS to rozwiązania pozwalające na przetwarzanie wszelkich form dokumentów powstających w organizacjach. Przetwarzanie dotyczy zarówno dokumentów wewnętrznych dotyczących współpracy różnych obszarów funkcjonalnych organizacji, jak również dokumentów napływających z otoczenia (np. zamówienia od klientów, faktury, listy i inne). W zakresie zarządzania wiedzą techniki te w szczególny sposób wspomagają obszar gromadzenia i organizowania zasobów wiedzy.
DWH – Data Warehouse
(pl. Hurtownia Danych)
Hurtownia danych jest wyższym szczeblem abstrakcji niż zwykła relacyjna baza danych. W skład DWH wchodzą zbiory danych zorientowanych tematycznie (np. hurtownia danych klientów). Dane te często pochodzą z wielu źródeł, są one zintegrowane i przeznaczone wyłącznie do odczytu. W praktyce hurtownie danych są bazami danych integrującymi dane z wszystkich pozostałych systemów bazodanowych w przedsiębiorstwie. Ta integracja polega na cyklicznym zasilaniu hurtowni danymi systemów produkcyjnych (może być tych baz lub systemów dużo i mogą być rozproszone).
EAM – Enterprise Assets Management
(pl. System Zarządzania Aktywami Przedsiębiorstwa)
Systemy EAM umożliwiają planowanie, utrzymanie kontroli oraz monitoring aktywów i zadań związanych z utrzymaniem ruchu zakładów, sprzętu itp. Systemy EAM obejmują wszystkie fazy cyklu życia aktywów materialnych oraz usług, tj. od planowania inwestycji, ich specyfikacji, projektowania, wykonywania operacji serwisowych i remontowych oraz ich utrzymywania i zarządzania.
EFM – Enterprise Feedback Management
(pl. System Badania Reakcji)
Systemy EFM zapewniają możliwość stałego pozyskiwania danych o postawach i opiniach klientów organizacji w zintegrowany sposób poprzez różne kanały kontaktu (np. Internet, contact center, kontakty osobiste przedstawicieli). Głównym obszarem zastosowań wydaje się być realizacja badań marketingowych klientów.
EIS – Executive Information System
(pl. System informowania kierownictwa)
System klasy EIS przeznaczony jest dla kierownictwa wyższego szczebla. Zadaniem systemu EIS jest ułatwianie i wspomaganie zbierania informacji pomocnej przy podejmowaniu decyzji. EIS w łatwy sposób udostępnia informację z wewnętrznych i zewnętrznych źródeł, która jest istotna ze względu na cele i oczekiwania organizacji.
ERP – Enterprise Resource Planning
(pl. System Zaawansowanego Zarządzania Zasobami Przedsiębiorstwa)
System ERP służy wspomaganiu zarządzania przedsiębiorstwem lub współdziałania grupy współpracujących ze sobą przedsiębiorstw, poprzez gromadzenie danych oraz umożliwienie wykonywania operacji na zebranych danych. Wspomaganie to może obejmować wszystkie lub część szczebli zarządzania i ułatwia optymalizację wykorzystania zasobów przedsiębiorstwa oraz zachodzących w nim procesów.
FK – System Finansowo-Księgowy
System FK umożliwia optymalizację procesów finansowych wewnątrz przedsiębiorstwa. Umożliwia między innymi śledzenie środków trwałych, budżetowanie, pozwala na kontrolę terminowego regulowania zobowiązań i należności. Stanowi zazwyczaj uzupełnienie funkcjonujących już w przedsiębiorstwie systemów, na przykład ERP. Funkcjonalności oferowane przez systemy finansowo-księgowe to zazwyczaj księga główna, należności i zobowiązania, raportowanie i inne charakterystyczne dla prowadzania księgowości w przedsiębiorstwie.
HRM – Human Resources Management
(pl. System Zarządzania Zasobami Ludzkimi)
Systemy HRM obejmują zestaw aplikacji służących menadżerom do realizacji zadań związanych z personelem. Systemy tej klasy wspierają zwykle następujące aspekty zarządzania zasobami ludzkimi: zarządzanie personelem i siłą roboczą, zarządzanie listą płac, świadczeniami pracowniczymi, szkoleniami, ścieżkami rozwoju zawodowego oraz zdrowiem i bezpieczeństwem w pracy. Dodatkowo wiele systemów wspiera funkcjonalność samoobsługi pracownika.
MES – Manufacturing Execution Systems
(pl. System Realizacji Produkcji)
System MES wykorzystując technologie informatyczne, oprogramowanie, urządzenia elektroniczne i elementy automatyki, umożliwia efektywne zbieranie informacji w czasie rzeczywistym wprost ze stanowisk produkcyjnych i ich transfer na obszar biznesowy. Informacje o realizacji produkcji mogą być pobierane bezpośrednio z maszyn oraz przy udziale pracowników bezpośrednio produkcyjnych. Dzięki funkcjonalności systemu można uzyskać natychmiastowy sygnał zwrotny o stopniu wykonania produkcji, podejmować na bieżąco właściwe decyzje i reagować na bieżąco na nieprawidłowości pojawiające się w czasie procesu produkcyjnego.
PLM – Product Lifecycle Management
(pl. System Zarządzania Cyklem Życia Produktów)
System PLM wspiera przedsiębiorstwa w procesie tworzenia i rozwoju produktów od momentu koncepcji, poprzez projekt i produkcję. Systemy PLM oferują między innymi funkcjonalności związane z rozwojem produktów, zarządzaniem portfelem produktów, zarządzaniem procesem produkcji, tworzeniem koncepcji i projektowania produktu, jak również zarządzaniem i badaniem zgodności produktów z wymogami prawnymi.
PMS – Project Management Systems
(pl. System Zarządzania Projektami)
Aplikacje PMS to elastyczne i rozbudowane rozwiązania zarządzania portfolio projektów, skierowane do przedsiębiorstw i organizacji zorientowanych projektowo - od momentu tworzenia projektu, np. wynikającego z zapytania ofertowego lub zamówienia sprzedaży po planowanie projektów, w tym zasobów i czasu, ich realizację i rozliczanie, w tym zadaniowe, czasowe i finansowe. Przeznaczone są dla organizacji, które potrzebują ścisłej koordynacji oraz normalizacji projektów i działań kierowników projektów oraz członków zespołów projektowych, scentralizowanego zarządzania zasobami oraz zaawansowanych raportów dotyczących planowania, monitorowania i rozliczania projektów oraz zasobów dedykowanych do ich realizacji.
RFID – Radio Frequency Identification
(pl. System Identyfikacji Radiowej)
Technologia RFID używana jest w zdalnej identyfikacji oraz śledzeniu przepływu różnych obiektów. Jest ona obecnie wykorzystywana m.in. do znakowania towarów w sklepach, paczek w magazynach, zwierząt domowych i hodowlanych oraz w systemach kontroli dostępu i płatniczych - na przykład w bramkach na autostradach, jednakże obszarów zastosowania ciągle przybywa.
SCADA – Supervisory Control And Data Acquisition
(pl. System Nadzorujący Przebieg Procesu Technologicznego lub Produkcyjnego)
Główne funkcje systemu SCADA obejmują zbieranie aktualnych danych (pomiarów), ich wizualizację, sterowanie procesem, alarmowanie oraz archiwizację danych. Systemy SCADA znajdują zastosowanie niemal w każdej branży przemysłu. Stanowią one istotny element nadzorowania procesów w przemyśle energetycznym i gazowniczym, a także w oczyszczalniach ścieków, gospodarce wodnej, górnictwie, hutnictwie i wielu innych. Nowoczesne oprogramowanie typu SCADA pozwala przede wszystkim na pełną wizualizację stanu procesów. Operator może zarówno obserwować, jak i zmieniać parametry technologiczne.
SCM – Supply Chain Management
(pl. System Zarządzania Łańcuchem Dostaw)
Systemy SCM wykorzystywane są do koordynacji i zarządzania przepływem towarów i usług od dostawców do klientów (w tym: producentów, sprzedawców, hurtowi i klientów detalicznych). Systemy tej klasy znajdują zastosowanie w zarządzaniu popytem, magazynami, logistyką, transportem oraz innymi aspektami dotyczącymi przepływu towarów i usług czy transformacji materiałów dla ostatecznego wykorzystania przez klientów.
SFA – Sales Force Automation
(pl. System Sprzedaży Mobilnej)
System SFA jest narzędziem wspomagającym scentralizowaną sprzedaż, przeznaczonym dla pracowników sprzedaży regionalnych lub krajowych oddziałów przedsiębiorstwa. Funkcje oprogramowania SFA mają na celu maksymalizację sprzedaży w całej sieci, niezależnie od tego, w którym miejscu dana usługa ma być wykonana.
TMS – Transport Management System
(pl. System Zarządzania Transportem)
System TMS umożliwia zarządzanie procesami związanymi z transportem towarów. Dedykowany jest tym przedsiębiorstwom, które posiadają własny/lub wynajmowany tabor samochodowy. Jego celem jest optymalizowanie tras kierowców, śledzenie partii towarów w łańcuchu dostaw oraz rozliczanie transportu. Pozwala na sprawne zarządzanie zleceniami spedycyjnymi, łączenie przewozów, tworzenie i planowanie tras transportu oraz generowanie raportów i analiz.
WF – WorkFlow
(pl. Przepływ Pracy)
Zadaniem systemów workflow jest automatyzacja procesów biznesowych, w całości lub w części, podczas której dokumenty, informacje lub zadania są przekazywane od jednego uczestnika do następnego, według odpowiednich procedur zarządczych. Oprogramowanie takie pozwala na określenie jakie role w przetwarzaniu dokumentów pełnią osoby uczestniczące w wykonywaniu danej czynności oraz jakie są stany pośrednie dokumentów.
WMS – Warehouse Management System
(pl. Magazynowy System Informatyczny)
Rozwiązania typu WMS służą koordynowaniu prac magazynowych. Są to wysoce wyspecjalizowane systemy usprawniające wszystkie procesy, które zachodzą w magazynach. Mają one duże znaczenie przede wszystkim dla operatorów (usługodawców) logistycznych, obsługujących w swoich magazynach i terminalach codziennie dużą liczbę zróżnicowanych przesyłek, pochodzących od wielu nadawców i kierowanych do wielu odbiorców.
WTR – Work Time Registration
(pl. System Rejestracji Czasu Pracy)
System WTR (RCP) to zestaw środków technicznych i informacyjnych mających na celu kontrolowanie obecności, spóźnień, zwolnień pracownika. System WTR w znacznym stopniu upraszcza wszelkie czynności związane z ewidencją czasu pracy, spełniając jednocześnie wymogi prawne dotyczące dokumentacji czasu pracy oraz różnorodne potrzeby pracodawców.
Synergy Poland Video Channel:
IT Business in Poland
Dostawcy IT w Polsce – z kim współpracować? Temat: Informatyzacja logistyki i magazynu
Temat: Unikaj nieudanych wdrożeń Temat: Systemy dedykowane produkcji
Business Penetration and Consulting Group has invited investors
of IT sector from Germany, Finland, Czech Republic, Hungary and
Italy to cooperate in technology transfer unto Polish enterprises.
BPC Group prezentuje dostawców aplikacji informatycznych
dla przedsiębiorstw sektora MSP i korporacyjnego.
Kierownicy pionów informatyki i logistyki w przedsiębiorstwach oraz dostawcy rozwiązań specjalistycznych podpowiadają, jak przygotować się do wdrożenia systemów informatycznych, usprawniających pracę na magazynie.
Dariusz
Szeląg
Kierownik
Działu Logistyki
Gruau Polska
Sp. z o.o.
Jerzy
Majewski
Z-ca Kierownika
Laboratorium
Technologii
Identyfikacyjnych
Instytut Logistyki
i Magazynowania
Arkadiusz
Marcyjanik
Kierownik
ds. Logistyki
GTV Sp. z o.o.
Dystrybucja S.K.A.
Marcin
Nawrocki
Koordynator
Zespołu ds.
Informatycznego
Wsparcia
Procesów
Logistycznych
Żabka Polska
Sp. z o.o.
Wojciech
Oziębło
Kierownik
Centrum
Logistycznego
P.H.U. TOPAZ
Zbigniew
Paczóski
Dostawcy rozwiązań klasy ERP oraz kierownicy pionów merytorycznych w przedsiębiorstwach wskazują na newralgiczne etapy w trakcie wyboru i wdrażania systemów informatycznych.
Udzielają wskazówek na temat obszarów, które generują największą ilość błędów.
Marcin
Chojna
Prezes Zarządu
ADOP Sp. z o.o.
Bogdan
Gawełek
IT Manager
Elektrometal S.A.
Tomasz
Karczyński
Główny Analityk
Systemów
ERP w Europie
Środkowej
Synthelix
Sp. z o.o.
Mirosław
Makowiec
Dyrektor Zakładu
Alpha Technology
Sp. z o.o.
Robert
Piszczyk
Dyrektor ds.
Finansów
i Controllingu
Alchemia S.A.
Wybrani dostawcy rozwiązań klasy MES/SCADA odpowiadają na pytania:
  1. Do jakiej grupy odbiorców kierują swoje rozwiązania i usługi?
  2. Czym ich oferta wyróżnia się na tle konkurencji?
Piotr
Bistroń
Prezes Zarządu
Abis Sp. z o.o.
Sp.k.
Paweł
Czepiel
Kierownik Działu
Handlowego
VIX Automation
Sp. z o.o.
Andrzej
Jarosz
Prezes Zarządu
ANT Sp. z o.o.
Emilia
Łopacz
Główny
Specjalista
IT / ECS Operation
ABB Sp. z o.o.
Mariusz
Walicki
Konsultant
Systemowy
Proxia
Polska Sp. z o.o.
Big Data
 
Krystyna Zięba
Krystyna Zięba
Wiceprezes Zarządu
Virtual Technologies
IT Sp. z o.o.
W IT wszystko kręci się wokół Big Data. Każda współczesna firma zbiera dziś ogromne ilości danych dotyczących własnej działalności oraz zachowań i preferencji swoich klientów. Sztuką jest dokonać właściwej ich analizy i spożytkować uzyskane informacje tak, by jak najbardziej przysłużyły się firmie.
Nowoczesna analityka biznesowa, zwana Analityką 3.0, pozwala na odkrywanie przyczyn zaistniałych zdarzeń, wychwytywanie prawidłowości, ale także, co niezwykle istotne, na tworzenie prognoz i predykcji, czyli przewidywanie, czego możemy spodziewać się w niedalekiej przyszłości. Zastosowanie zaawansowanej analityki dla bardzo dużej ilości danych, umożliwia optymalizowanie swoich działań, lepsze planowanie biznesowe i budowanie przewagi konkurencyjnej.
Czytaj Więcej »
System ERP a zmiany w prawie
podatkowym w 2017 roku
Jakub Czyżkowski
Szymon Pociask
ERP Consultant
& Team Leader
JCommerce SA
W nadchodzącym roku przedsiębiorców czeka sporo zmian w prawie podatkowym, z których wynikają nowe obowiązki w zakresie przekazywania informacji do urzędu skarbowego.
Już od 1 stycznia 2017 roku mali i średni przedsiębiorcy będą mieli obowiązek comiesięcznego przesyłania deklaracji VAT w formie jednolitego pliku kontrolnego (JPK), a więc w formie elektronicznej. Za niedochowanie tej formy grozi kara do 40 tyś złotych, więc nie warto zwlekać z wdrożeniem systemu, który zapewni obsługę deklaracji podatkowych, zgodną z wymogami Ministerstwa Finansów.
To jednak nie koniec zmian, ponieważ na przyszły rok planowane jest także uruchomienie Centralnego Rejestru Faktur (CRF), a także przymiarki do wdrożenia elektronicznych faktur i e-paragonów. Wszystkie te rozwiązania mają na celu usprawnienie walki z wyłudzeniami VAT w formie przestępstw karuzelowych czy fałszowania faktur, a także zmniejszenie tzw. luki podatkowej. Czytaj Więcej »
Obieg dokumentów jednym z najbardziej
wieloznacznych i nieprecyzyjnych terminów
Marcin Kowalski
Marcin Kowalski
Prezes Zarządu
Archman Sp. z o.o.
Na rynku funkcjonuje bardzo wiele określeń, które krążą wokół tego samego obszaru tematycznego. Niektóre z nich to: obieg dokumentów, archiwizacja dokumentów, obieg pracy, workflow, ECM (Enterprise Content Management), BPM (Business Process Management). Konia z rzędem temu, kto potrafi usystematyzować te terminy pokazując jakie dzielą je różnice. Jeszcze trudniejszym zabiegiem byłoby jednoznacznie sklasyfikowanie systemów informatycznych (np. ten służy do BPM a ten do Workflow).
A gdyby na to spojrzeć od innej strony? Co łączy te terminy? Do czego firmy potrzebują takich systemów? Czy tylko po to aby usprawnić sobie tradycyjny obieg pism, faktur, czy umów? A jeżeli nie, to jakie są następne etapy? I najważniejsze pytanie: jakich kryteriów używać przy wyborze systemu, który w przyszłości ma służyć wparciu bliżej nieokreślonych obszarów? Czytaj Więcej »
Partnerzy Technologiczni 2007 – 2017:
Patronat Medialny 2007 – 2017:
Zapoznałem się
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie
oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności Grupy BPC.
Konferencja w Krakowie - Blok I 20 kwietnia 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Krakowie - Blok II 20 kwietnia 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Virtual Trip w Łodzi - Blok I 27 kwietnia 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Virtual Trip w Łodzi - Blok II 27 kwietnia 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni