Poland
PL EN

Konferencja w Krakowie, 17 maja 2016 r.

Agenda
Przemysł 4.0 – to nowa rewolucja technologiczna, przed którą dzisiaj stoi polski przemysł. Fabryki mają być bardziej inteligentne, produkcja bardziej wydajna, a klienci lepiej obsłużeni. Szybciej ma również przepływać informacja między poszczególnymi elementami struktury firmy: pracownikami, infrastrukturą produkcyjną, systemami informatycznymi. Aby przyspieszyć realizację założeń inteligentnej fabryki konieczny jest odpowiedni dobór i wykorzystanie narzędzi informatycznych oraz technologii cyfrowych, działających w czasie rzeczywistym.

Uczestnicy Konferencji w Krakowie poznają najważniejsze założenia koncepcji Przemysłu 4.0 oraz systemy informatyczne, które ją wspierają.


09:00 – 09:15 Rejestracja uczestników, kawa powitalna.
09:15 – 09:45 Wprowadzenie do tematyki spotkania. Omówienie koncepcji przemysłu 4.0.
09:45 – 10:45 Narzędzia analiz danych o produkcji w IFS Applications.

Marcin Kusek, Business Consultant, IFS Industrial and Financial Systems Poland Sp. z o.o.

10:45 – 11:00Przerwa kawowa.
  
11:00 – 11:45 Sprzęt, sieć, maszyny i oprogramowanie w ujęciu automatycznej komunikacji.
Jak przygotować zakład produkcyjny do nowej generacji przemysłu?
Metody usprawnienia/automatyzacji przepływu informacji przez odpowiedni dobór i przygotowanie infrastruktury produkcyjnej. Rola dostawcy identyfikacji przemysłowej w zapewnieniu odpowiedniej komunikacji i integracji z urządzeniami na produkcji.

Daniel Oszczęda, Marketing Manager, Balluff Sp. z o.o.

11:45 – 12:30 Inteligentna fabryka – przykłady automatyzacji i optymalizacji procesów
produkcyjnych przy wykorzystaniu narzędzi automatyki przemysłowej (MES/SCADA).
Studium przypadku poprawy organizacji produkcji z wykorzystaniem narzędzi automatyki przemysłowej. Analiza wybranych przykładów pod kątem założeń projektów wdrożeniowych, metodologowi implementacji oraz uzyskanych celów biznesowych.

Piotr Kańka, Sales Engineer, ANT Sp. z o.o.

12:30 – 12:45Przerwa kawowa. Dyskusja.
  
12:45 – 13:15 Korzyści biznesowe z wdrożenia systemu MES.
Jak wybrać odpowiedni system informatyczny wspomagający zarządzanie produkcją w konkretnym przedsiębiorstwie i jakie korzyści biznesowe można osiągnąć z jego wdrożenia czyli jak uzasadnić celowość inwestycji w system MES / MOM

Tomasz Cwołek, Dyrektor Działu Przemysłowych Systemów IT, Askom Sp. z o.o.

13:15 – 14:00 Zarządzanie procesami produkcyjnymi w czasie rzeczywistym
na przykładzie wdrożeń systemu MES.
Przykładowe realizacje systemów MES, sposoby wymiany informacji z systemami ERP oraz z automatyką linii i maszyn produkcyjnych.

Piotr Bistroń, Prezes Zarządu, Abis Sp. z o.o. Sp.k.

14:00 – 14:30 Predictive Maintenance.
Nowe oblicza systemów CMMS – system Plan9000.net.

Paweł Jakubik, Współwłaściciel, 4TECH Systemy Informatyczne

14:30 – 15:30 Badanie rentowności i ryzyka inwestycji w technologie
budujące status organizacji jako "inteligentnej" firmy.
Droga do inteligentnej fabryki (przemysł 4.0) prowadzi poprzez wdrożenie zaawansowanych
rozwiązań w całej infrastrukturze technologicznej. To często bardzo kosztowne inwestycje.
Należy więc odpowiedzieć sobie na pytanie "czy to się opłaca". Zagadnienia, które poruszymy to:
  • Oszacowanie korzyści z tytułu wdrożenia rozwiązań wspomagających zarządzanie procesami zdefiniowanymi w organizacji i ich automatyzację, która zdecydowanie poprawi sprawność operacyjną.
  • Dyskontowe metody badania rentowności i ryzyka wdrożenia narzędzi wspomagających optymalizację kosztów produkcji i zwiększenia wolumenu sprzedaży (zastosowanie metody złożonej – obliczenie efektu krańcowego).
  • Obliczenie i interpretacja wskaźników rentowności dla projektu i kapitału własnego dla inwestycji (zakup aktywów i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań).
  • Analiza wrażliwości – badanie ryzyk dla planowanego projektu inwestycyjnego, które można oszacować w pieniądzu.

Andrzej Ebinger, Trener Szkoleń Kompetencyjnych, Business Penetration & Consulting Sp. z o.o.

15:30 – ... Podsumowanie spotkania. Lunch.
Konferencja Synergy Poland:
Termin: 17 maja 2016 r.
Wtorek, 09:00
Miejsce: Kraków, Hotel Hilton Garden Inn
30-302 Kraków, ul. Marii Konopnickiej 33
Koszty: Spotkanie Bezpłatne
Język:
Spotkanie prowadzone
w języku polskim
Hotel Hilton Garden Inn
Organizator Generalny:
Synergy Poland Sp. z o.o. IFS Industrial and Financial Systems Poland Sp. z o.o. Balluff Sp. z o.o. ANT Sp. z o.o. Askom Sp. z o.o. Abis Sp. z o.o. Sp.k. 4TECH Systemy Informatyczne INTER-PLAST Andrzej Bodziachowski
Partner Merytoryczny:
Business Penetration & Consulting Sp. z o.o.
Sponsorzy:
Kompass Poland Sp. z o.o.
Wdrożenie systemu klasy ECM
 
Zbigniew Błaszczyk
Zbigniew Błaszczyk
Prezes Zarządu
FEBIT
Co trzeba zrobić lub jakie warunki trzeba spełnić aby system ECM został skutecznie wdrożony?
Przede wszystkim organizacja chcąca wdrożyć u siebie system ECM musi odczuwać taką potrzebę. Dzieje się tak najczęściej wówczas, gdy osiąga ona takie rozmiary, że brak efektywnego przepływu informacji staje się poważnym problemem w bieżącej działalności i zaczyna być barierą dla dalszego rozwoju. Przyjmuje się, że przedsiębiorstwo ma zdefiniowaną strukturę organizacyjną z jasno zdefiniowanymi kompetencjami na poszczególnych stanowiskach, a procesy decyzyjne odbywają się według ściśle określonych reguł. Wówczas możliwa jest automatyzacja takich procesów za pomocą systemów informatycznych. Niezwykle istotna dla skutecznego wdrożenia systemu ECM jest pełne zaangażowanie decydentów i ich wsparcie dla procesu wdrożenia na wszystkich etapach. Kierownik projektu wdrożeniowego (...) Czytaj Więcej »
System ERP a zmiany w prawie
podatkowym w 2017 roku
Jakub Czyżkowski
Szymon Pociask
ERP Consultant
& Team Leader
JCommerce SA
W nadchodzącym roku przedsiębiorców czeka sporo zmian w prawie podatkowym, z których wynikają nowe obowiązki w zakresie przekazywania informacji do urzędu skarbowego.
Już od 1 stycznia 2017 roku mali i średni przedsiębiorcy będą mieli obowiązek comiesięcznego przesyłania deklaracji VAT w formie jednolitego pliku kontrolnego (JPK), a więc w formie elektronicznej. Za niedochowanie tej formy grozi kara do 40 tyś złotych, więc nie warto zwlekać z wdrożeniem systemu, który zapewni obsługę deklaracji podatkowych, zgodną z wymogami Ministerstwa Finansów.
To jednak nie koniec zmian, ponieważ na przyszły rok planowane jest także uruchomienie Centralnego Rejestru Faktur (CRF), a także przymiarki do wdrożenia elektronicznych faktur i e-paragonów. Wszystkie te rozwiązania mają na celu usprawnienie walki z wyłudzeniami VAT w formie przestępstw karuzelowych (...) Czytaj Więcej »
Obieg dokumentów jednym z najbardziej
wieloznacznych i nieprecyzyjnych terminów
Marcin Kowalski
Marcin Kowalski
Prezes Zarządu
Archman Sp. z o.o.
Na rynku funkcjonuje bardzo wiele określeń, które krążą wokół tego samego obszaru tematycznego. Niektóre z nich to: obieg dokumentów, archiwizacja dokumentów, obieg pracy, workflow, ECM (Enterprise Content Management), BPM (Business Process Management). Konia z rzędem temu, kto potrafi usystematyzować te terminy pokazując jakie dzielą je różnice. Jeszcze trudniejszym zabiegiem byłoby jednoznacznie sklasyfikowanie systemów informatycznych (np. ten służy do BPM a ten do Workflow).
A gdyby na to spojrzeć od innej strony? Co łączy te terminy? Do czego firmy potrzebują takich systemów? Czy tylko po to aby usprawnić sobie tradycyjny obieg pism, faktur, czy umów? A jeżeli nie, to jakie są następne etapy? I najważniejsze pytanie: jakich kryteriów używać przy wyborze systemu, który w przyszłości ma służyć wparciu bliżej nieokreślonych obszarów? Czytaj Więcej »
Partnerzy Technologiczni 2007 – 2017:
Patronat Medialny 2007 – 2017:
Zapoznałem się
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie
oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności Grupy BPC.
Konferencja w Katowicach 26 września 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Gdyni 28 września 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Poznaniu 12 października 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Warszawie 19 października 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Warszawie 20 października 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Krakowie 26 października 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni