Poland
PL EN

Roadshow w Krakowie, 17 czerwca 2014 r.

Informacje
Synergy Poland zaprasza Państwa na Roadshow:
Nowoczesne rozwiązania informatyczne odpowiedzią na wyzwania i potrzeby branży automotive, metalowej, maszynowej, tworzyw sztucznych.
Zapraszamy na specjalną edycję roadshow skierowanego do producentów wyrobów dla przemysłu
motoryzacyjnego, metalowej, maszynowej, tworzyw sztucznych
. Mając świadomość jak wymagający jest to segment rynku, a przed producentami chcącymi współpracować z międzynarodowymi koncernami ile stawianych jest wymagań związanych chociażby z zapewnieniem na najwyższym poziomie jakości swoich wyrobów i jej udokumentowanie wraz z pełnym traceability produktu zdecydowaliśmy się na zorganizowanie dedykowanego roadshow.

Na spotkaniu chcemy Państwu pokazać wspólnie z partnerami możliwości informatyzacji produkcji poprzez
systemy informatyczne, które swoje zastosowanie znalazły już na tym rynku. Przedsiębiorcy z segmentu
automotive, metalu, maszyn, tworzyw sztucznych borykają się także z zwiększeniem opłacalności produkcji
swoich wyrobów i także temu wątkowi poświecimy trochę czasu.
Zostaną przedstawione sposoby efektywnego planowania, monitorowania i rozliczania produkcji z uwzględnieniem specyficznych aspektów branży. Wszystkie zaprezentowane narzędzia informatyczne zostaną poparte konkretnymi przykładami wdrożeń w innych zakładach produkcyjnych funkcjonujących w obrębie przemysłu motoryzacyjnego.

Lean Manufacturing to filozofia zarządzania ściśle związana z branżą automotive podobnie jak
metoda sterowania produkcją Kanban, a w jaki sposób systemy IT mogą pomóc przedsiębiorstwu w ich
zastosowaniu? Czy wszystkie systemy ERP wspierają metodę Kanban? Ponadto na spotkaniu przedstawimy
i omówimy najczęściej popełniane błędy przez przedsiębiorstwa na etapie wyboru rozwiązań
informatycznych wskazując także na pułapki i triki marketingowe stosowane przez dostawców
w procesie sprzedaży. Roadshow zakończy się wspólnym lunchem, a chętnych uczestników zapraszamy
do wspólnej dyskusji z partnerami technologicznymi i BPC dotyczącej problematyki informatyzacji
przedsiębiorstw produkcyjnych funkcjonujących w obrębie wspomnianych wyżej branż.

Zapraszamy kadrę zarządzającą, dyrektorów i kierowników pionów merytorycznych przedsiębiorstw
działających w sektorze motoryzacyjnym, metalowym, maszynowyw, tworzyw stucznych do udziału w roadshow i debacie organizowanej przez BPC.
Roadshow Synergy Poland:
Termin: 17 czerwca 2014 r.
Wtorek, 08:45
Miejsce: Wieliczka k/Krakowa, Hotel Lenart ****
32-020 Wieliczka, ul. Narutowicza 1
Koszty: Spotkanie Bezpłatne
(w tym: imienne certyfikaty, lunch dla uczestników)
Język:
Spotkanie prowadzone
w języku polskim
Organizator Generalny:
Business Penetration & Consulting Sp. z o.o.
Partnerzy Technologiczni:
CompuTec S.A. proALPHA Polska Sp. z o.o. BPSC S.A. COMP Soft Sp. z o.o. CFI Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Proxia Polska Sp. z o.o. COIG S.A.
Prezentowane Rozwiązania:
sap-bo process-force proALPHA Polska Sp. z o.o. impuls maat vendo dynamics
Sponsor Generalny:
Wydawnictwo Pascal
Sponsorzy:
Księgarnia Internetowa Helion.pl Przedsiębiorstwo JOTKEL Vecto Sp. z o.o. Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
Big Data
 
Krystyna Zięba
Krystyna Zięba
Wiceprezes Zarządu
Virtual Technologies
IT Sp. z o.o.
W IT wszystko kręci się wokół Big Data. Każda współczesna firma zbiera dziś ogromne ilości danych dotyczących własnej działalności oraz zachowań i preferencji swoich klientów. Sztuką jest dokonać właściwej ich analizy i spożytkować uzyskane informacje tak, by jak najbardziej przysłużyły się firmie.
Nowoczesna analityka biznesowa, zwana Analityką 3.0, pozwala na odkrywanie przyczyn zaistniałych zdarzeń, wychwytywanie prawidłowości, ale także, co niezwykle istotne, na tworzenie prognoz i predykcji, czyli przewidywanie, czego możemy spodziewać się w niedalekiej przyszłości. Zastosowanie zaawansowanej analityki dla bardzo dużej ilości danych, umożliwia optymalizowanie swoich działań, lepsze planowanie biznesowe i budowanie przewagi konkurencyjnej.
Czytaj Więcej »
System ERP a zmiany w prawie
podatkowym w 2017 roku
Jakub Czyżkowski
Szymon Pociask
ERP Consultant
& Team Leader
JCommerce SA
W nadchodzącym roku przedsiębiorców czeka sporo zmian w prawie podatkowym, z których wynikają nowe obowiązki w zakresie przekazywania informacji do urzędu skarbowego.
Już od 1 stycznia 2017 roku mali i średni przedsiębiorcy będą mieli obowiązek comiesięcznego przesyłania deklaracji VAT w formie jednolitego pliku kontrolnego (JPK), a więc w formie elektronicznej. Za niedochowanie tej formy grozi kara do 40 tyś złotych, więc nie warto zwlekać z wdrożeniem systemu, który zapewni obsługę deklaracji podatkowych, zgodną z wymogami Ministerstwa Finansów.
To jednak nie koniec zmian, ponieważ na przyszły rok planowane jest także uruchomienie Centralnego Rejestru Faktur (CRF), a także przymiarki do wdrożenia elektronicznych faktur i e-paragonów. Wszystkie te rozwiązania mają na celu usprawnienie walki z wyłudzeniami VAT w formie przestępstw karuzelowych czy fałszowania faktur, a także zmniejszenie tzw. luki podatkowej. Czytaj Więcej »
Obieg dokumentów jednym z najbardziej
wieloznacznych i nieprecyzyjnych terminów
Marcin Kowalski
Marcin Kowalski
Prezes Zarządu
Archman Sp. z o.o.
Na rynku funkcjonuje bardzo wiele określeń, które krążą wokół tego samego obszaru tematycznego. Niektóre z nich to: obieg dokumentów, archiwizacja dokumentów, obieg pracy, workflow, ECM (Enterprise Content Management), BPM (Business Process Management). Konia z rzędem temu, kto potrafi usystematyzować te terminy pokazując jakie dzielą je różnice. Jeszcze trudniejszym zabiegiem byłoby jednoznacznie sklasyfikowanie systemów informatycznych (np. ten służy do BPM a ten do Workflow).
A gdyby na to spojrzeć od innej strony? Co łączy te terminy? Do czego firmy potrzebują takich systemów? Czy tylko po to aby usprawnić sobie tradycyjny obieg pism, faktur, czy umów? A jeżeli nie, to jakie są następne etapy? I najważniejsze pytanie: jakich kryteriów używać przy wyborze systemu, który w przyszłości ma służyć wparciu bliżej nieokreślonych obszarów? Czytaj Więcej »
Partnerzy Technologiczni 2007 – 2017:
Patronat Medialny 2007 – 2017:
Zapoznałem się
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie
oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności Grupy BPC.
Synergy Days 2017 – Chorzów, Blok I 20 czerwca 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Prezenty Patroni Medialni
Synergy Days 2017 – Chorzów, Blok II 20 czerwca 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Prezenty Patroni Medialni
Synergy Days 2017 – Chorzów, Blok III 20 czerwca 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Prezenty Patroni Medialni
Synergy Days 2017 – Wrocław, Blok I 22 czerwca 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Prezenty Patroni Medialni
Synergy Days 2017 – Wrocław, Blok II 22 czerwca 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Prezenty Patroni Medialni