Poland
PL EN

Konferencja we Wrocławiu, 18 grudnia 2013 r.

Rozwiązania
IFS Industrial and Financial Systems Poland Sp. z o.o.
IFS Applications™ to elastyczny system klasy ERP oparty na komponentowej architekturze zorientowanej na usługi. Bez względu na charakter działalności firmy - produkcja na zamówienie, produkcja na magazyn, produkcja powtarzalna, w jednym zakładzie, w wielu zakładach, na rynku lokalnym, na rynku globalnym lub połączenie tych cech - IFS Applications™ zapewnia nad nią doskonałą kontrolę.
System pozwala zaspokoić wszystkie wymagania produkcyjne firmy - od fazy opracowywania produktu, poprzez produkcję, marketing i sprzedaż aż po dystrybucję gotowego produktu. Niezależnie od organizacji procesów produkcyjnych - w tym stosowania kilku modeli produkcji jednocześnie - IFS Applications™ spełnia wszystkie potrzeby przedsiębiorstwa.
Elastyczność IFS Applications™ pozwala zarządzać procesem realizacji łańcucha dostaw, obejmując planowanie, harmonogramowanie i realizację zadań. Pozwala również zachować kontrolę nad wcześniejszymi i następnymi etapami realizowanych procesów biznesowych. IFS Applications™ ułatwia również sprzedaż realizowaną za pośrednictwem wielu kanałów dystrybucji.
IFS Applications™ płynnie integruje zarządzanie cyklem życia produktów, zasobów i kontraktów z klientami z realizowanym łańcuchem dostaw. Jako kompleksowe rozwiązanie ERP zapewnia także obsługę wszystkich pozostałych procesów biznesowych. Może być w łatwy sposób integrowany z innymi rozwiązaniami biznesowymi, zwiększając możliwości współpracy z partnerami, dostawcami i klientami. Firma IFS oferuje kompleksowe usługi wdrożeniowe, szkolenia dla użytkowników oraz wsparcie techniczne.
IFS APPLICATIONS™
- Kompletny zestaw komponentów biznesowych zawierający funkcjonalności branżowe w wersji standardowej. - Zbudowany w architekturze komponentowej i rozwijany na bazie otwartych standardów. - Można wdrażać etapowo – w pierwszej kolejności te komponenty, które przyczyniają się do uzyskania szybszego zwrotu z inwestycji. - Pełna skalowalność zapewnia wsparcie małych i dużych organizacji. - Wsparcie wszystkich modeli produkcji, w tym modelu lean i produkcji mieszanej. - Jeden globalny produkt w 20 wersjach językowych oraz jedna baza danych. - Siódma generacja aplikacji opartej na komponentach oraz druga generacja oparta na architekturze SOA zorientowanej na usługi.
WYBRANI KLIENCI IFS W POLSCE:
Kopex SA, Grupa Powen-Wafapomp SA, Transsystem SA, Kongskilde Polska Sp. z o.o., Armatura Kraków SA, FCPK Bytów Sp. z o.o, Złomrex SA, Hutmen SA, Stalprodukt SA, Grupa Paradyż, Grupa Nowy Styl, ProfiM Sp. z o.o., Śnieżka SA, Bolix, Graal SA, Materne-Polska Sp. z o.o., Nestle Waters Polska SA, Mostostal Zabrze Holding SA, PRM Mosty Łódź SA, Południowy Koncern Energetyczny SA, PGE Elektrownia Bełchatów SA i wiele innych firm.
MPWiK w Krakowie - Opis Wdrożenia Opis Wdrożenia w MPWiK Wrocław Opis Wdrożenia w MPWiK w Legnicy Opis Wdrożenia w OPWiK PGE Elektrownia Bełchatów Dynamiczna Optymalizacja Planowania Pracy Rozwiązania Mobilne IFS Energetyka i Przedsiębiorstwa Użyteczności Publicznej Mobilna Obsługa Zleceń Roboczych
ANT Sp. z o.o.
ANT Power Generation jest dedykowanym systemem dla elektrowni i elektrociepłowni. Umożliwia on:
 • Analitykę ekonomiczno-technologiczną;
 • Raportowanie;
 • Rozliczanie efektywności i sprawności układów;
 • Prowadzenie polityki remontowej.
System ten najczęściej integruje dane z różnych źródeł: aparatury automatyki i pomiarów, baz danych, systemów DCS oraz rozproszonych aplikacji.
Przykładowe zastosowania systemu:
 • Rozliczanie spalania węgla i biomasy z raportowaniem danych do URE;
 • Ewidencja parametrów energetycznych bloków dla zespołu elektrociepłowni;
 • Integracja pomiarów laboratoryjnych z systemami nadzoru bloków;
 • Integracja pomiarów pomiędzy siecią MPEC i elektrociepłownią;
 • Nadzór drgań turbozespołu;
 • Nadzór parametrów układu sterowania;
 • Bilansowanie podawania pyłu węglowego w poszczególnych pyłoprzewodach;
 • Wizualizacja parametrów pracy wybranych urządzeń i instalacji;
 • Rozliczanie produkcji, potrzeb własnych i strat.
System ANT Smart Metering to kompleksowe rozwiązanie do transmisji danych oraz sterowania rozproszonymi instalacjami i urządzeniami. System może być oparty zarówno na rozwiązaniu zwanym chmurą jak i też na lokalnym serwerze u Klienta.
System ANT Smart Metering znajduje swoje zastosowanie w takich obiektach jak:
 • Przepompownie;
 • Kotłownie;
 • Pompy ciepła;
 • Stacje meteo;
 • Stacje pomiaru gazu;
 • Stacje trafo;
 • Nadajniki telefonii komórkowej;
 • Automaty sprzedające;
 • Maszyny budowlane;
 • Węzły cieplne.
Codziennie przesyłamy dane z kilkunastu tysięcy urządzeń, rozliczamy całe miasta ze zużycia energii, nadzorujemy działanie nadajników radiowych, rozliczamy najemców galerii handlowych.
ANT SCADA
Nowoczesna technologia ANT Studio umożliwia tworzenie konfiguracji w czasie rzeczywistym, w locie, bez przerywania pracy programu.
Korzyści:
 • Poprawa wydajności procesów produkcyjnych;
 • Polepszenie jakości produkowanych wyrobów;
 • Optymalizacja ponoszonych nakładów na produkcję;
 • Ciągły nadzór i monitorowanie procesów;
 • Posiadania pełnej i aktualnej wiedzy o tym, co się dzieje na hali produkcyjnej.
Wybrane referencje w branży Energy i Utilities:
 • Dalkia Łódź;
 • El. Bielsko-Biała;
 • El. Jaworzno;
 • EC Bielsko-Biała;
 • MPEC Białystok;
 • MPEC Kraków;
 • ZE PCC Blachownia;
 • Abatech;
 • ZMiUW woj. pomorskiego.
Blachownia - Case Study Dalkia - Case Study ZMiUW Województwo Pomorskie
Axence
Axence nVision® to profesjonalne oprogramowanie do monitorowania i zarządzania zasobami IT niezależnie od wielkości infrastruktury sieciowej. Składa się z pięciu modułów funkcjonalnych: Network, Inventory, Users, HelpDesk oraz DataGuard. Umożliwia kompleksowe monitorowanie sieci i aktywności użytkowników, inwentaryzację sprzętu i oprogramowania, zdalną pomoc techniczną oraz ochronę danych przed wyciekiem.
Program można pobrać w pełni funkcjonalnej wersji bez ograniczeń czasowych i limitu monitorowanych urządzeń sieciowych. Dodatkowo, dzięki 10 darmowym Agentom nVision, użytkownicy mogą kompleksowo zarządzać siecią złożoną z dziesięciu stacji roboczych. Axence nVision 9 Wsparcie Techniczne Axence
Konferencja Synergy Poland:
Termin: 18 grudnia 2013 r.
Środa, 09:00
Miejsce: Wrocław, Hotel Bugatti
54-041 Wrocław, ul. Kosmonautów 328
Koszty: Spotkanie Bezpłatne
(w tym: imienne certyfikaty, lunch dla uczestników, bezplatny parking)
Język:
Spotkanie prowadzone
w języku polskim
Organizator Generalny:
Business Penetration & Consulting Sp. z o.o.
Partnerzy Technologiczni:
IFS Industrial and Financial Systems Poland Sp. z o.o. ANT Sp. z o.o. Axence Sp. z o.o. Sp.k.
Sponsorzy:
Przedsiębiorstwo JOTKEL Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o. Kompass Poland Sp. z o.o. Vecto Sp. z o.o. FERRO Software
Wdrożenie systemu klasy ECM
 
Zbigniew Błaszczyk
Zbigniew Błaszczyk
Prezes Zarządu
FEBIT
Co trzeba zrobić lub jakie warunki trzeba spełnić aby system ECM został skutecznie wdrożony?
Przede wszystkim organizacja chcąca wdrożyć u siebie system ECM musi odczuwać taką potrzebę. Dzieje się tak najczęściej wówczas, gdy osiąga ona takie rozmiary, że brak efektywnego przepływu informacji staje się poważnym problemem w bieżącej działalności i zaczyna być barierą dla dalszego rozwoju. Przyjmuje się, że przedsiębiorstwo ma zdefiniowaną strukturę organizacyjną z jasno zdefiniowanymi kompetencjami na poszczególnych stanowiskach, a procesy decyzyjne odbywają się według ściśle określonych reguł. Wówczas możliwa jest automatyzacja takich procesów za pomocą systemów informatycznych. Niezwykle istotna dla skutecznego wdrożenia systemu ECM jest pełne zaangażowanie decydentów i ich wsparcie dla procesu wdrożenia na wszystkich etapach. Kierownik projektu wdrożeniowego (...) Czytaj Więcej »
System ERP a zmiany w prawie
podatkowym w 2017 roku
Jakub Czyżkowski
Szymon Pociask
ERP Consultant
& Team Leader
JCommerce SA
W nadchodzącym roku przedsiębiorców czeka sporo zmian w prawie podatkowym, z których wynikają nowe obowiązki w zakresie przekazywania informacji do urzędu skarbowego.
Już od 1 stycznia 2017 roku mali i średni przedsiębiorcy będą mieli obowiązek comiesięcznego przesyłania deklaracji VAT w formie jednolitego pliku kontrolnego (JPK), a więc w formie elektronicznej. Za niedochowanie tej formy grozi kara do 40 tyś złotych, więc nie warto zwlekać z wdrożeniem systemu, który zapewni obsługę deklaracji podatkowych, zgodną z wymogami Ministerstwa Finansów.
To jednak nie koniec zmian, ponieważ na przyszły rok planowane jest także uruchomienie Centralnego Rejestru Faktur (CRF), a także przymiarki do wdrożenia elektronicznych faktur i e-paragonów. Wszystkie te rozwiązania mają na celu usprawnienie walki z wyłudzeniami VAT w formie przestępstw karuzelowych (...) Czytaj Więcej »
Obieg dokumentów jednym z najbardziej
wieloznacznych i nieprecyzyjnych terminów
Marcin Kowalski
Marcin Kowalski
Prezes Zarządu
Archman Sp. z o.o.
Na rynku funkcjonuje bardzo wiele określeń, które krążą wokół tego samego obszaru tematycznego. Niektóre z nich to: obieg dokumentów, archiwizacja dokumentów, obieg pracy, workflow, ECM (Enterprise Content Management), BPM (Business Process Management). Konia z rzędem temu, kto potrafi usystematyzować te terminy pokazując jakie dzielą je różnice. Jeszcze trudniejszym zabiegiem byłoby jednoznacznie sklasyfikowanie systemów informatycznych (np. ten służy do BPM a ten do Workflow).
A gdyby na to spojrzeć od innej strony? Co łączy te terminy? Do czego firmy potrzebują takich systemów? Czy tylko po to aby usprawnić sobie tradycyjny obieg pism, faktur, czy umów? A jeżeli nie, to jakie są następne etapy? I najważniejsze pytanie: jakich kryteriów używać przy wyborze systemu, który w przyszłości ma służyć wparciu bliżej nieokreślonych obszarów? Czytaj Więcej »
Partnerzy Technologiczni 2007 – 2017:
Patronat Medialny 2007 – 2017:
Zapoznałem się
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie
oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności Grupy BPC.
Warsztaty w Katowicach 21 września 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Patroni Medialni
Konferencja w Katowicach 26 września 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Gdyni 28 września 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Poznaniu 12 października 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Warszawie 19 października 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Warszawie 20 października 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Krakowie 26 października 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni