Poland
PL EN

Konferencja w Krakowie, 15 października 2009 r.

Relacja Medialna

Dostawcom brakowało wizytówek, a przedsiębiorcy wypisywali dane kontaktowe na zwykłych kartach papieru. Nikt nie spodziewał się takiego zainteresowania konferencją. Tym bardziej, iż 14-go października synoptycy ostrzegali przed załamaniem pogody, a pierwszy w tym roku śnieg dał się we znaki kierowcom...

- Nasze przedsiębiorstwo wkrótce uruchomi dwie nowe linie produkcyjne – tłumaczył przedstawiciel Huty z Gliwic – Musimy jak najszybciej wybrać odpowiedni system klasy MES i przeprowadzić inwestycję. Konferencja jest dla mnie wyjątkową okazją, aby porozmawiać z różnymi dostawcami na temat możliwości ich rozwiązań.

Tematyka konferencji zorganizowanej 15 października w Krakowie przez Business Penetration & Consulting przyciągnęła kilkadziesiąt firm z terenu Małopolski i Śląska, które planują inwestycje informatyczne w obszarze produkcji w perspektywie najbliższych kilku miesięcy. W większości uczestnicy reprezentowali duże przedsiębiorstwa produkcyjne, zatrudniające kilkaset osób. Ponad 70% przybyłych stanowili przedstawiciele wyższej kadry zarządzającej. Przedsiębiorcy poszukiwali rozwiązań informatycznych wspomagających zarządzanie klasy ERP, MES oraz SCADA. Wielu z nich chciało spojrzeć na informatyzację w kontekście integracji tych rozwiązań ze sobą.

Maciej Nikiel, dyrektor ds. sprzedaży firmy OEPD z Gliwic, autoryzowanego dostawcy systemów VMware, przeprowadził prezentację, w trakcie której nawiązywał do roli wirtualizacji w procesach technologicznych w obszarze ERP/MSP/PLM. – Nie wiem, doprawdy nie wiem – tłumaczył po spotkaniu – jak w tak krótkim czasie można przedstawić jedną z najciekawszych i najbardziej perspektywicznych innowacji ostatnich lat. Powtarzałem zatem kilka razy nazwę mojej firmy, adres oraz formułę "przyjdźcie po konferencji do nas".

Adam Matuszyk, Prezes Zarządu firmy STORIO, która dostarcza systemy zabezpieczania danych, ufundował uczestnikom darmowe licencje na backup online. W trakcie swojego wystąpienia przekonywał przedsiębiorców, iż warto korzystać z dostaw aplikacji i usług informatycznych w modelu SaaS (Software-as-a-Service).

W trakcie konferencji zostały szeroko omówione problemy, z jakimi borykają się przedsiębiorstwa w zakresie uzyskania rzetelnych i aktualnych informacji o realizowanych procesach produkcyjnych, na co szczególnie zwrócił uwagę Krzysztof Moskal - kierownik ds. rozwoju w BLUMENBECKER IPS Polska Sp. z o.o. Podczas swojego wystąpienia zaprezentował on rozwiązania firmy Blumenbecker IPS w zakresie systemów MES.

Niezwykle ciekawą formułę swojego wystąpienia prezentującego system klasy ERP - proALPHA. APS zaprezentowała firma Soldis Sp. z o.o., która szczególnie zaciekawiła uczestników poprzez równoczesny pokaz slajdów z dwóch rzutników.

Zorganizowana przez Business Penetration & Consulting konferencja była nie tylko miejscem prelekcji dotyczących wybranych systemów informatycznych, ale przede wszystkim dawała uczestnikom możliwość zaznajomienia się z całym wachlarzem rozwiązań ERP, a w tym: z systemem SAP Business Suite, Oracle E-Business Suite, Microsoft Dynamics AX (prezentowanym przez Sygnity). Centrum Usług Informatycznych "CIBEH" S.A. przedstawiło system Impuls 5, a ZETO Opole Sp. z o.o - Zintegrowany Informatyczny System Wspomagający Zarządzanie XYZ. Zaproszeni dostawcy prezentowali swoje rozwiązania oraz prowadzili indywidualne rozmowy przy swoich stoiskach konsultacyjnych, które były wręcz oblegane przez uczestników. Nieczęsto się bowiem zdarza, aby przedsiębiorcy mieli możliwość w jednym miejscu, w tym samym czasie porównać różne dostępne na rynku rozwiązania, których poszukują.

Po zakończeniu części oficjalnej konferencji, intensywne dyskusje na nurtujące uczestników tematy przeniosły się do restauracji "Chłopskie Jadło", w której toczyły się trzy panele dyskusyjne z zakresu: ERP, MES oraz funduszy unijnych. Uwieńczeniem konferencji było rozdaniem uczestnikom paneli dobrego wina z winiarni Marka Kondrata. Oby tak udanych konferencji było więcej.

Źródło: www.automatyka.pl
Konferencja Synergy Poland:
Termin: 15 października 2009 r.
Czwartek, 09:00
Miejsce: Kraków, Dom Polonii
31-008 Kraków, Rynek Główny 14
Koszty: Spotkanie Bezpłatne
Język:
Spotkanie prowadzone
w języku polskim
Organizator Generalny:
Business Penetration & Consulting Sp. z o.o.
Partnerzy Technologiczni:
Sygnity S.A. OEPD Sp. z o.o. ZETO Opole Sp. z o.o. Blumenbecker IPS Polska Sp. z o.o. Soldis Sp. z o.o. Storio Sp. z o.o. sp.k.
Patroni Medialni:
Automatyka.pl
Wdrożenie systemu klasy ECM
 
Zbigniew Błaszczyk
Zbigniew Błaszczyk
Prezes Zarządu
FEBIT
Co trzeba zrobić lub jakie warunki trzeba spełnić aby system ECM został skutecznie wdrożony?
Przede wszystkim organizacja chcąca wdrożyć u siebie system ECM musi odczuwać taką potrzebę. Dzieje się tak najczęściej wówczas, gdy osiąga ona takie rozmiary, że brak efektywnego przepływu informacji staje się poważnym problemem w bieżącej działalności i zaczyna być barierą dla dalszego rozwoju. Przyjmuje się, że przedsiębiorstwo ma zdefiniowaną strukturę organizacyjną z jasno zdefiniowanymi kompetencjami na poszczególnych stanowiskach, a procesy decyzyjne odbywają się według ściśle określonych reguł. Wówczas możliwa jest automatyzacja takich procesów za pomocą systemów informatycznych. Niezwykle istotna dla skutecznego wdrożenia systemu ECM jest pełne zaangażowanie decydentów i ich wsparcie dla procesu wdrożenia na wszystkich etapach. Kierownik projektu wdrożeniowego (...) Czytaj Więcej »
System ERP a zmiany w prawie
podatkowym w 2017 roku
Jakub Czyżkowski
Szymon Pociask
ERP Consultant
& Team Leader
JCommerce SA
W nadchodzącym roku przedsiębiorców czeka sporo zmian w prawie podatkowym, z których wynikają nowe obowiązki w zakresie przekazywania informacji do urzędu skarbowego.
Już od 1 stycznia 2017 roku mali i średni przedsiębiorcy będą mieli obowiązek comiesięcznego przesyłania deklaracji VAT w formie jednolitego pliku kontrolnego (JPK), a więc w formie elektronicznej. Za niedochowanie tej formy grozi kara do 40 tyś złotych, więc nie warto zwlekać z wdrożeniem systemu, który zapewni obsługę deklaracji podatkowych, zgodną z wymogami Ministerstwa Finansów.
To jednak nie koniec zmian, ponieważ na przyszły rok planowane jest także uruchomienie Centralnego Rejestru Faktur (CRF), a także przymiarki do wdrożenia elektronicznych faktur i e-paragonów. Wszystkie te rozwiązania mają na celu usprawnienie walki z wyłudzeniami VAT w formie przestępstw karuzelowych (...) Czytaj Więcej »
Obieg dokumentów jednym z najbardziej
wieloznacznych i nieprecyzyjnych terminów
Marcin Kowalski
Marcin Kowalski
Prezes Zarządu
Archman Sp. z o.o.
Na rynku funkcjonuje bardzo wiele określeń, które krążą wokół tego samego obszaru tematycznego. Niektóre z nich to: obieg dokumentów, archiwizacja dokumentów, obieg pracy, workflow, ECM (Enterprise Content Management), BPM (Business Process Management). Konia z rzędem temu, kto potrafi usystematyzować te terminy pokazując jakie dzielą je różnice. Jeszcze trudniejszym zabiegiem byłoby jednoznacznie sklasyfikowanie systemów informatycznych (np. ten służy do BPM a ten do Workflow).
A gdyby na to spojrzeć od innej strony? Co łączy te terminy? Do czego firmy potrzebują takich systemów? Czy tylko po to aby usprawnić sobie tradycyjny obieg pism, faktur, czy umów? A jeżeli nie, to jakie są następne etapy? I najważniejsze pytanie: jakich kryteriów używać przy wyborze systemu, który w przyszłości ma służyć wparciu bliżej nieokreślonych obszarów? Czytaj Więcej »
Partnerzy Technologiczni 2007 – 2017:
Patronat Medialny 2007 – 2017:
Zapoznałem się
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie
oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności Grupy BPC.
Warsztaty w Katowicach 21 września 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Patroni Medialni
Konferencja w Katowicach 26 września 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Gdyni 28 września 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Poznaniu 12 października 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Warszawie 19 października 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Warszawie 20 października 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Krakowie 26 października 2017 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni